Manicure akrylowy kiedyś i dziś. Jak zrobić paznokcie akrylowe? Krok po kroku

Paznokcie akrylowePaznokcie akrylowe kiedyś i dziś. Zadbane dłonie i paznokcie to dziś niemalże konieczność, zarówno panie pracujące za biurkiem jak i te wykonujące pracę fizyczną pragną mieć ładne paznokcie.

Oczywiście najtańsze i najprostsze wydaje się pomalowanie paznokci w warunkach domowych, jednak podczas wykonywania codziennych obowiązków w domu, czy też pracy zawodowej zwykły lakier czy emalia do paznokci nie sprawdza się, gdyż szybko odpryskuje, kolor się ściera i tarci połysk.

Z pomocą przychodzi nam manicure hybrydowy, który choć znacznie droższy z "godnością" znosi każdą pracę fizyczną, moczenie dłoni w wodzie, a nawet prace ogrodnicze.

Jedną z metod wykonania manicure hybrydowego jest nałożenie akrylu, który w ciągu kilku ostatnich lat stał się niezwykle popularny. Paznokcie akrylowe nie są nowością na rynku, gdyż powstały już w latach 80-tych ubiegłego stulecia. Oczywiście przez te wszystkie lata metoda ta była udoskonalana. Na początku akrylowe paznokcie wykonywano z akrylu stomatologicznego, który nie wyglądał naturalnie, ponieważ nakładana warstwa była dosyć gruba, a paznokieć żółty. Kolejną wadą ówczesnych paznokci akrylowych był szkodliwy wpływ akrylu na płytkę paznokcia, która po zdjęciu hybrydy wymagała wielu zabiegów odżywiających i odbudowujących strukturę paznokcia.

Obecne paznokcie akrylowe są wykonywane z akrylu przeznaczonego do manicure, którego szkodliwe działanie na płytkę paznokcia zostało ograniczone do minimum. Współczesne paznokcie akrylowe są cienkie i elastyczne, na pierwszy rzut oka wyglądają na naturalne i można w nich wykonywać wszystkie codzienne czynności.

Zalety akrylowych paznokci

  • dzięki temu, że są wykonane z elastycznego akrylu pracują razem z naturalnym paznokciem, dzięki czemu nie odpadają i nie łamią się, a także osoba je nosząca nie ma nieprzyjemnego uczucia "ciągnięcia" naturalnej płytki paznokcia;
  • nie żółkną z upływem dni co zdarzało się w przypadku manicure wykonanego z użyciem akrylu stomatologicznego;
  • dobrze wykonane paznokcie akrylowe utrzymują się nawet do 3 tygodni;
  • na akrylowych paznokciach można wykonać każdy wzór;
  • paznokcie wykonane tą metodą pięknie połyskują;
  • akrylowy manicure jest odporny na moczenie dłoni w wodzie;
  • paznokcie pokryte akrylem wytrzymują praktycznie każdą pracę fizyczną nie tracąc koloru i blasku.

Jak krok po kroku wykonać paznokcie akrylowe?

  1. Pierwszym krokiem jest dokładne opiłowanie paznokci tak by nadać im ładny kształt.
  2. Jeśli posiadasz długie paznokcie należy je skrócić by kończyły się razem z opuszką palca.
  3. Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne odsunięcie skórek, tą czynność najlepiej jest wykonać za pomocą drewnianego patyczka lub specjalnej sylikonowej szpatułki. Nie używaj w tym celu żadnych metalowych i ostrych narzędzi, gdyż poszarpana skórka będzie wyglądać nieestetycznie.
  4. Teraz należy przygotować płytkę paznokcia, którą matujemy za pomocą pilniczka, najlepszy będzie papierowy, gdyż nie zniszczy struktury paznokcia. Tą czynność należy wykonać bardzo dokładnie od niej bowiem zależeć będzie trwałość akrylowych paznokci.
  5. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia, w tym celu najlepiej jest użyć spirytusu kosmetycznego.
  6. Czas na przygotowanie form, z których zostaną zrobione nasze paznokcie.
  7. Teraz pora na Primer, czyli preparat zapobiegający namnażaniu się bakterii na naturalnym paznokciu, pamiętajmy że akrylowe paznokcie możemy nosić przez kilkanaście dni więc lepiej zabezpieczyć naturalnego paznokcia przed ewentualnymi infekcjami.
  8. Kolejną czynnością jest połączenie proszku akrylowego z płynem, aby ułatwić sobie pracę należy zachować proporcje zgodne z instrukcją wówczas rozprowadzenie akrylowej kulki nie powinno być kłopotliwe.
  9. Aby paznokieć wyglądał naturalnie, a jednocześnie był trwały akryl nakładamy kilkakrotnie cały czas kontrolując by nie przesadzić z grubością paznokcia.
  10. Po zastygnięciu akrylu możesz odkleić formę i za pomocą pilniczka nadać paznokciom odpowiedni kształt.
  11. Na koniec na skórki nanieś krem lub oliwkę, która je wygładzi i sprawi, że dłonie będą wyglądały na zadbane.

Przy współpracy z Krakowianka Szkolenia Paznokci.

Komentarze