Casio Retro G-Shock. W czym tkwi popularność zegarków z tej serii?

Casio Retro G-ShockWiele marek zajmuje się produkcją zegarków. Jednak to czasomierze Casio cieszą się coraz większą popularnością, a zwłaszcza Retro G-Shock. Wynika to m.in. z faktu, że te modele cechują się sportowym charakterem i są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. A dla kogo są polecane?

Na rynku biżuteryjnym jest dostępnych mnóstwo zegarków sportowych, ponieważ coraz częściej większość osób dobiera je także do bardziej formalnych i eleganckich stylizacji. Modele od marki Casio z serii Retro G-Shock cechują się nie tylko świetną jakością, ale także funkcjonalnością. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup modelu od marki Casio? Ponieważ to niezawodna inwestycja na przyszłość!

Tradycja i doświadczenie przeplatają się z nowoczesnością

Warto wspomnieć, że marka Casio powstała niedługo po zakończeniu II wojny światowej, w 1946 roku. Jednak nie od razu trudniła się produkcją zegarków, a najpierw sprzętu elektronicznego, w tym na przykład kalkulatorów. Zaś w 1974 roku do asortymentu Casio dołączono właśnie zegarki. Te pierwsze modele opierały się na tradycyjnych mechanizmach odmierzających czas. Jednak z biegiem lat i rozwojem technologii japońska marka zaczęła się prężnie rozwijać. W czasomierzach można dostrzec azjatycką precyzję, szczególnie jeśli chodzi o sposób wykonania zegarków. Modele tego brandu są coraz częściej wybierane przez coraz szersze grono odbiorców.

Retro G-Shock - obok tych modeli nie można przejść obojętnie

Miano kultowej serii zegarów Casio uzyskała G-Shock i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w różnych zakątkach naszego globu. Jakie czasomierze można zaliczyć do tej serii? Zarówno te damskie, jak i męskie, a rozróżnić je możemy głównie po kolorystyce, ponieważ zarówno panie, jak i panowie wybierają podobny rozmiar bransolety i paska. Ideą przyświecającą marce Casio jest stawianie na wytrzymałość. Odporny na wszelkie uszkodzenia zegarek jest dziś bardzo pożądany. Wszystkie modele, które są sygnowane logiem G-Shock, z całą pewnością realizują to założenie.

Co więcej, wśród zalet zegarków z tej serii wymienia się zróżnicowane funkcje, designerski wygląd, a także wyposażenie w innowacyjny system antywstrząsowy. Oznacza to, że te zegarki będą świetnymi kompanami w uprawianiu wszelakich sportów. Nie dość, że precyzyjnie zmierzą czas, nie ulegną natychmiastowemu zniszczeniu, jeśli przez przypadek gdzieś je zarysujemy, są wodoodporne, to w dodatku też łatwe w czyszczeniu, bo wykonane z gumy i tworzywa sztucznego. Kolejną zaletą zegarków Casio Retro G-Shock jest sama tarcza, wykonana z wytrzymałego szkła mineralnego. Dopisek „retro” w tej serii czasomierzy też nie jest przypadkowy, w branży jubilerskiej wraca moda na zegarki z końcówki dwóch ostatnich dekad XX wieku. Zegarmistrzowie z Kraju Kwitnącej Wiśni proponują nam kolekcje zarazem oldschoolowe, ale z wykorzystaniem najnowszej technologii. Plusem jest oczywiście unikalny design, może nieco nostalgiczny, ale z pewnością taki, który zapada w pamięć!

Komentarze