Bezpieczna stylizacja włosów - jak o nie dbać i czego unikać?

Stylizacja włosówAby Twoje włosy były piękne i pełne blasku, musisz o nie odpowiednio zadbać. Źle dobrany szampon do typu włosów czy brak odpowiedniego nawilżenia sprawi, że poddawane nawet najlepszym zabiegom kosmetycznym włosy nie będą utrzymywały osiągniętego efektu i szybko powrócą do swojej zniszczonej wersji. Chcesz tego uniknąć i szukasz sposobu na profesjonalną domową pielęgnację? Zobacz, co możesz zrobić dla swoich włosów.

Podstawowa pielęgnacja

Stan Twoich włosów jest zależny od wielu czynników, m.in. od diety, genów, warunków atmosferycznych, ale także od tego, jak o nie dbasz. Podstawą pielęgnacji jest ich mycie. Częstotliwość tej czynności jest uzależniona od typu włosów i tego, jak szybko się przetłuszczają. Niezależnie od tego, czy myjesz je codziennie, czy co kilka dni, powinnaś zaopatrzyć się w dobrze dopasowany szampon. Jeśli nie jesteś pewna, jaki wybrać - zapytaj o radę swojego fryzjera.

Pamiętaj o prawidłowej technice mycia włosów. Szampon rozprowadzaj głównie po skórze głowy, a powstałą pianę przeciągaj wzdłuż końcówek. Staraj się ich nie trzeć i nie szarpać, ponieważ mokre włosy mają odchylone łuski, które łatwo w ten sposób uszkodzić. Myj włosy dwukrotnie: pierwszy raz, aby pozbyć się brudu, kurzu i pozostałości po stylizacjach, i drugi, by zmyć ewentualne resztki zanieczyszczeń i nadać włosom blasku.

Czego unikać przy stylizacji włosów?

Struktura włosa składa się z mostków dwusiarczkowych, które mogą ulec zerwaniom lub zniszczeniom w czasie przeprowadzanych na nich zabiegów chemicznych. Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz postawić na fachową koloryzację włosów, ich odpowiednią pielęgnację oraz właściwe środki do stylizacji.

Podstawowym błędem, jaki prawdopodobnie wykonujesz, jest szarpanie włosów przy rozczesywaniu i ich suszenie gorącym powietrzem. W ten sposób je niszczysz - stają się kruche i łamliwe. Unikniesz tego, jeśli postawisz na suszarkę z zimnym nawiewem. Ogranicz również prostowanie czy kręcenie włosów, ponieważ czynności te także oddziałują na strukturę włosa wysoką, szkodliwą dla niego temperaturą.

Zastanów się nad tym, ile różnych kosmetyków pielęgnacyjnych używasz i w jakich ilościach. Zbyt wiele odżywek, pianek i żeli jednocześnie tylko obciąża włosy, zamiast pomóc w ich ułożeniu.

Kosmetyki do włosów

Odżywka i produkt do stylizacji w jednym, czyli Olaplex Bond Smoother no. 6

Szukasz produktu, który zastąpi kilka różnych? Olaplex no. 6 to wygładzający środek do stylizacji włosów, który pomoże Ci nie tylko sprawnie je ułożyć, ale także prawidłowo o nie zadbać. Ma formę kremu i doskonale nawilża każdy typ włosów. Jest to możliwe dzięki jego składowi, w który wchodzi m.in. olej kokosowy i witamina E. Działanie Olaplex 6 polega głównie na zneutralizowaniu problemu puszących się włosów. Krem ten to także nieoceniona pomoc przy problemach z odstającymi kosmykami. Olaplex Bond Smoother no. 6 nadaje włosom miękkości i elastyczności, a także dba o ich nasycony kolor. Używając go systematycznie możesz sprawić, że Twoje włosy staną się gładkie bez użycia prostownicy. Jest on także sposobem na podtrzymanie efektu zabiegów wykonywanych w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Stosuj Olaplex Bond Smoother no. 6, jeśli Twoje włosy:

  • nadmiernie się puszą;
  • są uszkodzone termicznie;
  • są zniszczone po licznych koloryzacjach;
  • są zniszczone po rozjaśnianiu;
  • są osłabione po częstych i wymagających stylizacjach.

Olaplex 6 możesz nakładać zarówno na mokre, jak i suche włosy. Krem ten ma bardzo gęstą konsystencję, dlatego uważaj, by nie nałożyć go zbyt dużo. Rozprowadzanie kosmetyku zawsze zaczynaj od ich średniej długości z pominięciem nasady. Przesuwaj dłońmi z odżywką ku końcówkom i na nich zakończ aplikację. Nie spłukuj kremu Olaplex no. 6. Po jego dokładnym rozprzestrzenieniu możesz bezpiecznie rozpocząć układanie włosów.

Komentarze