5 kroków do perfekcyjnego makijażu oczu

Perfekcyjny makijaż oczuChcesz wykonać smoky eyes lub zaznaczyć powiekę idealną kreską? Perfekcyjny makijaż oczu to sztuka wymagająca cierpliwości i znajomości pewnych zasad. Jeśli chcesz, żeby twoje spojrzenie uwodziło, a makijaż był nie tylko efektowny, ale również trwały, sprawdź jak wykonać go poprawnie.

Wykonanie estetycznego makijażu to wbrew pozorom czynność, której może nauczyć się każdy. Nawet jeśli nie masz zdolności artystycznych, możesz uzyskać na swoich powiekach efektowne cieniowanie i regularne kreski. Wystarczy znać kilka najważniejszych zasad makijażu oczu oraz wcielić je w życie.

Pamiętaj o bazie

Zanim nałożysz na swoje powieki kolorowe cienie, przygotuj odpowiednio skórę. Nie powinna być ona natłuszczona, dlatego resztki kremu usuń np. za pomocą wacika lub chusteczki do demakijażu. Aby kolor długo się utrzymywał i nie rozwarstwiał, makijaż zacznij od przypudrowania powiek, a następnie nałożenia bazy.

Zgromadź komplet cieni

Na perfekcyjny makijaż oczu składa się zazwyczaj około 3 cieni do powiek. Pozwala to na uzyskanie eleganckiego cieniowania, w którym kolory subtelnie przenikają się nawzajem. Dlatego warto zgromadzić paletkę z podstawowymi cieniami do powiek - wyprzedaż kosmetyków do oczu może być idealną okazją do nabycia nawet kilku zestawów.

5 krokow do perfekcyjnego makijażu oczu

Najbardziej uniwersalne są cienie matowe – sprawdzają się znakomicie zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym, dlatego to one powinny stanowić bazę twojej kolorowej kosmetyczki. Aby uzyskać bardziej świetlisty efekt dobierz do nich także zestaw cieni satynowych. Są one formą pośrednią między kosmetykami matowymi a błyszczącymi. Te ostatnie są szczególnie ryzykowne, ponieważ mogą powodować wrażenie kiczu, dlatego jeśli nie masz doświadczenia w makijażu, używaj ich ostrożnie.

Zestaw pędzelków

Bogata paleta cieni do powiek na nic ci się nie zda, jeśli nie będziesz miała czym ich nałożyć na powieki. Aplikatory dołączone do zestawów cieni nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ ich kształt uniemożliwia precyzyjne i delikatne rozprowadzenie kosmetyku. Podstawowym pędzlem w zestawie jest zatem ten do nakładania cieni.

Powinien on mieć lekko zaokrąglony kształt i być wykonany z umiarkowanie sztywnego włosia. Drugim narzędziem jest tzw. pędzelek kulkowy o niewielkich rozmiarach. Posłuży ci on do podkreślenia załamania górnej powieki oraz nałożenia i roztarcia cieni na dolnej. Następnie należy zaopatrzyć się w dość puszysty, wykonany z miękkiego włosia pędzel do blendowania. To za jego pomocą rozetrzesz i połączysz ze sobą poszczególne cienie. Uzupełnieniem zestawu będzie skośny pędzelek do kresek.

Mniej znaczy więcej

Nakładając cienie na powieki zadbaj o to, aby na włosiu pędzelka znajdowała się niewielka ilość kosmetyku. Jeśli okaże się, że jest go za mało, łatwo uzupełnisz braki. Natomiast zbyt duża ilość cienia może skutecznie zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się makijaż - taką wpadkę trudno ukryć nawet umiejętnym blendowaniem. Poza tym nadmiar cieni może się obsypywać i osiadać na policzkach, co wygląda bardzo nieestetycznie.

5 krokow do perfekcyjnego makijażu oczu

Kolejność ma znaczenie

Niezależnie od tego, jak wymyślny makijaż chcesz wykonać, podstawowa zasada makijażu oczu obowiązuje zawsze - ciemne cienie nakładamy w zewnętrznym kąciku oka, jasne wewnętrznym. Dzięki temu można optycznie powiększyć oczy oraz efektownie je podkreślić.

Jak widać podstawowe zasady rządzące makijażem oczu nie są bardzo skomplikowane. Wystarczy zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w odpowiednie kosmetyki i narzędzia oraz umiejętnie je stosować, aby twoje oczy były efektownie podkreślone i jeszcze piękniejsze.