Czego pragną kobiety? Czego pragną mężczyźni?

Czego pragną kobiety?Kiedyś to byli mężczyźni, dawniej kobiety były inne… Kiedyś było lepiej… No właśnie, jacy i jakie? Jak było? Czego obecnie pragną kobiety, a czego mężczyźni? Jak te oczekiwania wpisują się w wymagania współczesnego świata oraz współistnieją z rolami, jakie życie stawia przed kobietami i mężczyznami? Warto zaznajomić się z tym tematem i odpowiedzieć sobie na pytanie: czego sami pragniemy w życiu?

Pragnienia kobiet i mężczyzn bywają podobne, ale czasami wiele je różni. Czego pragną w życiu i co da im prawdziwe szczęście?

Czego pragną kobiety?

Przed kobietami współczesny świat stawia wiele wyzwań. Przychodzi im łączyć wiele ról: matki, żony, córki, pracownika ale i dbać o to, aby prezentować się atrakcyjnie i dbać o siebie. A czego chcą one? Czego pragną współczesne kobiety? Przede wszystkim chcą:

Czego pragną kobiety?

1. Cieszyć się dobrym zdrowiem, co obejmuje również jej bliskich
Pierwsze marzenie obejmuje oczywiście zdrowie. Każda z nas marzy o tym, aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie, cieszyć się życiem i nie martwić o to, że grozi nam choroba. To marzenie obejmuje również bliskie nam osoby: dzieci, męża, rodziców, znajomych. Kobiety zwykle dość rozsądnie podchodzą do tematu zdrowia, starają się dbać o siebie stosując zdrowa dietę oraz przeprowadzając regularne badania profilaktyczne.

2. Spełnić się w rodzinie, być dobrą żoną i matką
To chyba marzenie zdecydowanej większości kobiet, kiełkujące w nich już od wieku nastoletniego. Panie pragną być żonami, spotkać tego wymarzonego mężczyznę, którego pokochają i jaki je pokocha. Ich marzeniem jest stworzenie związku opartego na wzajemnym szacunku i zaufaniu. To pozwoli im spełnić kolejne pragnienie, jakim jest posiadanie dziecka. Wiele pań zgodzi się z tym stwierdzeniem: kobiece spełnienie ma miejsce dzięki macierzyństwu. To bycie matką sprawia, że kobieta spełnia się życiowo, pełni bowiem najpiękniejszą i najbardziej odpowiedzialną z ról w swoim życiu.

3. Realizować się zawodowo, spełniać się w pracy, doskonalić się
Kolejne pragnienie większości współczesnych kobiet to realizowanie swoich zawodowych planów. Wiele pań pragnie pracować zawodowo i spełniać się w tej kwestii. Praca daje kobietom poczucie, że są w czymś dobre, wpływa to pozytywnie na ich samoocenę oraz pewność siebie. Nie da się ukryć, że kariera każdej matki wymaga "przerwania" na rzecz urlopu macierzyńskiego. Dla pań istotne jest, aby mogły wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, jeśli oczywiście tego pragną.

4. Łączyć wiele ról, jakie stawia przed nimi życie i odczuwać satysfakcję z życia. Być dobrą żoną, kochającą matką, przykładną córką, oddaną przyjaciółką, lojalnym pracownikiem
Kolejne pragnienie obejmuje niejako dwa poprzednie: współczesne kobiety pragną łączyć role, jakie niesie im życie. Chcą spełniać się jako żony, matki, być oddanymi córkami, dobrymi siostrami oraz przyjaciółkami. Ponadto, pragną być uważane za dobrych i rzetelnych pracowników. Jednocześnie jednak pragną pozostać sobą i być docenione na całokształt, za to, jakie są, a nie jakie mają być.

5. Być atrakcyjne w oczach swoich i innych, czuć się dobrze w swoim ciele
Dla każdej kobiety bardzo ważna jest atrakcyjność, niekoniecznie rozumiana jako wygląd fizyczny, ale jako to, że dobrze czujemy się w swoim ciele. Panie pragną czuć się dobrze w oczach swoich i innych, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie oraz pewność siebie. Zbyt duży nacisk kładziony na wygląd fizyczny sprawia, że zapominamy o tym, co najcenniejsze: wnętrzu, osobowości oraz cechach charakteru.

