Cytaty ślubne o miłości - na życzenia dla Pary Młodej, zaproszenia ślubne, na rocznicę ślubu

Cytaty ślubneŚlub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego z nas. Długo je planujemy i dokładamy wszelkich starań, aby dzień ślubu i każdy następny po nim był wyjątkowy. Ślub to chwila wejścia w zupełnie nowy rozdział życia, to początek tworzenia wspólnej drogi z ukochaną osobą.

Przygotowania do ślubu ruszyły: sukienka, garnitur, sala, zespół, dekoracja kościoła, zaproszenia… każdy ślub jest inny, każdy z nich rozpoczyna w życiu zakochanych nowy, fascynujący okres. Aby był wyjątkowy, warto zaopatrzyć się w ślubne motto, motywujący cytat, który znajdzie się np. na zaproszeniu czy jako dekoracja w sali weselnej. Sentencje ślubne o miłości idealne są także jako życzenia na rocznicę ślubu.

Poniżej 10 ciekawych inspirujących ślubnych cytatów o miłości

"Kochać - to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku"
Antoine de Saint-Exupery
Piękny cytat znanego autora, mówi nam o tym, że prawdziwa miłość to nie tylko bycie razem, to również, a może przede wszystkim tworzenie wspólnych planów, marzeń ale i budowanie wspólnej przyszłości. Bycie w związku obliguje nas nie tylko do kochania się nawzajem ale również do szanowania się, bycia wobec siebie lojalnymi, wiernymi oraz szczerymi. Zakochani powinni mieć wspólne plany na przyszłość i realizować je razem. Taka wspólna droga jest synonimem szczęścia i spełnienia w związku i w małżeństwie. Cytat jest idealny zarówno na zaproszenia ślubne, jak również jako wpis do księgi pamiątkowej na weselu.

"Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie"
Auguste Bekannte
Piękny cytat, doskonale opisujący to, jak cennym darem jest miłość w życiu każdego z nas. Według autora pokochać to nie wszystko, gdy już między dwojgiem ludzi pojawi się miłość, należy wziąć odpowiedzialność za to uczucie i co najważniejsze: za siebie i drugą osobę. Prawdziwa miłość jest uczuciem trwałym, ale należy ją pielęgnować, jak napisano w cytacie: nieść przez życie. To niełatwe zadanie - jeśli decydujemy się na ślub z pewnością jesteśmy tego świadomi. Cytat jest idealny na dekorację do sali weselnej oraz na zaproszenia. Można go również wygrawerować na obrączkach ślubnych wraz z datą uroczystości. Takie słowa możemy umieścić jako cytat w karnecie z życzeniami dla Młodej Pary.

"Ty i Ja spośród tysięcy mocno trzymamy się za ręce, niezwykły dzień, doniosła chwila i szept nieśmiały: miły... miła... Odtąd już razem zawsze i wszędzie. Tak miało być i tak niech będzie"
Bolesław Leśmian
Wiersz wybitnego poety w tak przepiękny sposób opisuje moment ślubu… Cytat może stać się niejako rozmową zakochanych w tym wyjątkowym dniu. Doskonale nadaje się na zaproszenia ślubne ale również jako fragment przemówienia w czasie wesela. Panna młoda z pewnością będzie wzruszona, gdy ukochany wyrecytuje w czasie wesela taki wiersz z dedykacją dla niej.

"Na wspólną radość, na chleb powszedni, na poranne otarcie oczu w blasku słonecznym, na nieustające sobą zdziwienie, na gniew, krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie"
K.I. Gałczyński
Cytat o podobnym przeznaczeniu do poprzedniego, tym razem autorstwa równie znamienitego poety, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Opisał on w piękny sposób miłość, która prowadzi przez ołtarz: zakochani chcą być razem cały czas, dzielić ze sobą smutki i radości, chcą wspierać się każdego dnia. Cytat idealny zarówno jako dodatek do zaproszenia ślubnego, jak również niespodzianka w czasie mszy świętej czy przemówienia w trakcie przyjęcia weselnego.

