Cytaty o uśmiechu

Cytaty o uśmiechuUśmiech to gest wyrażający różne emocje, najczęściej są to radość, zadowolenie, uśmiechać możemy się z miłości, wzruszenia. Uśmiech może zastępować słowa, może wyrażać nasze uczucia ale i być gestem przywitania, pożegnania, aprobaty. Pomaga nam nawiązywać i podtrzymywać relacje z innymi. Uśmiech jako motyw jest lubiany, na jego temat powstało wiele inspirujących myśli i cytatów. Z pewnością wiele z nich może stać się mottem życiowym.

Poniżej 15 inspirujących cytatów o uśmiechu, które przekonają Cię, że naprawdę warto się uśmiechać!

Z pewnością wiele z nich sprawi, że… po prostu uśmiechniesz się już teraz!

"Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytki wewnętrznego"

Phil Bosmans
Piękne słowa o uśmiechu, który "ozdabia nas" zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Uśmiechnięta osoba od razu wydaje się nam życzliwsza, bardziej radosna, chętna do życia, aktywna, po prostu sympatyczniejsza. Wewnętrznie uśmiech również przyczynia się do pozytywnych zmian, sprawia, że chce nam się działać, jesteśmy bardziej radośni i lepiej radzimy sobie z porażkami. Uśmiechajmy się więc, wizualnie będziemy postrzegani jako osoby wesołe i chętne do życia, z kolei wewnętrznie będziemy czuć się lepiej mimo tego, czego doświadczamy. Uśmiech jest bronią w walce z cierpieniem, smutkiem, pozwala nam znajdować w sobie siłę do walki z różnymi przeciwnościami.

"Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet gdy jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w Twoim uśmiechu"

Gabriel Garcia Marquez
To prawda, uśmiech jest piękną ozdobą ale i wiele mówi o człowieku. Autor cytatu mówi o miłości, ale czy tylko ją ma na myśli? Z pewnością bardziej chodzi mu o to, że uśmiechnięta osoba roztacza wokół siebie pozytywną aurę, nawet, gdy w duchu się smuci. Przesłanie jest więc podobne do poprzedniego aforyzmu. Uśmiech może pomóc nam zyskać sympatię innych osób, oczywiście również w przypadku miłości. Warto się uśmiechać do innych, choćby po to, aby poprawić im nastrój.

"Uśmiech nie zawsze wyraża radość, a łzy smutek. Istnieją przecież obłudne uśmiechy i łzy radości"

Kamila Kampa
Ważne słowa, które pozwolą nam zrozumieć, że uśmiech czy łzy nie zawsze muszą kojarzyć się jedynie z resztą emocji. Uśmiech także może być nieszczery, może być fałszywy, możemy uśmiechać się tylko dlatego, że chcemy ukryć nasz ból, smutek. Z drugiej strony łzy nie zawsze mogą zwiastować negatywne emocje, możemy płakać przecież ze wzruszenia czy nawet z radości, np. gdy bierzemy ślub lub urodzi się nasze dziecko.

"Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce. Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego"

Wincenty Faber
Piękne słowa na temat tego, jak uśmiech wpływa na nasze relacje z innymi. Uśmiechając się do kogoś możemy poprawić mu nastrój, uszczęśliwić go. Pamiętajmy, że uśmiechanie się do kogoś nic nas nie kosztuje, a może dać wiele radości drugiej osobie.

"Uśmiech skraca dystans rodzącej się miłości"

Stanisław Trzaskowski
Ważne słowa na temat uśmiechu i miłości. Bardzo często to właśnie uśmiech pozwala przełamać pierwsze lody, staje się tym zalotnym gestem, który zbliża nas do drugiej osoby, sprawia, że relacja staje się bardziej zażyła. Bardzo często sama znajomość zaczyna się od uśmiechu, to uśmiechem próbujemy zachęcić drugą stronę do zrobienia kolejnego kroku, np. pocałunku.

"Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości"

Przysłowia japońskie
Mądre przysłowie japońskie, które pokazuje nam moc uśmiechu. Czy faktycznie ten miły gest może sprawić, że podwoją się nasze możliwości? Na pewno uśmiech pozwala nam aktywniej działać, poprawia nasz nastrój, sprawia, że mamy więcej chęci i motywacji, pozwala nam radzić sobie z przeciwnościami oraz pomaga w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi.

"Zawsze silniejszy jest ten, kto się uśmiecha, a nie ten kto się wścieka"

Mądrość japońska
Kolejna myśl japońska, która utwierdza nas w przekonaniu o wyjątkowej mocy uśmiechu. Według aforyzmu silniejsza jest osoba, która się uśmiecha od tej, która się złości. Czy jest tak naprawdę? Warto to przeanalizować. Jak lepiej postąpić, gdy coś idzie nie po naszej myśli? Jeśli wściekamy się, niczego tak naprawdę nie zmienimy, stracimy tylko energię i dobry nastrój. Jeśli jednak postanowimy przełknąć tę gorycz i uśmiechnąć się mimo wszystko: zostajemy z dużo większą ilością energii do ponownego działania.