6. Mieć czas dla siebie, na swoje pasje, zainteresowania
Każdy z nas ma jakieś pasje, zainteresowania, cele w życiu. Dla kobiet istotne jest, aby móc się rozwijać również w tej kwestii. Ważne jest dla nich, aby móc umiejętnie dzielić czas miedzy rodzinę, pracę oraz swoje pasje, które są tak istotne w samorozwoju.

7. Aby w związku partnerzy po równo dzielili się obowiązkami, zarówno zawodowymi, jak i domowymi, w tym wychowaniem dzieci
Dla kobiet bardzo istotne jest, aby partnerzy wspierali je w codziennych obowiązkach. Wiele kobiet pracuje zawodowo i pragnie, aby w domu również panowie przejmowali część, a dokładniej połowę obowiązków, w tym także te, związane w wychowywaniem dzieci. W większości rodzin jednak mężczyźni chętnie angażują się w życie domowe: sprzątają, gotują i zajmują się dziećmi. Skutkuje to nie tylko zaradnością życiową ale i - przede wszystkim - doskonałym kontaktem z pociechami.

8. Aby mężczyźni je adorowali, podziwiali i otaczali opieką, troską
Kolejne pragnienie dotyczy poczucia się kobietą. Kiedy każda z nas czuje się bardziej kobieco? Kiedy jest adorowana i podziwiana przez płeć przeciwną. Panowie powinni zdobywać swoje partnerki każdego dnia od nowa, sprawiać, że będą czuły się jak na pierwszej randce. Panie pragną jednocześnie być otoczone przez nich troską i opieką, czuć, że mężczyźnie na nich zależy ale i jest w stanie się o nie zatroszczyć.

9. By mężczyzna dawał im poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa
Każda kobieta pragnie poczuć się przy swoim mężczyźnie spokojnie, bezpiecznie. To jedno z najważniejszych oczekiwań wobec potencjalnych partnerów. Większość kobiet szuka mężczyzn godnych zaufania, wiernych, lojalnych, potrafiących zadbać o rodzinę. To daje im poczucie stabilizacji i sprawia, że czują się pewniej.

10. Aby ktoś ich wysłuchał, doradził, wspierał bez oceniania i krytykowania
I na koniec pragnienie chyba dość oczywiste: współczesne kobiety chcą, aby ktoś ich wysłuchał, szczerze im doradził, ale jednocześnie nie krytykował i nie oceniał. Chcą posiadać bliskie osoby, które otoczą je wsparciem i zaakcentował takie, jakimi są. To bardzo istotne z punktu widzenia poprzednich marzeń, zwłaszcza łączenia ról życiowych oraz poczucia atrakcyjności.

Czego pragną mężczyźni?

Przed światem mężczyzn również stoi wiele ról. Ich zadaniem jest znalezienie partnerki, założenie rodziny, pełnienie roli ojca, spełnianie się zawodowo… A czego chcą oni, mężczyźni? Czego pragną? Oni przede wszystkim chcą:

Czego pragną mężczyźni?

1. Znaleźć miłość swojego życia i założyć rodzinę
Pierwsze i jakże prozaiczne marzenie: panowie pragną poznać ukochaną kobietę, przy której poczują się sobą i z jaką będą chcieli założyć rodzinę. Choć wydaje się nam, że wielu mężczyzn nie dorosło do poważnego związku oni zwykle po prostu szukają odpowiedniej partnerki, która ucieleśnia ich marzenia. Jakie? Chcą oczywiście, aby była atrakcyjna i zadbana, ale przede wszystkim godna zaufania, aby ich szanowała i miała podobne poglądy na życie.

2. Spełniać się w roli ojca i być dla swoich dzieci przykładem
Kolejne marzenie mężczyzn, które pokrywa się z kobiecym: panowie również pragną się spełniać w rodzicielstwie. Ich rola w wychowaniu dzieci jest jednak trochę inna: nie noszą dziecka w sobie, nie uczestniczą w porodzie tak bezpośrednio, jak kobiety, nie karmią piersią: ich więź z maluszkiem jest zupełnie inna niż w przypadku matki, która zwykle dla pociechy jest w pierwszych miesiącach najważniejsza. Warto jednak pamiętać, że choć to nie mężczyzna jest połączony z dzieckiem pępowiną, maluch jest jego częścią, jego synem lub córką i potrzebuje jego opieki, miłości i wsparcia.

