Co to jest oxybrazja?

OxybrazjaZabiegi na twarz przeprowadzane w salonach kosmetycznych oraz gabinetach dermatologicznych cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością, ponieważ każdej kobiecie zależy na tym, aby każdego dnia wyglądać pięknie i młodo. Jeszcze do niedawna większość pań decydowała się w szczególności na różnego rodzaju peelingi chemiczne oraz mikrodermabrazję, jednak od jakiegoś czasu dosyć popularny jest inny zabieg, a mianowicie oxybrazja. Czym jednak jest oxybrazja i co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Co to jest oxybrazja?

Oxybrazja to dosyć tajemniczo brzmiąca nazwa, jednak nie jest to nic innego jak tlenowo-wodny peeling, który w znaczący sposób poprawia wygląd oraz stan skóry już po pierwszym zabiegu. Powstała ona głównie z myślą o kobietach, które są posiadaczkami bardzo wrażliwej skóry i nie mogą one niestety skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji (mechaniczne ścieranie naskórka przy pomocy specjalnej głowicy). Oxybrazja dosyć intensywnie, jednak całkowicie bezboleśnie pomaga złuszczyć martwy naskórek, dając niemal natychmiastowy efekt, jednak bez żadnych skutków ubocznych.

Z jakimi problemami można walczyć przy pomocy oxybrazji?

Oxybrazja najczęściej wykonywana jest na twarzy, jednak zabieg ten można również przeprowadzić na szyi lub dekolcie. Jeśli chodzi o wskazania do zabiegu oxybrazji to jest on przeznaczony dla wszystkich tych kobiet, które zmagają się z takimi skórnymi problemami, jak rozszerzone pory, nadmierna produkcja sebum, zaskórniki, nadmierny łojotok, a także rozszerzone naczynka. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się dotleniona i nawodniona, dzięki czemu w m mgnieniu oka odzyskuje swój dawny blask. Warto również wiedzieć o tym, iż przy pomocy oxybrazji można w skuteczny sposób zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych, spłycić blizny, a także pozbyć się nieestetycznie wyglądających przebarwień. Oxybrazja polecana jest również osobom, które walczą z łuszczycą, ponieważ pomaga nie tylko usunąć martwe komórki naskórka, ale dodatkowo nawilża skórę, dzięki czemu nieprzyjemne objawy choroby nie są aż tak widoczne.

Jak wygląda zabieg oxybrazji?

Wielu osobom wydaje się, iż zabieg oxybrazji wygląda niemal identycznie jak mikrodermabrazja, jednak w odróżnieniu od niej wykonuje się ją bezdotykowo. Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka powinna podać pacjentce specjalne okulary, które będą ochraniać narząd wzrokowy. W następnym kroku przy pomocy specjalnego urządzenia w skórę zostaje wtłoczony pod ciśnieniem tlen, dzięki czemu martwe komórki naskórka zostają tak jakby oderwane od skóry. Brzmi to dosyć drastycznie, jednak zabieg jest całkowicie bezbolesny, dlatego też nie należy obawiać się żadnego dyskomfortu. Po przeprowadzonym zabiegu skóra jest dogłębnie oczyszczona i gotowa na przyjęcie substancji aktywnych znajdujących się w innych preparatach. Tuż po zabiegu kosmetyczka na skórę nakłada zazwyczaj indywidualnie dobraną maseczkę (kremową lub algową), a także krem lub specjalną ampułkę. Efekty oxybrazji widoczne są już po pierwszym zabiegu, ponieważ skóra staje się dogłębnie oczyszczona oraz odświeżona.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Oxybrazja to zabieg, który jest całkowicie bezpieczny zarówno dla skóry tłustej i mieszanej, jak i wrażliwej oraz naczynkowej. Na zabieg ten mogą bez obaw zdecydować się kobiety w ciąży, a także matki karmiące piersią. Pomimo bardzo dobrych efektów oraz korzystnego wpływu na każdy rodzaj skóry oxybrazja nie może niestety zostać przeprowadzona u każdej osoby. Na zabieg ten nie mogę niestety zdecydować się osoby zmagające się z zapaleniem zatok, przeziębienie oraz stanem podgorączkowym, gdyż zimny nawiew powietrza może doprowadzić do nasilenia się nieprzyjemnych objawów. Oprócz tego oxybrazja nie może być przeprowadzona u pań, które zmagają się z ropnymi stanami zapalnymi skóry, aktywną opryszczką, a także chorobami zakaźnymi skóry. W takim przypadku należy wyeliminować całkowicie powyższe problemy, aby można było poddać się zabiegowi.

Autor: www.beautytower.pl.

Komentarze