3 najczęściej popełniane błędy podczas samodzielnego nakładania lakieru hybrydowego

Lakier hybrydowyManicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Żeby napawać się pięknymi i zadbanymi paznokciami, część pań korzysta z profesjonalnych usług kosmetyczki, inne stylizują je na własną rękę. W obu przypadkach manicure może się atrakcyjnie prezentować, pod warunkiem że zostanie odpowiednio wykonany. Jakich błędów unikać podczas nakładania hybrydy?

Niewłaściwie przygotowana płytka paznokcia

Samodzielne wykonanie manicure hybrydowego jest jak najbardziej możliwe. W sieci dostępnych jest wiele instruktaży, które krok po kroku opisują, jak go prawidłowo zrobić. Co więcej, hybrydy oraz inne produkty i akcesoria niezbędne do stylizacji paznokci tą metodą są niedrogie i łatwo dostępne. W efekcie wiele kobiet decyduje się wykonać manicure hybrydowy na własną rękę. Żeby jednak zadbać o atrakcyjny wygląd paznokci i ustrzec się pomyłek, warto wiedzieć, jakie są trzy najczęściej popełniane błędy.

Pierwszy to złe przygotowanie płytki paznokcia. Zdecydowanie osłabia ono przyczepność lakieru hybrydowego. W efekcie jest on bardziej podatny na zarysowania i odpryski. Dlatego przed nałożeniem hybrydy należy odsunąć i wyciąć skórki, spiłować paznokcie, wypolerować płytki, a na koniec je odtłuścić za pomocą specjalnego cleanera i wacika bezpyłowego.

Lakier hybrydowy

Dzięki powyższym zabiegom płytka paznokcia jest czysta, równa i pozbawiona jakichkolwiek włókien. W rezultacie nałożone hybrydy spełniają główne oczekiwania - są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zbyt gruba warstwa hybrydy

Lakiery hybrydowe są bardzo gęste. Z jednej strony wpływa to pozytywnie na ich wydajność (starczają na długo). Z drugiej jednak może prowadzić do nałożenia zbyt grubej warstwy, której nie da się utwardzić za pomocą lampy UV. W rezultacie manicure nie będzie atrakcyjnie wyglądał, gdyż gumowa konsystencja łatwo się marszczy i szybko schodzi.

Warto więc trzymać się zasady "im mniej, tym lepiej". W ten sposób unikniesz również problemu zalewania skórek. Poddane działaniu lampy UV zalane skórki są nie do odratowania. Osłabiają również przyczepność manicure, dlatego należy tego unikać za wszelką cenę. Jeśli natomiast już do tego doszło, nałożone hybrydy należy zetrzeć wacikiem nasączonym cleanerem jeszcze przed umieszczeniem rąk w lampie UV. Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Staraj się wyeliminować błędy, jednak nie przejmuj się niewielkimi potknięciami.

Jak więc prawidłowo nakładać hybrydy? Najpierw należy nanieść bazę, potem dwie warstwy lakieru i top. Każdą nałożoną warstwę trzeba zabezpieczyć, czyli poddać działaniu promieniowania UV. Na koniec płytkę paznokcia przeciera się cleaneram, co ostatecznie utwardza cały manicure.

Niezachowanie odpowiedniego czasu w lampie UV

Żeby zapewnić odpowiednią jakość manicure, hybrydy należy poddać działaniu promieniowania UV. Na rynku dostępnych jest wiele praktycznych lamp UV służących temu celowi. Urządzenia te oferują rozmaitą moc. W efekcie różnią się oferowanym czasem utwardzania. Jeśli liczy się dla Ciebie szybkość działania, wybierz LED-ową lampę UV. W porównaniu ze standardowym rozwiązaniem oferuje ona krótszy czas utwardzania. Dzięki temu wykonanie manicure przebiega sprawniej.

Co ważne, w przypadku hybryd bardzo napigmentowanych, np. w kolorze czarnym, czas utwardzania należy wydłużyć. Zwykłe odcienie trzeba trzymać w lampie około minuty. Mocno napigmentowane hybrydy wymagają dłuższej obróbki, trwającej około dwóch minut. W przeciwnym razie mogą się marszczyć, a ich trwałość będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Komentarze