Broszki srebrne - czy pasują do nowoczesnych stylizacji?

Srebrna broszkaChociaż wydawać by się mogło, że broszki srebrne na dobre odeszły do lamusa, znowu powracają do łask. Co więcej, są noszone nie tylko przez starsze panie, ale również młode dziewczyny. Czy jednak pasują do nowoczesnych stylizacji?

Stary-nowy trend: broszki

Jeszcze do niedawna broszka kojarzyła się ze starodawnymi outfitami noszonymi przez starsze panie. Od kilku lat świat mody sukcesywnie zmienia jednak ten stereotyp, i to z powodzeniem. Coraz częściej bowiem na wybiegach pojawiają się stylizacje z broszkami w roli głównej. Coraz częściej też spotkać je można na ulicach. Czy biżuteria ta ma szansę stać się jednym z najmodniejszych współcześnie trendów?

Jak najbardziej. Projektanci broszek dokładają bowiem wszelkich starań, by ich rozwiązania prezentowały się atrakcyjnie nie tylko dla starszych, ale i młodych pokoleń. Czerpią więc inspirację nie tylko z atrakcyjnych modeli z przeszłości, prezentując je w nowej odsłonie, ale również korzystają ze współczesnych trendów. W efekcie broszki nie tylko świetnie wyglądają, ale również pasują do nowoczesnych stylizacji.

To nietuzinkowe rozwiązania w modnej kolorystyce, które są w stanie podkreślić modernistyczny charakter outfitu. Dodają mu również elegancji i wytworności. Obok awangardowych broszek na rynku dostępne są także modele minimalistyczne. Te również pasują do nowoczesnych stylizacji, jednak są skromniejsze.

Broszka srebrna - jak ją nosić, by wyglądać stylowo?

Jednymi z najmodniejszych rozwiązań są broszki srebrne, np. z oferty sklepu Anka Biżuteria. To na tyle uniwersalna biżuteria, że każda kobieta jest w stanie dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji i charakteru stylizacji. Wśród modeli ze srebra dominują motywy kwiatowe.

Popularne są również broszki w kształcie motyla, ważki, węża, liścia czy też pawia. Projektanci sięgają także po mniej oczywiste rozwiązania i tworzą np. modele składające się z kilku elementów połączonych łańcuszkiem. Wybór jest więc naprawdę szeroki. Jak jednak nosić tę biżuterię, by wyglądać stylowo?

Najważniejsza zasada brzmi: broszka srebrna powinna stanowić przeciwwagę dla stroju. Co to w praktyce oznacza? Jeśli decydujesz się skromny ubiór, powinnaś wybrać awangardowe rozwiązanie. Niech biżuteria zachwyca dużym rozmiarem, nietypowym kształtem lub zróżnicowaną kolorystyką. Gdy zaś decydujesz się na odważną stylizację, wybierz minimalistyczną broszkę.

Co więcej, w przypadku strojów formalnych i biznesowych warto zdecydować się broszkę wykonaną w całości ze srebra, ewentualnie uzupełnioną kamieniami szlachetnymi. Z kolei w przypadku ubiorów casualowych sięgnąć można po bardziej fantazyjne i mniej formalne modele, np. z dodatkiem piór, filcu lub kawałków materiału.

Stylowy dodatek - o czym jeszcze pamiętać, zakładając broszkę?

Broszki srebrne stanowią na tyle silny akcent dekoracyjny, że towarzystwo innej biżuterii może nie prezentować się najlepiej. Zrezygnować należy przede wszystkim z naszyjnika oraz bransoletki. Włożyć można natomiast kolczyki, przy czym powinny one mieć subtelny charakter i korespondować ze stylem wybranego modelu.

Dobra rada: jeśli masz wydatny biust, zrezygnuj z umieszczania broszki w centralnej części dekoltu. Optycznie bowiem powiększy ona tę część ciała. Możesz natomiast przypiąć ją przy ramionach, pod obojczykiem lub tuż pod szyją.

Odpowiednio dobrana broszka ze srebra podkreśli atrakcyjność każdego stroju, niezależnie od tego, czy ma on mniej lub bardziej formalny charakter. Dzięki pomysłowości projektantów biżuteria ta stanowi niezwykle atrakcyjny dodatek dla każdej kobiety, bez względu na wiek czy preferowany styl.

Komentarze