3. Spełniać się w pracy i realizować swoje zawodowe cele
Kolejna sfera męskiego życia to praca: panowie pragną realizować się zawodowo, spełniać swoje cele i robić karierę. To dla nich ważne z punktu widzenia bycia głową rodziny. Każdy mężczyzna chce być dla swojej żony podporą i dawać jej życiową stabilizację. Pragnie zarabiać i realizować się, móc kupić mieszkanie lub dom, kupić dobry samochód, zabrać rodzinę na wakacje, kupić dzieciom prezenty o jakich marzą.

4. Osiągnąć coś w życiu
Kolejna kwestia, która łączy się niejako z poprzednimi pragnieniami. Każdy mężczyzna pragnie coś w życiu osiągnąć, zgodnie z przysłowiem "powinien zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna". Jest w tym wiele prawdy, ponieważ chyba każdy mężczyzna pragnie mieć swoje miejsce dla świecie i rodzinę, ludzi który go kochają i których on kocha. Jeśli dojdzie do tego sukces zawodowy i spełnienia się w swojej pasji: czy może być lepiej?

5. Otaczać się przedmiotami dobrej jakości
Nie ukrywajmy, panie przy wyborze kierują się emocjami, zwykle kupują to, co im się podoba. Panowie wybierają nieco inaczej, to pragmatycy ale i estetycy: kupują przedmioty użyteczne, praktyczne ale i dobrej jakości, które będą się dobrze prezentowały. W ten sposób wybierają zarówno swoje ubrania, dodatki, gadżety ale i przedmioty codziennego użytku. Panowie pragną więc nabywać przedmioty dobrej jakości, jako synonim klasy i poczucia stylu.

6. Być atrakcyjnym i męskim w oczach ukochanej kobiety
Kolejne pragnienie dotyczy prezentowania się w oczach ukochanej kobiety. Panowie pragną być dla niej atrakcyjni ale i męscy. Atrakcyjność postrzegają zarówno jako wygląd fizyczny (chcą być zadbani, modnie ubrani) ale i poczucie atrakcyjności, czyli to, jak dobrze czują się w swoimi ciele. Z kolei męskość to poczucie bycia mężczyzną, chcą być w ich oczach silni, zaradni życiowo, niezależni, godni zaufania.

7. Od partnerki oczekują szczerości, zrozumienia i akceptacji
Następne pragnienie może wiele osób zdziwić ale… tak, mężczyźni również pragną od innych osób szczerości, zrozumienia i akceptacji. Szczerość jest istotna praktycznie w każdej głębszej relacji, zarówno w rodzinie, związku, jak i w grupie przyjaciół. Potrzebują także zrozumienia, każdy bowiem może mieć gorszy dzień, potrzebować wsparcia i dobrego słowa. No i oczywiście akceptacja, czyli docenianie mężczyzny za to, jaki jest i przyjmowanie go z jego zaletami i wadami.

8. Czasu dla siebie, na realizowanie pasji, podtrzymywanie relacji ze znajomymi
Dla mężczyzn również istotne jest posiadanie czasu na realizowanie swoich pasji i hobby. To czas tylko dla nich, który pozwala im się realizować, spełniać się i doskonalić. Równie ważne jest posiadanie czasu dla znajomych, podtrzymywanie z nimi więzi oraz realizowanie wspólnych zainteresowań.

9. Czuć się potrzebni
Każdy mężczyzna pragnie czuć się potrzebny, zwłaszcza w stosunku do rodziny i ukochanej kobiety. Wiele pań z kolei pragnie dzisiaj być niezależnymi, chcą same radzić sobie w wielu sytuacjach. Dla panów do niezbyt korzystna informacja, obawiają się bowiem, że nie będą mieli czym zaimponować swoim wybrankom.

10. Czasami zrobić coś szalonego
Nie ukrywajmy, w każdym mężczyźnie, nawet tym najbardziej dojrzałym i statecznym, drzemie dziecko, które "nakłania" go do zrobienia szalonych rzeczy. Lot balonem, skok na bungee, okazyjne kupno samochodu, działki, wakacje last minute, wyjazd na weekend do Paryża, oświadczyny po kilku miesiącach znajomości? Pomysły mężczyzn są czasami bardzo różnorodne. Warto pamiętać, ze panowie podejmują zwykle decyzje, kierując się rozsądkiem, warto więc doceniać te akty spontaniczności.

A Ty, jakie masz pragnienia? Czy są zgodne z opisanymi powyżej? A może marzysz o czymś zupełnie innym? Warto znać swoje marzenia, wiedzieć, do czego dążymy w życiu. Pozwoli nam do sukcesywnie realizować swoje pragnienia i dążyć do życiowego spełnienia.

Komentarze