Akcesoria do przedłużania rzęs w pracy stylistki

Przedłużanie rzęsKończysz kurs stylizacji rzęs i marzysz o rozpoczęciu własnej praktyki? A może urządzasz salon stylizacji i chcesz jak najlepiej wyposażyć stanowiska pracy dla swoich stylistek? Niezależnie od tego, który z tych modeli cię dotyczy, zacząć musisz od wyposażenia się w odpowiednie akcesoria do przedłużania rzęs.

Ważniejsze niż myślisz

Wielu osobom wydaje się, że akcesoria do przedłużania rzęs to pęseta i… klej. Do tego wystarczy kupić odpowiednie rzęsy i można pracować. Stylizacja rzęs to jednak znacznie bardziej skomplikowany proces. Oczywiście rzęsy można przedłużyć posługując się jedynie pęsetą, natomiast efekt takiej stylizacji będzie znacznie odbiegał od oczekiwanego. Profesjonalne akcesoria do stylizacji mają nie zresztą nie tylko pomagać w uzyskaniu wymarzonego efektu, lecz także ułatwiać codzienną pracę stylistyki, która do najprostszych nie należy. Nieumiejętnie dobrane produkty mogą więc nie tylko sprawić, że klientki będą niezadowolone z rezultatu stylizacji, lecz także przyczynią się do większego zmęczenia stylistek. Warto więc wybierać produkty spełniające oczekiwania klientek i stylistek.

Jakie akcesoria do przedłużania rzęs są ci potrzebne?

Poniżej przedstawiamy listę najbardziej podstawowych, niezbędnych akcesoriów w pracy stylistyki, bez których nie powinien funkcjonować salon.

  • Podstawą pracy jest oczywiście pęseta do rzęs. Często stylistka korzysta z kilku różnych rodzajów, różniących się stykiem oraz końcówką. W zależności od metody przedłużania sięgać będzie ona po określony, najbardziej odpowiadający jej typ pęsety.
  • Płatki kolagenowe, taśmy piankowe pozwalają z kolei na separację rzęs górnych i dolnych. Bez takiego wsparcia trudno wyobrazić sobie rozpoczęcie zabiegu.
  • Kolejne ważne akcesorium to szczoteczki silikonowa, które mają pomóc w rozczesaniu zmierzwionych włosków. Takie szczoteczki należy także przekazywać klientkom do użytku domowego.
  • Mikroszczoteczki bezwłókienkowe to małe aplikatory, które wykorzystuje się do nakładania cleanera lub primera na rzęsy. Nie możesz sięgnąć po inny aplikator, ponieważ kluczowe jest, aby nie pochłaniał on wilgoci.
  • Aby wszystko mieć pod ręką, warto jeszcze wyposażyć się w szkiełku lub pierścionek, czyli podstawki pod klej. Wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji stylistki.

Sprawdź akcesoria do przedłużania rzęs od looksuslashes.pl.

Wygodne stanowisko pracy

Oprócz zakupu odpowiednich akcesoriów, musisz się wyposażyć także we właściwie dobrane rzęs, klej do nich, a także cleaner i primer. Cleaner służy do odtłuszczania rzęs przed zabiegiem, natomiast primer to produkt, który zwiększa przyczepność doczepianych włosków. Musisz pamiętać, że wszystkie te akcesoria i produkty należy jeszcze odpowiednio ustawić tak, aby stylistka miała wszystko pod ręką. Kluczowe jest więc przygotowanie komfortowego miejsca pracy. Potrzebujesz więc odpowiedniego fotela kosmetycznego, dopasowanego krzesełka dla stylistki, szafki i stolika, na którym znajdują się wszystkie niezbędne do pracy akcesoria.

Komentarze