3 kroki Clinique do pięknej skóry

Kosmetyki do pielęgnacji skóryClinique to dermatologiczna marka, która od 1968 roku tworzy kosmetyki w swoich laboratoriach. Dzięki profesjonalizmowi i wiedzy marka stworzyła szereg kosmetyków do pielęgnacji, jak i makijażu, które spełniają potrzeby różnych typów cery. Jej flagowy produkt  3 Kroki to przepustka do właściwej pielęgnacji skóry.

Dlaczego Clinique?

Marka jest ceniona przez kobiety za profesjonalizm i podejście do tematu pielęgnacji skóry. Clinigue przekonuje, że można wyglądać dobrze w każdym wieku, odżegnując się od odmładzania na siłę. Motto nie jest tylko pustym sloganem, ponieważ za sukcesami kosmetyków Clinique stoi dermatologiczna wiedza oraz laboratoryjne badania. Marka tworzy kosmetyki, które są dopasowane do potrzeb różnych typów cery.

Kosmetyki przebadane alergologicznie

Na wielu kosmetyków w drogeriach można spotkać informację o kosmetykach hipoalergicznych, czy jednak zawsze jest to prawda. W przypadku kosmetyków Clinique mamy 100% pewność. Przed tworzeniem kosmetyków wszystkie składniki są badane pod względem alergologicznym, a do produkcji przechodzą tylko te, które w trakcie testów nie wywołały żadnej reakcji alergicznej na 600 osobach.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry

Kosmetyki bezzapachowe

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy Twoje kosmetyki są bezzapachowe? Z pewnością nie, w końcu ładny zapach często wpływa na atrakcyjność produktu, a Ty chętniej po niego sięgasz. Clinique tworzy w 100% produkty pozbawione zapachu. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim badania potwierdziły, że substancje zapachowe są odpowiedzialne za reakcje alergiczne skory, takie jak: wysypki. Stany zapalne skóry nie są niczym dobrym, osłabiają kondycję skóry, jak i zmniejszają procesy naprawcze. Dlatego kosmetyki bezzapachowe to droga do pięknej i naturalnej skóry.

System pielęgnacji 3 kroki Clinique

Jaka jest recepta na zdrową skórę wg ekspertów Clinique? Marka proponuje proste rozwiązanie, którym jest pielęgnacja w 3 krokach, która zajmie 3 minuty każdego ranka. Seria utrwala dobre nawyki pielęgnacyjne, wskazując, że nakładania kremu na nieoczyszczoną skórę jest błędem i nie przynosi pożytku cerze. Produkty z tej serii to mydło Facial Soap, płyn złuszczający Clarifying Lotion oraz emulsja lub krem nawilżający. Mydło służy do przygotowania skóry na dalsze zabiegi kosmetyczne. Płyn złuszczający odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń, ale także zmniejsza wydzielanie sebum. Dzięki właściwościom złuszczającym usuniesz także martwy naskórek, sprawiając że skóra będzie gładka oraz świeża. Końcowym etapem pielęgnacji w 3 prostych krokach jest nawilżenie skóry, tak by zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia.

Krem do skóry twarzy

Przede wszystkim seria mimo że składa się z 3 produktów, to jest dopasowana do rodzaju cery. Typ skóry można sprawdzić w drogerii, korzystając z badania diagnostyki skórnej Clinique. Marka proponuje czterostopniową skalę, gdzie I stopień oznacza bardzo suchą skórę, a IV wskazuje na zdolności do przetłuszczania. Do typu skóry są dopasowywane kosmetyki z serii 3 kroków.

Ocena: 5.0