Czy plecak damski jest dobrą alternatywą dla torebki?

Damski plecakWychodząc do pracy, na zakupy, spotkanie biznesowe czy ze znajomymi najczęściej zabieramy ze sobą torebkę. Wrzucamy do niej klucze, telefon, portfel i wszystkie inne potrzebne rzeczy lub akcesoria. Z pewnością większą część kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez podstawowego ekwipunku, ale czy musi być to zawsze torebka? Alternatywą może okazać się damski plecak. Czy to jednak dobry pomysł?

Dlaczego warto korzystać na co dzień z plecaka?

Największą zaletą plecaka jest wygoda użytkowania. Jak wiadomo, torebkę zakłada się na jedno ramię. Podczas biegania po mieście czy robienia zakupów może być to niewygodne i uciążliwe. Plecak nosimy na obu ramionach, dlatego, jeśli będzie dobrze dopasowany, to nie ma możliwości, aby nam spadał. Dzięki temu możemy swobodnie się poruszać bez obaw, że zjedzie nam on z pleców. Dodatkowo jest to znacznie zdrowsze dla kręgosłupa. Ciężar rozkładany jest na cały plecach i nie przekrzywiamy sylwetki w jedną stronę.

Plecak damski to także doskonała opcja, jeśli przemieszczamy się na rowerze. Z torebką wiszącą na jednym ramieniu byłoby to znacznie trudniejsze. Dodatkowo w plecakach często mamy bardzo dużo oddzielnych kieszeni i przegród, dlatego możemy bardziej uporządkować przenoszone rzeczy i nie musimy martwić się, że telefon spadnie na dno torebki i zostanie porysowany przez również znajdujące się tam klucze.

Plecak zamiast torebki - czy to dobry pomysł?

Plecak to zdecydowanie dobra alternatywa dla torebki. Jest wygodniejszy, bardziej funkcjonalny, a do tego zdrowszy dla kręgosłupa. Wiele kobiet jednak wciąż nie może przekonać się do korzystania z tej opcji ze względów estetycznych - oczywiście niesłusznie. Dobrze dobrany plecak damski może prezentować się równie pięknie i kobieco co torebka. Wystarczy tylko dopasować go do reszty stylizacji oraz okazji.

Oczywiście nie oznacza to, że plecak sprawdzi się wszędzie. Na eleganckie wyjścia do restauracji w wieczorowej kreacji lepiej zostać przy torebce. Jednak nie można zaprzeczyć, że plecak jest bardzo uniwersalny. Możemy go nosić do pracy, na zakupy, na spotkanie ze znajomymi, na koncert, na spacer i na wiele, wiele innych okazji.

Jak dobrać odpowiedni plecak damski?

Aby plecak był wygodny i służył z powodzeniem jako zamiennik torebki, musi być odpowiednio dobrany. Najważniejsza jest oczywiście funkcjonalność. Musimy zastanowić się, ile miejsca i kieszeni potrzebujemy na co dzień, aby zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Jeśli jeżdżąc do pracy, zabieramy ze sobą jedynie klucze, portfel i telefon, to oczywiście lepiej postawić na mniejszy plecak. Jeśli natomiast potrzebujesz czegoś, co pomieści laptopa, lunch do pracy oraz zakupy, to oczywiście dobrym rozwiązaniem będzie plecak o dużej pojemności.

Jeśli do pracy poruszasz się na rowerze, to warto pomyśleć nad wygodnymi kieszonkami zewnętrznymi lub przegródkami, z których w łatwy sposób będzie można wyciągnąć telefon, chusteczki itp.

Jak widać plecak to nie tylko akcesorium trekkingowca. Jeśli od czasu do czasu urządzamy sobie wypad w góry (sprawdź koniecznie artykuł Najlepsze buty górskie - wysokie czy niskie?) i posiadamy sportowy plecak, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niego na co dzień. Plecaki turystyczne są zazwyczaj bardzo pojemne, a do tego wygodnie leżą na plecach. Dlatego będą doskonałym rozwiązaniem do przenoszenia większej ilości rzeczy.

Komentarze