Czy Mikołajkowe prezenty dla dzieci musza być nudne?

Mikołajkowe prezentyMikołajki już tuż tuż a wystawy sklepowe zachęcają rodziców do zakupów. Mnogość firm oferujących zabawki dla naszych pociesz jest wielka. Pytanie tylko jak nie zgubić się w ferworze zakupów i sprawić naszym maluchom prezent, z którego naprawdę będą zadowolone? Następna lalka, puzzle czy samochodzik mogą wydawać się nudne i  zostaną szybko zapomniane. Warto zatem przemyśleć wybór przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

Czym się kierować przy wyborze podarunków?

Wiek dziecka ma tutaj decydujące znaczenie. Nie możemy zakupić tej samej rzeczy dla malucha, których jeszcze nie umie mówić i chodzić co dla starszaka, który mniej więcej już wie jakie zabawki chciałby dostać od Mikołaja. W przypadku niemowlaków powinniśmy być ostrożni i mieć na uwagę zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Najlepiej sprawdzić czy produkty przeznaczone dla najmłodszych posiadają odpowiednie atesty, np. higieniczne i certyfikaty, np. Instytutu Matki i Dziecka, które zapewniają dobrą jakość i bezpieczeństwo.

Gdy mamy do czynienia z produktem dla niemowlaka pamiętajmy, żeby nie był za ciężki do zabawy i wystarczająco trwały. Nie trudno o jego uszkodzenie więc warto sprawdzić, żeby był wykonany z wytrzymałych materiałów. Jak wiadomo małe dzieci wręcz uwielbiają wkładać wszystko do buzi i samemu sprawdzać jak coś smakuje. Dlatego też pamiętajmy aby wybierać produkty z nietoksycznych materiałów, które nie zaszkodzą zdrowiu naszego dziecka. Informacje o składzie znajdują się zazwyczaj na opakowaniach produktów. Nieważne czy jest sklep dla dzieci w Łodzi czy w innym mieście W razie wątpliwości zawsze możemy spytać personelu, który powinien posiadać odpowiednią wiedzę.

Produkty dla niemowląt - edukacja czy zabawa?

Nowo narodzone dziecko w wieku niemowlęcym spędza większość czasu na jedzeniu i spaniu. Rodzice mają zatem łatwiejszy wybór niż ze starszakiem, który ma już swoje zdanie. Mimo ułatwionej decyzji warto zwrócić uwagę na to, żeby zabawki przykuwały uwagę dziecka i dały chodź na chwilę wytchnienie dla rodziców od ciągłej opieki nad ich pociechą. Każdy sklep dla dzieci oferuje masę rozwiązań godnych uwagi. Od edukacyjnych zabawek, które wspomagają rozwój i uczą pociechy nowych rzeczy jak rozróżniania barw czy dźwięków po najprostsze, które pozwalają wyładować energię. Wybór zależy od nas samych - jeśli chcemy uczyć malucha od najmłodszych lat najlepszym rozwiązaniem będzie coś rozwijającego. Natomiast jeśli mamy bardzo ruchliwe maleństwo warto pomyśleć o rzeczy, która pozwoli mu się zmęczyć i wyładować niespożyte pokłady energii.

Co dla starszaków?

Kto jak nie rodzice znają swoje dzieci najlepiej? Spędzamy z nimi najwięcej czasu i to my znamy ich potrzeby i zainteresowania. Mimo młodego wieku wiele dzieci już wie kim chce zostać w przyszłości. Kto nie chciał zostać w dzieciństwie piękną księżniczką czy bohaterem ratującym świat? Rodzice mają nie lada problem z kupnem wymyślonej przez ich dziecko zabawki, zwłaszcza kiedy kosztuje sporo i jest trudno dostępna. W tym wypadku warto iść na logikę i przekonać naszego urwisa do czegoś podobnego dostępnego w przystępnej cenie, która nie zachwieje naszego domowego budżetu.

Gdzie jest lepiej robić zakupy w sklepie stacjonarnym czy internetowym?

W dobie łatwego dostępu do Internetu wiele sklepów oferuje swoje produkty online. Ma to niewątpliwie swoje plusy. Łatwość dostępu z każdego miejsca, które posiada połączenie internetowe daje rodzicom komfort i wygodę. Takie rozwiązanie jest świetne dla rodziców, którzy pracują i nie mogą poświecić tyle czasu na zakupach. Asortyment jest na wyciągniecie ręki i nieważne czy jest to sklep dla dzieci w Łodzi czy w innym mieście, zawsze mamy do niego łatwy dostęp bez wychodzenia w domu i spędzania czasu w kolejkach. Zwłaszcza gdy zamawiamy coś na ostatnią chwilę. Przesyłka kurierem czy kontakt telefoniczny ze sklepem jest zazwyczaj szybki i nie powinien przysparzać nam problemów. Z kolei dla rodziców, którzy mają sklep na wyciągniecie ręki łatwiej będzie po prostu wybrać się do punktu stacjonarnego i załatwić wszystko na miejscu.

Ocena: 5.0