Czy warto inwestować w odzież dla matek karmiących?

Odzież dla matek karmiącychOdzież dla matek karmiących to prawdziwy "must have" w szafie młodej mamy. Na kobiecie po porodzie ciąży wiele obowiązków, do tego trzeba przyzwyczaić się do zupełnie nowej sytuacji i zupełnie nowego, wymagającego małego człowieka w domu. Te mamy, które się na karmienie piersią muszą na początku wykonywać tę czynność kilkanaście razy w ciągu dnia i nocy. To dodatkowo obciąża kobietę.

Czym jest odzież dla matek karmiących?

Z pomocą każdej karmiącej młodej mamie przychodzą producenci ubrań do karmienia. Wydawać by się mogło, że to zupełnie zbyteczny wynalazek, nasze mamy radziły sobie przecież bez niego. Jednak należy wziąć pod uwagę, że świat idzie do przodu, a każdy produkt, który ma ułatwić codzienność przestaje być niepotrzebny.

Odzież dla matek karmiących

Niemowlę domaga się posiłku w różnych okolicznościach, nie ważne jest dla niego czy to impreza rodzinna, spacer w parku, wizyta u lekarza czy spokojne zacisze domu. Nikt mu nie przemówi do rozsądku, dla malucha najważniejsza jest w danej chwili ta jedna potrzeba. Aby karmienie, które w pierwszych etapach dziecka jest stresujące i dla niego i dla mamy, stało się nieco mniej stresujące - poleca się odzież dla matek karmiących. Charakterystyczne fasony i ciekawe rozwiązania mają ułatwić dziecku dostęp do piersi. Bardzo często dekolt na kopertę, specjalne zakładki, ukryte zamki i odpinane ramiączka stanowią dodatkowe elementy ozdobne ubrania, które nie posiadają dodatkowych aplikacji, ponieważ są niebezpieczne dla maluszka (mogą podrażnić maluszka lub dostać się do jego buzi). Krój takich ubrań ma dodatkowo zatuszować wszelkie mankamenty figury pozostałe jeszcze po porodzie a wyeksponować atuty kobiety. Pamiętajmy, że kobieta która czuje, że wygląda dobrze, ma też dobry nastrój, co dla młodej, zmęczonej mamy jest niezwykle ważne, bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Rodzaje ubrań dla karmiących

Tak naprawdę niemal każdy element odzieży da się zaprojektować tak, by spełniał wymogi bycia odzieżą do karmienia. W sklepach dostępne więc są:

  • Koszulki do karmienia - świetnie sprawdzające się na co dzień, w domu czy na spacerze.
  • Bluzki i koszule do karmienia - idealne na nieco ważniejsze okazje, większe wyjścia, gdzie trzeba wyglądać bardziej elegancko niż zazwyczaj.
  • Sukienki do karmienia - zarówno modele na lato ale też nieco bardziej wyszukane propozycje na różne uroczystości, na które możemy iść z maluszkiem.
  • Swetry i bluzy do karmienia - doskonałe na chłodniejsze dni, nie musisz ograniczać się do klasycznych, rozpinanych modeli, projektuje się coraz więcej fasonów z zakładkami - równie wygodnymi jak zapięcie.

Tak naprawdę nie jest ważne czy młoda mama woli bardziej swobodny i luźny strój, czy jest kobietą szykowną zawsze i wszędzie, na pewno dopasuje strój do swoich potrzeb, by czuć się pewnie, a karmienie odbywało się bez większego problemu.

Odzież dla matek karmiących

Sklepy z ubraniami do karmienia

Coraz więcej sieciówek odzieżowych posiada w swojej ofercie ubrania ciążowe i ubrania dla karmiącej. Rynek internetowy jednak staje się również bogatszy w sklepy, których stanowi to główny asortyment. Sklep Koszulove dba o klasę używanych materiałów, wygodę i funkcjonalność swoich ubrań oraz o wysoką jakość ich wykonania. Koszulove wyszło naprzeciw potrzebom swoich klientek i proponuje im zarówno ubrania na co dzień jak i ubrania na szczególne okazje. Młoda mama nie będzie się czuła w nich szara i przezroczysta, a dziecko będzie miało swobodny dostęp do piersi, gdy tylko będzie mu to potrzebne.

Komentarze