"Recepta na długie życie: jedz o połowę mniej, podwój spacer i potrój śmiech. Kochaj bezgranicznie"

Przysłowie tybetańskie
Kolejne, ciekawe przysłowie, tym razem tybetańskie. Podaje nam ono ciekawą receptę na szczęśliwe i długie życie. Powinniśmy jeść mniej, częściej się ruszać czy postawić na aktywność fizyczną oraz… o wiele częściej się śmiać. Proste i jakże skuteczne. Warto wcielić te porady w życie praktycznie do zaraz.

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli. Oni je kolorują. Mają magiczną kredkę, jaką jest uśmiech"

Autor nieznany
Piękne słowa na temat optymistów: w obrazowy sposób ukazuje ich podejście do życia. Osoba, która patrzy na życie w sposób optymistyczny postrzega życie w kolorowych barwach, nie zraża się niepowodzeniami, jest aktywna i otwarta na to, co nowe. Czy nie warto pożyczyć tej wyjątkowej kredki od optymistów i pokolorować swój świat?

"Mówią, że najpiękniejszy uśmiech ma ten, który wiele wycierpiał"

Jan Twardowski
Inspirujące słowa księdza Jana Twardowskiego. Mówi on o tym, że uśmiech może być czasami naznaczony wieloma cierpieniami i trudnymi doświadczeniami. Nie oznacza to jednak, ze nie jest szczery. Bardzo często osoba, która wiele przeszła uśmiecha się wtedy, gdy naprawdę jest szczęśliwa i docenia to, co ma.

"Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu"

Kornel Makuszyński
Znany autor w ciekawy sposób zachęca nas do codziennego uśmiechania się. Według niego dzień bez uśmiechu jest dniem straconym, a nawet niewielki uśmiech pozwala nam zapamiętać dzień i zaliczyć go do udanych. Warto każdego dnia znaleźć powód do uśmiechu: uśmiechnij się do napotkanej na ulicy osoby, obdarz uśmiechem koleżankę z pracy, uśmiechnij się na powitanie do mamy, siostry, koleżanki. Nie było okazji, aby uśmiechnąć się do kogoś, a już jest wieczór? Jest jedna, wyjątkowa osoba, do której możesz się uśmiechnąć: obdarz uśmiechem swoje odbicie w lustrze i ciesz się tym, co masz!

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Janusz Korczak
Piękne słowa autora książek dla dzieci o… dzieciach. Według niego uśmiech dziecka jest tak wartościowy, że porównał go do uśmiechu całego świata. Każdy rodzic z pewnością zgodzi się z tym stwierdzeniem. Jakkolwiek matka nie byłaby zmęczona: uśmiech niemowlaka sprawia, że od razu zaczyna się cieszyć życiem. Jakkolwiek tata nie byłby zły po trudnym dniu w pracy, uśmiech dziecka witającego go w drzwiach błyskawicznie poprawia mu nastrój. Ponadto, warto pamiętać o tym, że uśmiech dziecka jest szczery, naturalny i pokazuje jego prawdziwe emocje. Warto uczyć się tej radości od własnych dzieci, cieszyć się życiem i doceniać to, co nam niesie.

"Uśmiech i uprzejmość niewiele kosztują, a wielce skutkują"

Przysłowie polskie
Proste, ale jakże ważne polskie przysłowie, mówiące nam o mocy uśmiechu i uprzejmości. Bycie osobą uprzejmą i uśmiechniętą sprawia, że o wiele łatwiej przychodzi nam to, co sobie zamierzyliśmy, zyskujemy sympatię innych, ich pomoc i wsparcie.

"Radość i uśmiech są jak okno i drzwi, którymi może się przedostać w życie człowieka nieskończone dobro"

Christian Morgenstern
Inspirujące słowa na temat uśmiechu i radości, według autora mogą one sprawić, że do naszego serca wniknie dobro, uśmiech pozwala nam czynić dobro, daje nam siłę i energię.

"Najbardziej Ci do twarzy z uśmiechem"

Leonardo da Vinci
Piękny cytat znanego malarza, mówiący o tym, że najlepiej wyglądamy, gdy jesteśmy… uśmiechnięci. Uśmiechajmy się więc jak najczęściej, starajmy się zarazić innych swoim uśmiechem, uśmiechajmy się na przekór temu, co złe i róbmy wszystko, by cieszyć się życiem każdego dnia.

Komentarze