Bazy pod lakier hybrydowy - rodzaje i właściwości

Baza pod lakier hybrydowyPiękne i zadbane paznokcie zachwycają połyskiem i kolorem. Aby jednak uzyskać pożądany efekt, trzeba skompletować podstawowy zestaw do stylizacji hybrydowej. W jego skład wchodzi m.in. baza pod hybrydę. Podpowiadamy, jakie są jej rodzaje i którą wybrać - poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Dlaczego baza pod hybrydę jest tak ważna?

Bazy pod lakier hybrydowy to jeden z bazowych elementów każdego zestawu służącego do wykonania stylizacji manicure. Trzeba ją zaaplikować na płytkę paznokcia, a później nałożyć na nią kolorowy lakier. Baza pod hybrydę zwiększa przyczepność lakieru, dzięki niej idealny manicure utrzymuje się przez kilka tygodni - to fundament do stworzenia manicure.

Poza tym dobrej jakości baza wyrównuje powierzchnię płytki, niweluje ew. ubytki i nierówności, a także zabezpiecza ją przed odbarwieniami. Dostępne są też bazy wzbogacone o specjalne składniki, które mogą odżywić lub zregenerować płytkę.

Różne rodzaje baz pod lakiery hybrydowe

Bazy różnią się od siebie między innymi przyczepnością, trwałością, gęstością i właściwościami. Aby wybrać odpowiednią dla siebie, warto wiedzieć, jakie dany produkt ma właściwości i działanie, a także określić stan swoich paznokci czy kondycję płytki.

Baza do przedłużania paznokci hybrydowych
Taki preparat daje możliwość przedłużania paznokci. Posiadaczki krótkich paznokci chętnie wydłużają je za pomocą różnych metod - jak na przykład żel albo przedłużanie bazą. Jest ona bardzo gęsta i umożliwia przedłużenie płytki do 1 cm. Pozwala na wyrównanie, nadbudowanie oraz modelowanie paznokcia.

Baza 3w1, 5w1 albo 6w1
Wyjątkowo praktyczne produkty, które pozwalają na szybkie wykonanie stylizacji. To jeden produkt łączący cechy kilku innych. Może to być m.in. baza, top, kolor, nadbudowa i wydłużanie w jednej buteleczce. Taka baza pod hybrydę oferuje możliwość wykonania manicure jednym produktem i wydłużenia płytki.

Baza regenerująca płytkę
Do zniszczonych, kruchych i słabych paznokci warto sięgnąć po bazę z witaminami lub włóknami nylonowymi. Taki preparat wspomaga regenerację płytki, doskonale odżywia paznokcie i umożliwia wykonanie idealnej stylizacji, która będzie długo cieszyć. Wiele baz ma właściwości pielęgnacyjne i odżywiające - baza witaminowa pełni te same funkcje, co tradycyjna, ale też wpływa na zdrowy wygląd paznokci.

Baza pod hybrydę jest fundamentem manicure hybrydowego, dlatego jej odpowiednie dopasowanie jest równie ważne jak zainwestowanie w dobrej jakości lakiery. Warto przetestować kilka produktów, by znaleźć najlepszy dla siebie.

Komentarze