Azjatyckie oczyszczanie twarzy krok po kroku

Azjatyckie oczyszczanie twarzyO tym jak Koreanki oczyszczają skórę krążą już legendy. Sprawdź jak wykonać taki perfekcyjny demakijaż w trzech prostych krokach.

Dwa etapy demakijażu

Azjatki do demakijażu i mycia twarzy używają dwóch różnych produktów. Maskarę, cienie czy podkład najczęściej usuwają olejkiem albo balsamem z lipidami. Takich kosmetyków możesz używać nawet jeśli masz skórę trądzikową lub skłonną do przetłuszczania się. A to dlatego, że olejek i tak zmywasz później ze skóry, dlatego nie musisz obawiać się tego, że zatka pory. Możesz nałożyć go na twarz klasycznie wacikiem albo na palce i masować nimi delikatnie całą twarz, aż makijaż się rozpuści.

Następnie potrzebujesz kosmetyku, który możesz zmyć wodą. W pierwszym etapie używasz tłustego produktu, żeby rozpuścić makijaż. W drugim musisz usunąć jego pozostałości ze skóry. Możesz użyć żelu, emulsji albo ulubionego kosmetyku Koreanek - pianki, która myje skórę w niezwykle delikatny sposób, a przy tym nawilża. Więcej o tym, jak wykonać perfekcyjne koreańskie oczyszczanie przeczytasz na: https://www.cosmopolitan.pl/uroda/3549/koreanska-pielegnacja-twarzy-czyli-4-sposoby-na-piekna-cere.

Azjatyckie oczyszczanie twarzy

Odświeżający peeling

To etap, który możesz stosować codziennie jeśli masz grubą i mocną skórę, na przykład skłonną do przetłuszczania się. W innym wypadku peeling wykonuj nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Jeśli masz wrażliwą cerę, użyj enzymatycznego albo gommage. Przy skłonnej do zanieczyszczeń lub z rozszerzonymi naczynkami wypróbuj peeling z kwasami. A jeśli masz grubą skórę idealne będą płatki złuszczające albo peeling ziarnisty.

Tonik to podstawa

Jeśli zdarza ci się o nim zapomnieć albo w ogóle go pomijasz, to duży błąd. Tonik to obowiązkowy etap koreańskiego demakijażu. Po pierwsze dlatego, że pozwala skórze przywrócić prawidłowe pH po myciu. Do jego zaburzenia dochodzi nawet gdy myjesz twarz najdelikatniejszymi kosmetykami, a skóra dużo łatwiej się wtedy podrażnia.

Azjatyckie oczyszczanie twarzy

Po drugie tonik pozwala domknąć pory, dzięki czemu zapobiega ich zanieczyszczaniu się. Możesz wybrać klasyczny tonik albo w mgiełce. Przetrzyj nim skórę lub spryskaj, a nadmiar osusz chusteczką. Dopiero teraz twoja skóra jest gotowa na pielęgnację. Pamiętaj, aby skórę dokładnie oczyszczać rano i wieczorem. Jeśli przed pójściem spać nie nakładałaś tłustego kremu czy serum, możesz pominąć olejek i od razu przejść do mycia żelem lub pianką.

Ocena: 5.0

Komentarze