Co kupić na prezent ślubny? Pomysł na prezent

Prezenty slubneHuczne i uroczyste wydarzenie jakim jest ślub nie może odbyć się bez prezentów. Wiele osób ma jednak problem z wyborem odpowiedniego podarunku, dlatego podpowiadamy, jaki kupić prezent ślubny.

Kłopot może sprawić przede wszystkim rodzaj prezentu, kupujący z pewnością chciałby, żeby Młoda Para była z niego zadowolona.

Rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście koperta z pieniędzmi, jednak trafnie wybrany prezent sprawi równie wielką radość co banknoty. Pamiętajmy tylko by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, szczególnie jeśli będziemy zamawiać podarunek przez internet.

Lista prezentów

Dobrym pomysłem, coraz częściej spotykanym również w naszym kraju jest tak zwana lista prezentów. Zdecydowanie ułatwia wybór i zmniejsza ryzyko nietrafionych oraz zdublowanych podarunków. Dzięki temu Młoda Para nie musi obawiać się, że dostanie kilka kompletów pościeli, talerzy czy odkurzaczy. Listę z odpowiednim wyprzedzeniem powinni przygotować narzeczeni, a następnie wręczyć ją któremuś ze świadków. Będą mogli oni wtedy ustalić z gośćmi zaproszonymi na wesele, kto jakie prezenty sprawi nowożeńcom. Opcjonalnie listę można też dołączyć do zaproszeń ślubnych.

Warto pamiętać, żeby notatka zawierała więcej pozycji niż zaproszonych gości, a same prezenty były zróżnicowane pod kątem cen. Niektórzy zakochani udzielają nawet wskazówek, gdzie najtaniej kupić dany produkt. Popularne prezenty to sprzęt AGD lub RTV, stylowa porcelana, zastawa stołowa, zestaw kina domowego, pościel, voucher do hotelu.

Para Młoda przed wprowadzeniem w życie pomysłu z listą powinna się zastanowić, czy niektórzy goście nie poczują się urażeni z góry narzuconym wyborem. Z drugiej strony, czy warto brać pod uwagę głosy wiecznych malkontentów?

Jaki prezent powinien kupić świadek?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że samo świadkowanie jest już prezentem - osoby wybrane do tej roli organizują wieczór kawalerski/panieński, pomagają w przygotowaniu wesela czy zajmują się gośćmi podczas przyjęcia. Dlatego też Para Młoda, która oczekuje kosztownego prezentu od świadków, powinna się zastanowić czy to właściwe podejście. Najważniejsze, by dar był "od serca" - wcale nie musi to być drogi podarunek. Świadkowie mogą więc pokusić się o takie prezenty, jak stylowy album ze zdjęciami, dobry alkohol, kolekcjonerskie wydanie płyty, stylowy świecznik czy wazon, zestaw do wina, kieliszki z grawerem, kosz prezentowy, obraz na płótnie czy profesjonalny portret przedstawiający nowożeńców.

Prezenty od chrzestnych

Wiele osób twierdzi, że chrzestni mają trochę wyżej postawioną poprzeczkę niż reszta gości. Są to w końcu wyjątkowe osoby dla zakochanych, więc i prezent nie może być byle jaki. Przeglądając fora internetowe można się jednak złapać za głowę, gdyż często pojawiają się opinie, że chrzestni powinni dawać prezenty wartości kilku tysięcy złotych! Znane są nawet przypadki, w których majętne osoby kupują nowożeńcom samochód, wycieczkę zagraniczną, mieszkanie czy eleganckie meble. To jednak dary oderwane od rzeczywistości, bowiem mało kogo stać na taki wydatek. Chrzestny powinien kupować prezent zgodnie z możliwościami finansowymi - jeśli może wydać "tylko" 300 złotych, to Para Młoda powinna być wyrozumiała.

Wręczając Nowożeńcom prezent, pamiętajmy o złożeniu szczerych, płynących z serca życzeń. Są one przecież równie ważne jak sam podarunek, warto więc się przyłożyć do przygotowania tego krótkiego, aczkolwiek bardzo osobliwego tekstu.

Autor: www.salenawesela.pl.

Komentarze

Jula
My od świadkowej dostaliśmy aromatyzer Zoe od Stadler i jesteśmy zachwyceni! Nie spodziewałam się, że to takie super urządzenie i tak eleganckie :)
Mariola
My wyboieramy się we wrześniu na wesele siostry męża, na razie na 99,9% planujemy kupić irobota, bo kiedyś wspominali że chcieli by mieć taki sprzęt w mieszakniu :)