Czy szkło do kuchni to dobry pomysł?

Szkło do kuchniSzukasz oryginalnego pomysłu na urządzenie kuchni? Pamiętaj, że całość tworzą nie tylko meble, kolor ścian czy podłoga, ale również wszelkie dodatki. Zobacz, dlaczego warto postawić na szkło do kuchni.

Urządzanie kuchni nie jest wcale takie proste. Jednocześnie jest to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Dobrze, zatem, aby było ono reprezentatywne. Jeśli masz kuchnie łączoną z pokojem gościnnym, koniecznie trzeba dobrać stylizacje w ten sposób, aby te dwa pomieszczenia idealnie ze sobą komponowały.

Sposób na nudę

Szkło do kuchni to ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli uważasz, że tradycyjne płytki są po prostu nudne. Mimo, że jest wiele opcji do wyboru - standardowe płytki są utartym pomysłem. Szukasz czegoś oryginalnego? Postaw na szkło na ścianie nad blatem w kuchni. Takie szkło jest hartowane, a więc bezpieczne i wytrzymałe. Ponadto urzekają wyglądem. Obecne technologie oferują wykonanie szkła właściwie w każdym możliwym kolorze. Możesz nadrukować na nim dowolny nadruk. Jeśli masz małą kuchnię, zdecyduj się na gładka taflę. Dzięki temu optycznie powiększysz pomieszczenie. Szkło kolorowe nada kuchni charakteru. Jeśli w tym pomieszczeniu występuje motyw przewodni, możesz zdecydować się na jego umieszczenie na szkle nad blatem. Idealnie dopełni stylizacje pomieszczenia i nada jej niepowtarzalnego charakteru.

Szkło zawsze modne

To powód, dla którego zdecydowanie warto zdecydować się na szkło do kuchni to fakt, że to rozwiązanie zawsze modne. Można uzyskać właściwie nieskończenie wiele aranżacji. Przez to świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli wybierzesz klasyczny motyw - sprawdzi się również w przypadku kuchni urządzonych w stylu retro. Przy wyborze szkła weź pod uwagę efekt, jaki chcesz uzyskać. W zależności od tego, jaki rodzaj szkła wybierzesz - taka otrzymasz aranżację finalną. Bezbarwne szkło ukaże fakturę ściany za nim. Może masz surowe cegły bądź kolorową ścianę? Efekt będzie powalający. Natomiast szkło matowe będzie neutralne. W przypadku, gdy wybierzesz lakierowane lub bezbarwne - otrzymasz gładką płaszczyznę koloru. Z kolei takie z nadrukiem - będzie pełnić funkcję obrazu.

Pamiętaj o detalach

Bez względu na to, który rodzaj szkła wybierasz - nie zapomnij o szczegółach. Chodzi tutaj o uszczelnianie przestrzeni między szkłem a ścianą. Unikniesz w przyszłości trudnego do usunięcia zabrudzenia i kurzu. Konieczne będzie również zastosowanie materiału uszczelniającego. Sprawdzi się silikon lub elastyczne podkładki (uszczelki). Dopasują się one do krawędzi do nierówności materiałów i wypełnia powstałe szczeliny. Szkło do kuchni zamawia się na wymiar z uwzględnieniem miejsc na gniazdka. To rozwiązanie najlepsze z możliwych, ponieważ masz pewność, że całość będzie idealnie pasowała. Przycinanie szkła na własna rękę mogłoby poskutkować jego uszkodzeniem. Warto, zatem zlecić wykonanie takiego szkła profesjonalnej firmie. Doradzi ona również w przypadku wyboru odpowiedniego rodzaju, faktury i koloru szkła.

Więcej informacji na temat szkła do kuchni i paneli szklanych znajdziesz na stronie Beluglass: http://beluglass.pl/szklo-do-kuchni-panele-szklane. Firma Beluglass specjalizuje się w produkcji i montażu elementów szklanych wyposażenia wnętrz.