Czy farbowanie włosów musi być szkodliwe? Poznaj sposoby na bezpieczną koloryzację!

Farbowanie włosówOd wielu lat kobiety farbują włosy, a z każdym sezonem pojawia się coraz więcej trendów i kolorów do eksperymentowania. Pomimo ogromnej popularności farb do włosów każdy, kto choć raz zdecydował się na koloryzację lub nawet dopiero ją rozważał, prawdopodobnie zadał sobie pytanie: czy farbowanie włosów jest szkodliwe? Odpowiedź brzmi: i tak, i nie, bo sekret tkwi w bezpiecznym podejściu do tego zabiegu.

Czy farbowanie niszczy włosy?

Odpowiedź jest prosta: tak, jeśli jest źle przeprowadzone. Wystawienie włosów na działanie substancji chemicznych obecnych w farbach najprawdopodobniej sprawi, że będą nie tylko suche, ale także pozbawione witalności i szorstkie. Dzieje się tak, gdy sięgasz po tanie produkty do farbowania włosów w domu. Substancje chemiczne, którymi naszpikowane są wątpliwej jakości produkty koloryzujące, mogą potencjalnie uszkodzić warstwę lipidową włosów i zwiększyć ich porowatość.

Farbowanie włosów nieodpowiednimi preparatami może również powodować pękanie wiązań łączących keratynę we włosach, co doprowadza do ich uszkodzenia. Wiązania te mają kluczowe znaczenie dla siły i elastyczności włosów, a ich zerwanie osłabia ich strukturę, czyniąc je bardziej podatnymi na łamanie. Jednak kiedy decydujesz się na farbowanie włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim, stylista zadba o to, aby spersonalizować formułę farby specjalnie dla ciebie i twoich potrzeb oraz odpowiednio ją zaaplikować.

Jak przeprowadzić bezpieczną koloryzację?

Korzystanie z profesjonalnych usług fryzjerskich, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i utrzymywanie odpowiedniej częstotliwości koloryzacji pomoże ci uniknąć problemów z farbowaniem włosów. Oprócz tego, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom łusek włosowych podczas koloryzacji, powinnaś pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych. O to też powinien zadbać fryzjer, który pewne czynności powinien wdrożyć już trakcie zabiegu koloryzacji w salonie. Dużą popularnością wśród kolorystów cieszą się kosmetyki z serii Olaplex, które pomagają fryzjerom utrzymać włosy klientki w jak najlepszym stanie podczas zabiegu chemicznego.

Profesjonalne produkty do włosów marki Olaplex można znaleźć w sieci perfumerii Sephora, ale to dopiero trzeci etap trzyczęściowej kuracji, która zaczyna się już w salonie fryzjerskim. Zawierają one opatentowany składnik aktywny, który naprawia uszkodzone zabiegami chemicznymi wiązania mostków dwusiarczkowych we włosach. No.1 Bond Multiplier to wodny roztwór aktywnego składnika, który jest stosowany w salonie w celu naprawy zniszczonych włosów. No.2 Bond Perfector zawiera go w mniejszej ilości w połączeniu z różnymi składnikami pielęgnacyjnymi i jest również stosowany w salonie, ale jako odżywka po koloryzacji. Produkty Olaplex, które można spotkać na drogeryjnych półkach to No.3 Hair Perfector, który zawiera najmniejszą ilość środka aktywnego oraz asortyment kosmetyków kondycjonujących włosy m.in. odżywki, olejki, maski regenerujące oraz odbudowujący krem do stylizacji.

Olaplex nie tylko chroni włosy przed skutkami ubocznymi procesu koloryzacji, ale także zapobiega dalszym uszkodzeniom, co sprawia, że farbowanie włosów staje się bezpiecznym zabiegiem.

Komentarze