Akcesoria wypoczynkowe dla Twojego maluszka

Akcesoria wypoczynkowe dla dzieckaNiemowlę dopiero poznaje świat. Już w tym okresie warto stymulować jego rozwój.

Kiedy malec odpoczywa

Niemowlę wymaga niezwykle dużo troski i uwagi. W żadnym innym okresie życia dziecko nie jest tak wymagające, nie jest aż tak zależne od rodziców, szczególnie od karmiącej mamy. Maluszek sporo śpi, ale też ma momenty w ciągu dnia, kiedy przebudzony leży i często się nudzi. Domagające się uwagi dziecko płacze, trzeba je wziąć na ręce, pokołysać. Każda młoda mama wie, że w tym okresie życia dziecka może być trudno zorganizować sobie czas w ciągu dnia. Dlatego warto mieć w domu takie akcesoria, które pozwolą bezpiecznie odłożyć przebudzone maleństwo, nie nosić go stale na rękach. Takie akcesoria, dzięki którym maluch nie będzie się nudzić. Na szczęście, małe dziecko wbrew pozorom łatwo zająć czymkolwiek - grzechotką, wydającą dźwięki zabawką, kolorowymi zwierzątkami powieszonymi nad łóżeczkiem.

Warto zainwestować w leżaczek niemowlęcy. Są takie modele, które dodatkowo pełnią funkcję fotelika bujanego, dzięki czemu niespokojnego maluszka można też w nich ukołysać do snu. Siedzisko w leżaczkach jest wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów, a mocna, atestowana konstrukcja zapewnia wygodę i bezpieczeństwo Twojego dziecka. Do bujaczka przypiąć można specjalne zabawki - kolorowe, grające zwierzątka, kwiatuszki i inne elementy zajmą uwagę maluszka. Spełniają też funkcję edukacyjną, ponieważ przez dźwięk i barwę stymulują rozwój dziecka. Kolejną zaletą takich leżaczków jest ich mobilność. Łóżeczko zazwyczaj stoi w sypialni dziecka i nikt go stamtąd w ciągu dnia nie wynosi, fotelik natomiast mama czy tata mogą zabrać ze sobą na przykład do domowego biura, czy nawet do kuchni, kiedy gotują obiad. Fotelik można ustawić tak, żeby dziecko miało rodziców w zasięgu wzroku. Dzięki temu mama może chwilę odpocząć, nie musi malca cały czas nosić na rękach, a jednocześnie ułożyć go może w taki sposób, że jest on bezpieczny - nie wypadnie z fotelika. Leżaczki są też tak skonstruowane, żeby leżące w nim dziecko nie wykrzywiało kręgosłupa, co ma niezwykle ważne znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju.

Warto też zainteresować się huśtawkami. Mają one również formę leżaczków, ale umożliwiają automatyczną regulację prędkości bujania. Wibrację uspokajają dziecko i umożliwiają mu spokojny sen. Mamie czy tacie z kolei, pozwalają odpocząć od ciągłego bujania maluszka na rękach. Kiedy kołysany huśtawką maluch śpi, wyspać się może i mama. Nie od dziś mówi się, że najlepszą metodą jest ucinanie sobie drzemek razem z dzieckiem. Taki wspólny rytm dobowy pozwala młodej mamie być możliwie wypoczętą w tym trudnym, pierwszym okresie życia dziecka.

Maty edukacyjne

Jeszcze jednym rozwiązaniem dla maluszka, który dopiero zaczyna poznawać świat jest mata edukacyjna. Nadaje się ona dla dzieci od pierwszych miesięcy życia. Można jej używać na różne sposoby do zabawy na brzuszku czy podczas leżenia na plecach. Nad matą zawieszony jest pałąk, wyposażony w zabawki, grzechotki, grające karuzele. Dziecko, które przewraca się jeszcze z boku na bok, ale nawet nie raczkuje, będzie naciskać na różne elementy maty. Różnią się one barwą, fakturą, materiałem, a także - wydawanym dźwiękiem. Dzięki temu, dziecko leżąc na macie odbiera różne bodźce, co pozytywnie wpływa na jego rozwój. Mata przyda się również potem, kiedy maluch zacznie już raczkować. Możliwości zabawy z matą edukacyjną jest tak wiele, że przez długie miesiące nie znudzi się ona dziecku, w późniejszym okresie służąc jako edukacyjny kocyk.

Najróżniejsze leżaczki, bujaczki i huśtawki dla najmłodszych znaleźć można pod linkiem: www.emag.pl/lezaczki-bujaczki-hustawki/c. W dużym wyborze wzorów, kolorów i modeli każdy wybierze coś dla swojej pociechy.

Ocena: 5.0