Aranżacje salonu, które zapierają dech w piersiach. 5 istotnych cech pięknego wnętrza

Aranżacja salonuSalon to często centralny punkt w domu i równocześnie najważniejsze pomieszczenie, centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Jednak urządzenie czy remont pokoju dziennego wymagają sporo pracy, konkretnego planu i dobrych inspiracji. Z tego tekstu dowiesz się, na co najbardziej zwrócić uwagę przy urządzaniu salonu i jak stworzyć stylowe wnętrze, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Kolory

Ładny salon powinien wyróżniać się piękną kolorystyką. Można postawić na monochromatyczne wnętrze, gdzie całość jest utrzymana w podobnej stylistyce i kolorystyce, albo zdecydować się na różne odcienie. Odpowiednie łączenie kolorów to absolutna podstawa, jeśli chcemy uzyskać przestrzeń, która będzie nie tylko ładna, ale także funkcjonalna. Tak naprawdę sprawa jest dużo prostsza, niż może się to początkowo wydawać i każdy może się nauczyć łączenia kolorów.

Styl i łączenie odcieni

Wystarczy wybierać barwy o podobnej temperaturze lub odcieniu i unikać krzykliwych połączeń - przynajmniej w przypadku osób, które nie czują się dobrze w kwestiach estetyki i zależy im po prostu na tym, żeby wnętrze było ładne. Jeśli jednak nie odczuwasz w sobie nawet podstawowych zdolności artystycznych, skorzystaj z gotowych rozwiązań. Wiele salonów wnętrzarskich, jak na przykład MAX-Fliz, oferuje gotowe aranżacje salonu, które łączą w sobie funkcjonalność i wyszukany styl.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Światło jest niezwykle ważnym elementem każdego wnętrza. Nieumiejętnie dobrane światło może odsłonić mankamenty wnętrza lub sprawić, że całość będzie po prostu wyglądać nieatrakcyjnie. Nawet najpiękniejszy salon będzie wydawał się nijaki i nieatrakcyjny, jeśli zabraknie w nim dobrych lamp i przemyślanego oświetlenia. W przypadku światła dziennego sprawa jest prosta, bo można zastosować rolety, żaluzje czy zasłony. Niektórzy decydują się też w ogóle nie zasłaniać okien i jest to rozwiązanie, które pasuje zwłaszcza do domów urządzonych na modę skandynawską. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie wieczorem. Najważniejsze światło powinno padać z sufitu, dodatkowo można je wspomagać dodatkowymi lampami, na przykład podłogowymi czy ściennymi.

Wyraź swój styl

Salon powinien wyrażać osobowość właściciela. Każdy człowiek jest inny, ktoś lubi przepych, drogie materiały i dobrze wyeksponowany status społeczny, podczas gdy inni cenią rozwiązania skromne, minimalistyczne, a czasami wręcz surowe. Warto zadbać o dodatki i dekoracje, które pomogą wyrazić indywidualny charakter właściciela i sprawią, że wnętrze nabierze oryginalnego stylu.

Stylowe meble

Każdy ma inny gust i co innego mu się podoba. Niektórzy czują to lepiej, a inni gorzej. Ci pierwsi często decydują się na samodzielne kompletowanie wszystkich elementów wyposażenia, podczas gdy inni wolą skorzystać z gotowych aranżacji salonu lub wybrać rozwiązania "szyte na miarę" czyli stworzyć własną aranżację całkowicie od podstaw, przy pomocy architekta lub profesjonalnego dekoratora wnętrz.

Komentarze