Co warto wiedzieć o botoksie?

BotoksW gabinetach medycy estetycznej bardzo często wykorzystywaną substancją jest toksyna botulinowa. Zabiegi z botoksem są skuteczną bronią w walce z oznakami starzenia skóry. Jeśli komuś zależy na wygładzeniu zmarszczek, pozbyciu się kurzych łapek lub bruzd między brwiami, to powinien zainteresować się tym tematem.

Jest to skuteczny sposób na odzyskanie młodzieńczego efektu, na który nie będzie trzeba długo czekać. Co więcej, zabieg może być wielokrotnie powtarzany, co gwarantuje trwałość osiągniętych rezultatów. Pora dowiedzieć nieco więcej na temat tego, co można uzyskać dzięki iniekcjom toksyną botulinową.

Czym są zabiegi z botoksem, czego można się po nich spodziewać?

Toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie, ale najczęściej wykorzystuje się ją w celu wygładzenia zmarszczek. Już nawet kilkanaście minut wystarczy do tego, aby usunąć bruzdy między brwiami, na czole, wokół oczu, na szyi lub dekolcie. Botoks uzyskuje się po oczyszczeniu toksyny botulinowej typu A.

Wstrzykuje się ją w konkretne mięśnie, co skutkuje ich rozluźnieniem i wygładzeniem znajdującej się nad nimi skóry. Warto od razu zaznaczyć, że toksyna botulinowa nie oddziałuje na okoliczne tkanki, jej działanie ogranicza się wyłącznie do miejsc iniekcji. Nie dochodzi do naruszenia mimiki ani rysów twarzy. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny, poprawia się kondycja i wygląd skóry.

Co daje botox?

Możliwe staje się zredukowanie zmarszczek nawet w najdelikatniejszych miejscach, czyli w okolicach oczu, gdzie skóra jest bardzo cienka. Zabiegi botoksem służą poprawieniu konturu twarzy, przywróceniu skórze utraconej gęstości i napięcia. Zwiększa się jej elastyczność, poziom nawilżenia. Toksyna botulinowa ma działanie wygładzające i odżywcze. Można liczyć na efekt widocznego odmłodzenia, który utrzymuje się przez 4-6 miesięcy.

Jak skuteczny jest botoks?

W przypadku zabiegów z botoksem można liczyć na poprawienie wyglądu i to bez efektu sztucznej maski. Jest on bardzo naturalny, skóra wygląda na odświeżoną. Do zalet zalicza się wysoką skuteczność i gwarancję bezpieczeństwa. Czas trwania zabiegu jest bardzo krótki, a po jego wykonaniu można zająć się swoimi codziennymi obowiązkami. Plusem jest również szybka regeneracja. Zabiegi botoxem w Vitalea wykonuje lekarz specjalista medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo całości procedury.

Efekty uboczne?

Korzystanie z usług profesjonalisty zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań. Mogą one wystąpić, ale zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, to nie ma się czego obawiać. Zdarzają się zasinienia, zaczerwienienia skóry i obrzęk, ale powikłania są krótkotrwałe i najczęściej znikają po kilkudziesięciu godzinach.

Komentarze