Czy istnieje recepta na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów

Wypadanie włosówWypadanie włosów to bardzo uciążliwy problem, z którym walczy coraz więcej kobiet. Przyczyny mogą być różne, wszystko zależy od tego, jaki tryb życia prowadzimy, bo jest wiele czynników, które wpływają na kondycję włosów i wiele sposobów, które pozwolą nam uporać się z tą jakże uciążliwą dla kobiet sytuacją.

Zróżnicowane przyczyny

Utrata włosów to złożony problem. Większość kobiet długo zwleka zanim podejmie środki zaradcze. Wyraźnym sygnałem będzie spora ilość włosów pozostałych na szczotce po czesaniu lub na noszonych ubraniach, warto zwrócić także uwagę na to, ile włosów tracimy podczas ich mycia. Dziennie powinno ubywać nam około 100 włosów - to naturalne zjawisko, jeżeli wypada ich więcej, czy też więcej niż zwykle trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Kluczem do skutecznej kuracji jest dobrze postawiona diagnoza. Przyczyny mogą być różne: stres, choroba lub ogólne osłabienie organizmu, zła dieta, zła pielęgnacja i wiele innych. Uszkodzenia mechaniczne spowodowane złą pielęgnacją łatwiej jest zdemaskować - rozdwojone końcówki, szorstkie i sztywne kosmyki, brak blasku, łamliwość. Przyczyny, które wynikają ze złej kondycji organizmu są bardziej złożone. Wymaga to od nas wykonania ogólnych badań kontrolnych, wizyty u lekarza, analiza nawyków żywieniowych oraz codziennego stylu życia (np. warunki w pracy, atmosfera w domu). Przy każdej kuracji stosujemy kosmetyki, preparaty i zabiegi pielęgnacyjno-regeneracyjne oraz różnego rodzaju suplementy, które są uzupełnieniem leczenia.

Pielęgnacja i regeneracja

Jeżeli wypadanie włosów to skutek uboczny choroby lub przyjmowanych leków, problem powinien ustąpić już w trakcie leczenia, czy niedługo po zmianie przyjmowanych lekarstw. Przy zmianach wprowadzanych w codzienne nawyki na efekty trzeba poczekać nieco dłużej. W każdej z podanych sytuacji dobrze jest sięgnąć po preparaty pielęgnacyjne i kompleks odpowiednich witamin (leczenie może okazać się efektywniejsze). Gdzie szukać takich środków? Jedni kierują się do apteki, inni szukają pomocy w naturalnych metodach. Na które się zdecydować? To sprawa bardzo indywidualna. Jeżeli dana kuracja nie skutkuje, warto sięgnąć po inne środki. Coraz popularniejsza staje się medycyna niekonwencjonalna, zwłaszcza ziołolecznictwo. W przypadku pielęgnacji i regeneracji włosów ciekawą alternatywą są kosmetyki z krajów azjatyckich, które mają bardzo starą i bogatą tradycję ziołolecznictwa. Tego typu produkty znajdziemy w każdym dobrym indyjskim sklepie (największy wybór znajdziemy w sieci). Na uwagę zasługują kosmetyki khadi. Skomponowane na bazie naturalnych ziół olejki pomogą uporać się z wieloma problemami, nie tylko z wypadaniem włosów.

Wypadanie włosów

Walka z wypadającymi włosami nie jest prosta. Aby pozbyć się tego uciążliwego problemu, należy poważnie go potraktować. Kiedy już dowiemy się jaka jest przyczyna zadbajmy o odpowiednią kurację i przy tym pielęgnację włosów. Konsekwencja i cierpliwość również pomoże nam uporać się z problemem.

Źródło: www.himalayaherbs.pl

Komentarze

Majka
Teraz jest tyle możliwości, że wypadanie włosów wcale nie musi być ostatecznym wyrokiem. Może to być ochładzanie tkanek za pomocą podtlenku azotu (krioterapia), laseroterapia czy podanie osocza bogatopłytkoweg o. Zazwyczaj potrzeba dużo czasu i cierpliwości, tak jak piszecie, ale możliwe jest wyleczenie :)