Bezpieczne dziecko, czyli najlepsze pomysły dla każdego rodzica

Dzieci biegnące do szkołyKażdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku pełnię bezpieczeństwa i być z nim w stałym kontakcie. I chociaż to dzieci są naszym priorytetem, niestety nie zawsze mamy możliwość sprawowania nad nimi takiej kontroli, jak byśmy chcieli. Praca, obowiązki domowe, zdrowie - chociaż staramy się trzymać rękę na pulsie, nie zawsze się to udaje. Jeżeli dodamy do tego energiczne dziecko wymagające stałej atencji, świat czasem staje na głowie. Jak uporządkować ten chaos i mieć pewność, że nawet kiedy czas do końca nie pozwala, mamy kontrolę nad tym, co dla nas najcenniejsze? Trzeba pomyśleć nad dobrą organizacją.

Kontrola rodzicielska

W relacji z dzieckiem bardzo ważne jest to, aby widziało ono w nas - rodzicach, przyjaciela. Z jednej strony nasza stanowczość powinna wzbudzać szacunek, z drugiej nie należy zapominać o tym, że młody człowiek potrzebuje akceptacji, zrozumienia i wysłuchania. Dlatego niezależnie od wszystkiego, z dzieckiem zawsze trzeba rozmawiać. Tylko w ten sposób zawsze dowiemy się o wszystkim, co trapi naszego syna lub córkę. Jeżeli Twoja pociecha wie, że może Ci zaufać - gwarantuje Ci to świetną relację i pewność, że dowiesz się o każdym zmartwieniu i problemie, które pojawi się w jej życiu.

Bezpieczne dziecko, czyli reguły, których trzeba przestrzegać

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne, niezbędne może okazać się ustalenie z nim kilku reguł. Oczywiście wszystko zależy od wieku, w jakim jest Twoja pociecha, niemniej, warto, aby zarówno rodzice, jak i dzieci wiedzieli i akceptowali zasady panujące w domu. O czym należy pamiętać?

  • Ustal ze swoim dzieckiem godzinę, o której maksymalnie musi być w domu, kiedy wychodzi spotkać się z przyjaciółmi. Twój syn lub córka uniknie dzięki temu ciągłych telefonów, a Ty ze spokojem będziesz czekać na powrót swojej pociechy.
  • Poznaj przyjaciół i znajomych swojego dziecka. Poproś także o numery telefonów do ich rodziców.
  • Daj dziecku jasno do zrozumienia, że nie masz nic przeciwko zabawie, grom, czy spotkaniom z koleżankami i kolegami, ale priorytetem jest nauka.
  • Razem ustalcie, na jakie zajęcia dodatkowe chciałoby chodzić Twoje dziecko. Pamiętaj, że jego marzenia mogą być różne od Twoich - pozwól mu na realizowanie własnych pasji. To tylko umocni Waszą więź.
  • Jeżeli macie w domu zwierzęta, pozwól, aby Twoje dziecko również się nimi zajmowało. Spacery, karmienie, czy sprzątanie po zwierzaku to doskonała lekcja odpowiedzialności.
  • Pozwól dziecku być odpowiedzialnym za własną przestrzeń. Ucz porządku, wymagaj, ale kieruj się także zdrowym rozsądkiem.
  • Poproś, aby bez względu na wszystko, dziecko koniecznie odbierało od Ciebie telefon, lub możliwie szybko oddzwaniało. Jeżeli Twój syn lub córka nie zawsze mogą korzystać ze smartfona, lub najzwyczajniej są jeszcze za małe na własny telefon, rozważ podarowanie mu smartwatcha z lokalizatorem GPS i funkcją dzwonienia.

Smartfon czy smartwatch?

Nowoczesne technologie dają nam dzisiaj szereg ciekawych możliwości. Rozwiązaniem, na które na pewno warto zwrócić uwagę jest smartwatch z gps. Urządzenie jest idealną alternatywą dla telefonu komórkowego - podobnie jak smartfon, inteligentny zegarek również dzwoni i odbiera połączenia. Posiada jednak inne przydatne funkcje, które w komórkach często nie występują. Dzięki dedykowanej aplikacji rodzic może na przykład uruchomić nasłuch - opcja ta daje możliwość połączenia ze smartwatchem i dyskretnego nasłuchiwania tego, co dzieje się w otoczeniu dziecka. Jeżeli Twój syn lub córka będą pilnie potrzebować Twojej pomocy, przy użyciu tylko jednego przycisku, wyślą na Twój telefon sygnał SOS.

Bawiące się dzieci

Pomocna technologia

Laptopy, telefony komórkowe, tablety to urządzenia, które co prawda wspomagają rozwój dzieci, ale niestety, używane za często, mogą mieć negatywny wpływ na Twoją pociechę. A jak wiadomo, dobrze, kiedy technologia nie tylko zabiera dziecku czas, ale także czegoś je uczy. Dlatego zegarki od Bezpiecznej Rodziny, oprócz tego, że są rewelacyjnymi, kolorowymi gadżetami, mają wbudowane gry logiczne. W zależności od modelu dostępne są smartwatche z dotykowym i kolorowym ekranem, krokomierzem, czy aparatem fotograficznym. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu zawsze skontaktujesz się ze swoim dzieckiem i poznasz jego dokładną lokalizację.

Bezpieczna rodzina, czyli jeszcze lepsza kontrola rodzicielska

Na platformie Bezpieczna Rodzina znajdziesz urządzenia oraz pakiety, które pomogą Ci jeszcze lepiej i dokładniej sprawować rodzicielską kontrolę. Zaufało nam już ponad MILION klientów. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty wspierały rodziców i gwarantowały spokój i bezpieczeństwo młodszym i starszym dzieciom. Nasze smartwatche dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych. Wodoodporny smartwatch gps dla dziecka GJD.06 oprócz funkcji telefonu i lokalizacji posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz, grę matematyczną, czy licznik kroków. W zależności od wybranego smartwatcha, zegarki mają czujnik zdjęcia z ręki, czy aparat fotograficzny. Wszystkie wyposażone są natomiast w przycisk SOS i praktycznie wszystkie odporne są na zachlapania.

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było bezpieczne. A czy Ty, robisz wszystko, aby zagwarantować sobie i swoim pociechom poczucie komfortu i spokoju?

Uwaga!

Specjalnie dla czytelników przygotowaliśmy KOD RABATOWY na dowolny smartwatch. Wystarczy podczas składania zamówienia wpisać hasło DZIECKO20, by otrzymać aż 20 zł zniżki.

Zegarki dla bezpiecznej rodziny

Komentarze