Czy laserowa korekcja wzroku jest trwała?

Laserowa korekcja wzrokuLaserowa korekcja wzroku to nowatorski zabieg, dzięki któremu na zawsze można zapomnieć o niewygodnych okularach i szkłach kontaktowych. Niektórzy wciąż podchodzą do niego nieufnie, jednak w rzeczywistości stanowi on w pełni bezpieczną metodę leczenia. Sprawdź, czy laserowa korekcja może naprawić twój wzrok na zawsze.


Czy istnieje alternatywa dla okularów i soczewek?

Wady wzroku mogą obniżyć jakość życia, a w skrajnych przypadkach uniemożliwić wykonywanie niektórych czynności. Większości osób wystarcza jednak sięgniecie po sprawdzone metody korekcyjne, aby móc komfortowo funkcjonować z wadą na co dzień.

Okulary i soczewki pozwalają nam widzieć dobrze, jednak bywają uciążliwe. Wielu osobom trudno przyzwyczaić się do tego, że na nosie noszą oprawki, a niektórzy notorycznie zapominają o zabraniu ich ze sobą do biura czy do samochodu. Osoby, które ze względu na wygodę i kwestie estetyczne przerzucą się na soczewki, narzekają z kolei na wieczne zapalenie spojówek. Nie każdy wie, że istnieje dla nich alternatywa - a mianowicie laserowa korekcja wzroku. Na czym polega ten zabieg i czy przynosi trwałą poprawę wzroku?

Laserowa korekcja wzroku - jak przebiega zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wzroku przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym i trwa zaledwie kilkanaście minut. Tyle czasu potrzeba, by na zawsze zapomnieć o okularach! Podczas zabiegu, chirurg z pomocą lasera modeluje powierzchnię rogówki. To właśnie z jej nieprawidłowego ukształtowania wynikają najczęstsze wady wzroku, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga szczególnego przygotowania. Kilka tygodni przed zabiegiem przeprowadza się kompleksowe badanie, weryfikujące, czy dany pacjent może poddać się zabiegowi. Okres rekonwalescencji trwa zaledwie kilka dni - po tym czasie można powrócić do pracy i funkcjonować na co dzień ze skorygowanym już wzrokiem - bez okularów ani soczewek!

Laserowa korekcja wzroku - czy jest bezpieczna?

Zabieg chirurgiczny jest nieskomplikowany i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Ryzyko powikłań jest z kolei bardzo niskie. Oczywiście, warto wybrać wykwalifikowaną klinikę, która specjalizuje się w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. Przed zabiegiem sprawdź kwalifikacje chirurgów oraz portfolio kliniki, aby mieć pewność, że powierzasz swój wzrok w dobre ręce.

Laserowa korekcja wzroku - czy jest trwała?

Korekcja z wykorzystaniem okularów czy soczewek to rozwiązanie doraźne, dzięki któremu niewłaściwie ukształtowana rogówka nie uniemożliwia właściwego widzenia. Przez ich pryzmat zmieniany jest bieg wiązki światła, w taki sposób, aby padało ono bezpośrednio na siatkówkę. W przypadku laserowej korekcji modelowana jest sama rogówka. Dzięki temu światło pada na siatkówkę we właściwy sposób, a wada znika na stałe.

Laserowa korekcja wzroku przeprowadzana jest więc raz na całe życie. Oczywiście, musi być wykonana w sposób właściwy. Warunkiem jest również stabilność wady. Dlatego przed zabiegiem dokonuje się badania, które pozwala ocenić, czy dana osoba kwalifikuje się do korekcji tą metodą.

Opinie o laserowej korekcji wzroku przeczytasz na stronie https://blikpol.pl/opinie.

Komentarze