Czy warto kupić pierścionek zaręczynowy z białego złota?

Pierścionek białe złoto z topazemCzeka Cię wybór pierścionka zaręczynowego i zastanawiasz się jaki model będzie najlepszym rozwiązaniem? A może chcesz dowiedzieć się dlaczego białe złoto cieszy się ogromną popularnością? Nie da się ukryć, że z tymi pytaniami musi zmierzyć się każdy mężczyzna, który planuje zaręczyny. Jeśli zależy Ci na tym, aby pierścionek Twojej wybranki przetrwał w nienagannym stanie przez lata postaw na szlachetne białe złoto.

Białe złoto - jedyne w swoim rodzaju

Białe złoto to od wielu lat symbol prestiżu, luksusu, a także wysokiej jakości. Ten odpowiednik złota jest wyjątkowo trwały, a swoim wyglądem do złudzenia przypomina platynę. Łączy w sobie piękno i doskonałość.

Warto dodać, że ogromną zaletą tego kruszcu jest doskonała jakość. Biżuteria z białego złota nie rysuje się i nie odbarwia. Co więcej, bardzo trudno jest ją także uszkodzić. Jeśli jednak po wielu latach użytkowania pojawią się niewielkie ryski, wystarczy lekka polerka, aby przywrócić pierścionkowi zaręczynowemu z białego złota oryginalny i pierwotny wygląd. Ten szlachetny materiał to świetny wybór nie tylko w przypadku biżuterii zaręczynowej, lecz także obrączek.

Pierścionek białe złoto z brylantami

Z czego jest wykonane?

Białe złoto jest stopem żółtego złota z niklem, cynkiem, srebrem lub palladem. Wyroby jubilerskie wykonane ze stopu, który zawiera więcej palladu odznaczają się większą trwałością i odpornością, co także przekłada się na wyższą cenę. Część biżuterii z białego złota już na etapie tworzenia zostaje pokryta dodatkową warstwą rodu, która nadaje temu złotu głębszej bieli. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że rod ściera się podczas użytkowania. Jeśli jednak nie zapomnimy o odpowiedniej pielęgnacji, nasza biżuteria zachowa wyjątkowy wygląd na lata.

Pierścionki zaręczynowe z białego złota - hit ostatnich lat

Pierścionki zaręczynowe z białego złota są idealną alternatywa dla srebrnych wyrobów jubilerskich. Jeśli wiemy, że nasza partnerka zdecydowanie częściej nosi srebro niż złoto, powinniśmy wybrać białe złoto. Co więcej, ten rodzaj stopu jest znacznie wytrzymalszy i przez dłuższy czas zachowuje swój blask. Warto dodać, że ten materiał dość często kojarzymy z luksusem, a z drugiej strony jest on jednocześnie nienachalny, ponadczasowy i świadczy o dobrym guście.

Pierścionek białe złoto z brylantami

Dla kogo?

Jeśli Twoja wybranka ceni sobie minimalizm, jest kobietą niezależną, ale z drugiej strony uwielbia romantyczne gesty, powinieneś zainwestować w pierścionek zaręczynowy z białego złota. Panowie powinni jednak mieć na uwadze fakt, że jasny kolor kruszcu sprawia, że kamień wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości. Warto dodać, że białe złoto świetnie komponuje się z jasnym kolorem skóry.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Jeśli zależy nam na tym, aby biżuteria z białego złota zachowała nieskazitelny wygląd na lata, musimy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu powierzchnia pierścionka nie ulegnie zbyt szybkiemu zmatowieniu. Ogromny wpływ na niszczenie złota mają przede wszystkim substancje chemiczne oraz detergenty. Z uwagi na to, należy zdjąć biżuterię przed każdą czynnością, podczas której występuje ryzyko kontaktu z chemią.

Pierścionek białe złoto z brylantami

Nie da się ukryć, że niezwykle ważny jest także sposób, w jaki przechowujemy biżuterię z białego złota. Nie zapominajmy o tym, że powinna mieć swoje miejsce w odpowiednio przygotowanych do tego pojemniczkach lub opakowaniach. Jeśli zastosujemy się do powyższych rad, mamy pewność, że biżuteria z białego złota będzie zachwycać swoim wyglądem przez wiele lat.

Komentarze