3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając leżaki ogrodowe

Leżak ogrodowyTrudno wyobrazić sobie letni wypoczynek bez leżaków. Są idealne nie tylko na plaży, czy w sąsiedztwie basenu, ale i na tarasie, wśród ogrodowej zieleni, czy nawet na balkonie. Leżak to w zasadzie synonim wygody i wakacyjnego chillout'u. Jednak aby tak było, powinniśmy wybrać leżak, który będzie spełniał konkretne kryteria i oczywiście odpowiadał naszym indywidualnym wymaganiom. Podpowiadamy zatem 3 podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując leżak idealny!

Materiał odporny na kaprysy pogody, ale i pasujący do aranżacji

Pierwszym kryterium wyboru leżaka powinien być materiał, z jakiego został wykonany. Bezwzględnie liczyć tu będzie się jego jakość, wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Niezabezpieczone drewno, czy kiepskiej jakości tworzywo sztuczne wróżyć będą krótki żywot naszego leżaka i nieatrakcyjny wygląd już po krótkim czasie użytkowania. Dodatkowo leżaki ogrodowe Home&Garden powinny estetycznie komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia tarasu. Stąd też wybór materiału warto dopasować do tego, z czego wykonane są inne meble ogrodowe, lub też stworzyć kompozycję z różnych, jednak współgrających ze sobą estetycznie surowców.

Jeśli poszukujemy klasyki i elegancji, świetną propozycją będzie leżak z drewna akacji egzotycznej lub duża, wygodna leżanka z technorattanu. Wielbicielom minimalizmu, prostoty i nowoczesnego stylu przypadną z kolei do gustu leżaki aluminiowe, czy też wykonane z żywicy, w obu przypadkach z pokryciem wykonanym np. z elastycznej, trwałej i oddychającej tkaniny batyline lub textilene.

Leżak w ogrodzie

Pełnia wygody to m.in. regulowane oparcie

Jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie, warto rozważyć zakup leżaka z kilkustopniową regulacją oparcia. Dzięki temu łatwo dopasujemy leżak i nasze ułożenie na nim, zarówno do naszych indywidualnych preferencji, jak i aktualnej potrzeby, np. podczas opalania się lub też czytania.

Innymi elementami wpływającymi na komfort użytkowania leżaka będą odpowiednio miękkie poduchy (odpowiednio gruba gąbka tapicerska), dodatkowy zagłówek, czy po prostu materiał wykorzystany jako pokrycie leżaka. W tym ostatnim aspekcie ważne, aby materiał być przewiewny, oddychający, ażurowy, a więc zapobiegający poceniu się ciała i eliminujący ryzyko nieprzyjemnego przywierania skóry do powierzchni pokrycia.

Kółka oraz opcje składania leżaka decydują o jego funkcjonalności

Składane nogi lub opcja złożenia całego leżaka pozwalają na wygodne przechowywanie wyposażenia, zarówno w sezonie, jak i zimą. Jeśli z kolei będziemy korzystać z leżaków w różnych miejscach ogrodu, z pewnością warto pomyśleć o wariancie z kółkami. Te zdecydowanie ułatwią nam przemieszczanie się z leżakiem i ustawianie go dokładnie w miejscu, w którym chcemy.

Na funkcjonalność rozwiązania wpływać będzie także możliwość zdejmowania i prania pokrowców na poduchy, bądź też sztaplowania leżaków, jeśli planujemy zaopatrzyć się w większa ich ilość.

Komentarze