"Nowi ludzie... dotąd dwoje, lecz jeszcze nie jedno, odtąd jedno, chociaż nadal dwoje"
Karol Wojtyła
Wzruszający cytat papieża Polaka jeszcze sprzed pontyfikatu. Według autora ludzie zakochani to niejako nowi ludzie, są zupełnie inni niż wcześniej, łączy ich wyjątkowe uczucie. Z jednej strony tworzą całość, którą papież przyrównał o jednej, nowej osoby. Z drugiej strony to nadal dwie osoby, każda ma swoje cele, pasje, marzenia, pragnienia oraz wyobrażenia o związku, jednak tylko razem mogą odnaleźć swoje szczęście. Cytat uniwersalny idealny zarówno na zaproszenia, jak również jako wpis do księgi gości czy w kartce z życzeniami dla Młodej Pary. Doskonale będzie wyglądał wygrawerowany na obrączkach.

"...Niech słowo kocham jeszcze raz z ust Twych usłyszę, niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę..."
Adam Mickiewicz
Wzruszające słowa Adama Mickiewicza, idealne jako cytat na zaproszeniu ślubnym. Młodzi mogą je również wygrawerować na swoich obrączkach.

"Prawdziwie kochasz wtedy kiedy nie wiesz - dlaczego"
Lew Tołstoj
Cytat Lwa Tołstoja nadaje się nie tylko na ślub, np. jako cytat do wygrawerowania na obrączce czy umieszczenia na zaproszeniu ślubnym. Jest aforyzmem uniwersalnym, który powinien towarzyszyć nam każdego dnia z ukochaną osobą. Według autora prawdziwa miłość nie daje powodu do kochania drugiej osoby: kochamy ją po prostu za to, że jest.

"Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie"
Jan Paweł II
Papież Polak, już jako biskup Rzymu, bardzo wiele mówił o miłości. Były to słowa jeszcze dojrzalsze niż sprzed pontyfikatu: przytoczony cytat w piękny sposób mówi o tym wyjątkowym uczuciu. Według niego zakochanych powinna łączyć miłość, która jest na tyle silna, że wytrzyma wszystko, co ześle nam los - chwile radosne, smutne ale i choroby, problemy dnia codziennego. Prawdziwa miłość jest uczuciem na tyle silnym, że da sobie radę z wieloma przeciwnościami. Takiej miłości pozostaje życzyć każdemu z nas. Cytat jest doskonałym aforyzmem na zaproszenie ślubne. Z powodzeniem możemy go wpisać również nowożeńcom do księgi pamiątkowej lub w karnecie z życzeniami. Z pewnością docenią wymiar tych słów.

"Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała - dlatego uwielbiam tę Miłość gdziekolwiek by przebywała"
Jan Paweł II
Kolejny cytat Jana Pawła II, także traktujący o miłości jako uczuciu wyjątkowym, nie tyle o miłości małżeńskiej, ale miłości w ogóle. Cytat także doskonale nadaje się na zaproszenie ślubne, można również zacytować go w księdze pamiątkowej wraz z życzeniami lub wpisać w karnecie dla nowożeńców.

"Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie"
Vitor de Lima Barreto
Piękny cytat, który może nam towarzyszyć jeszcze na długo przed ślubem i stać się naszym życiowym mottem. Brazylijski aktor w trafny sposób określił, czym jest miłość, choć zdefiniowanie tego uczucia nie należy do najprostszych według niego to spotkanie się dwóch osób, które połączy coś wyjątkowego i zdaje się, że czekali całe życie na swojej szczęście, które odkryli będąc we dwoje. Cytat idealny na zaproszenie, jako dodatek do życzeń czy wpis do księgi pamiątkowej.

Z pewnością spodobał Ci się niejeden zaprezentowany cytat. Są one bardzo inspirujące prawda? Mogą okazać się ciekawe zarówno dla nowożeńców, jak i osób, które są zaproszone na ślub i wesele jako goście ale i tych, którzy pozostają bardzo długo w małżeństwie, np. na rocznice ślubu. Powyższe cytaty mogą stać się również życiowym mottem, przypominającym o tym, jak ważne i cenne jest uczucie, które łączy nas z naszym mężem lub żoną.

Komentarze