8 powodów, dla których warto ukończyć studia kosmetyczne

Studia kosmetyczne

W Polsce istnieje już około 35 tysięcy salonów kosmetycznych, jednak na mapie kosmetycznej wciąż pojawiają się nowe miejsca.

Dlaczego powinnaś zainteresować się tą branżą?

Jakie możliwości daje Ci ukończenie studiów kosmetycznych?

Jeśli lubisz poprawiać wygląd innych osób, dbać o ich cerę, układać fryzury i stylizować paznokcie, praca w salonie będzie sprawiała Ci wiele przyjemności. Jeśli jednak bardziej interesuje Cię praca z produktami kosmetycznymi i chcesz doradzać, a nie wykonywać zabiegi, zostań kosmetologiem. Po ukończonych studiach wybierzesz tę pracę, która najbardziej Ci odpowiada.

Dlaczego warto skończyć studia na kierunku kosmetologii

Poniżej 8 powodów, dla których warto wybrać dłuższą edukację na studiach niż kurs kosmetyczny:

1. Pracujesz dla siebie

Z tytułem magistra kosmetyki możesz założyć swój własny salon kosmetyczny. Nie potrzebujesz (tak, jak w przypadku ukończenia tylko kursu) dodatkowych uprawnień i pozwoleń. Zostań przedsiębiorcą i stwórz swoje autorskie miejsce lub skorzystaj z oferty franczyzowej. W swoim salonie nie musisz wykonywać zabiegów – możesz zarządzać zespołem ludzi i rozwijać własne pomysły kosmetyczne.

2. Sama ustalasz swój czas pracy

Kiedy założysz swój własny salon, Twoja praca będzie elastyczna. Możesz wybrać dni, w które chcesz pracować. Nikt nie narzuci Ci godzin pracy, dlatego jeśli cenisz sobie niezależność, Twój własny salon świetnie się u Ciebie sprawdzi.

3. Twój dochód zależy tylko od Ciebie

Masz w ręku tytuł magistra, więc nawet jeśli nie od razu znajdziesz dobrze płatną pracę, możesz otworzyć własny salon. Będziesz pracować tylko dla siebie i decydować, ile chcesz zarabiać. Jeśli nie widzisz siebie w roli przedsiębiorcy, poszukaj pracy, w której Twoje umiejętności i wiedza będą doceniane.

4. Współpracujesz z dermatologiem

Po studiach kosmetycznych możesz zatrudnić się w gabinecie dermatologicznym jako asystentka lekarza. To odpowiedzialna praca, w której uczysz się nowych umiejętności. Przygotowujesz pacjentów do zabiegów, asystujesz przy zabiegach i terapii, a także udzielasz pacjentom porad medycznych.

5. Możesz pracować z celebrytami

Jeśli zadbasz o swoją edukację i na studiach wybierzesz odpowiednią specjalizację (wizaż i stylizacja) masz szansę pracować ze sławnymi osobami. Możesz zostać stylistką i tworzyć wizerunek znanych osób w show-biznesie.

6. Unikasz pracy w biurze

Kiedy pracujesz w salonie kosmetycznym lub jesteś stylistką, omija Cię codzienne chodzenie do biura. Praca kosmetyczki to nie tylko obsługiwanie klientów w salonie, ale też usługi wykonywane na zlecenia w domach klientów. Jeśli zostaniesz wizażystką będziesz pracowała w różnych miejscach bez konieczności spędzania czasu w biurze.

7. Masz kontakt z ludźmi

Praca kosmetyczki wymaga dużych umiejętności interpersonalnych. Jeśli jesteś zamknięta w sobie, trudno będzie Ci znosić opowieści klientów o niczym i słuchać ich historii. Wiele kobiet przychodzi do salonu kosmetycznego, żeby się zrelaksować , wygadać i porozmawiać na babskie tematy. Jeśli łatwo nawiązujesz kontakty i umiesz prowadzić tzw. small talks, na pewno świetnie będziesz czuła się w swojej pracy.

8. Możesz wymyślać nowe produkty

Studia kosmetyczne otworzą przed Tobą wiele możliwości. Nie musisz pracować w salonie kosmetycznym, bo studia przygotowały Cię do wykonywania też innej pracy. Jeśli wybierzesz odpowiednią specjalizację, po studiach możesz szukać pracy w koncernach kosmetycznych i farmaceutycznych. A tam będziesz współtworzyć produkty albo zajmować się marketingiem produktów.

Czy powinnaś wybrać studia kosmetyczne?

Choć perspektywy po studiach kosmetycznych wydają się obiecujące, nie każdy odnajdzie się w tej pracy. Przemyśl wybór studiów pod kątem tego, co lubisz robić. Jeśli pójdziesz na studia kosmetyczne myśląc, że po nich od razu znajdziesz pracę, możesz się rozczarować. Zapoznaj się z programem studiów, zastanów się, czego chcesz się na nich nauczyć i o jakiej pracy tak naprawdę marzysz.

Autor: http://www.wyzszaszkolakosmetyki.pl/

Komentarze