Czy warto sprzedawać auto do skupu samochodów używanych?

Skup samochodów używanychCzy warto sprzedawać auto do skupu samochodów osobowych używanych? Od pewnego czasu, popularne jest oddawanie samochodów do skupów. Wydaje się, że nieco mniejszą popularnością cieszą się dziś natomiast komisy. Co cechuje skupy samochodów używanych osobowych, i dlaczego Polacy coraz chętniej sprzedają swoje auta właśnie do skupu, a nie do komisu?

Jak wygląda proces sprzedaży?

Proces sprzedaży samochodu, jeśli wybieramy skup samochodów używanych jako nabywcę naszego auta, rozpoczyna się od rozmowy przez telefon, bądź też od wysłania przez nas danych na specjalnym, stworzonym przez skup formularzu. Następnym krokiem, kiedy już skup samochodów mniej więcej wie, jakim samochodem dysponujemy, jest podjęcie decyzji, czy chce go od nas odkupić. Warto zauważyć, że większość skupów kupuje w zasadzie wszystkie auta. Rzadko kiedy spotkamy się z odmową. Dlatego też, w praktyce po wysłaniu formularza od razu możemy już umawiać się na wycenę samochodu - https://sellcars.warszawa.pl/.

Wycena i umowa

By wycenić samochód, w zasadzie każdy skup aut zatrudnia rzeczoznawcę, który tę wycenę przeprowadza. Dlatego też kwota, jaką firma chce nam przelać na konto za nasz samochód odpowiada realnej wartości naszego auta. Wyjątkiem jest sytuacja, w której akurat trafiliśmy na skup, który niestety nie jest uczciwy. Oczywiście, zdarzają się również takie sytuacje. Dlatego też, warto wybrać taki skup, który cieszy się dobrą opinią.

Jeśli uważamy, że wycena jest uczciwa, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko podpisać umowę kupna-sprzedaży samochodu ze skupem. Umowa ta jest najzwyczajniejszą umową sprzedaży. Od momentu jej podpisania jedynym właścicielem samochodu jest auto skup, a my nie mamy już do niego żadnych praw.

Czy komis jest tym samym co skup samochodów osobowych?

Wiele osób zupełnie nie rozróżnia komisu od skupu samochodów. Tak na prawdę, niektórzy sądzą, iż jest to dokładnie to samo. Jednakże, skup samochodów jest czymś zupełnie innym niż komis. Podstawową różnicą, która ma ogromne znaczenie, jest to, że z komisem nie podpisujemy umowy sprzedaży samochodu. Komis po prostu naszego samochodu nie kupuje. Jedynym zadaniem komisu jest sprzedaż naszego auta, możemy więc powiedzieć, że komis jest po prostu niczym więcej, jak jedynie pośrednikiem w sprzedaży. Warto więc skorzystać z usług komisu wtedy, gdy nie mamy czasu na to, aby szukać kupca na nasz samochód. Jednakże, wydaje się, że równie dobrze w takiej sytuacji możemy skorzystać z usług skupu samochodowego.

Szybkość sprzedaży

Niewątpliwie to, czym góruje skup samochodów używanych nad komisem jest tempo, z jakim dzięki niemu pozbywamy się naszego samochodu. W skupie samochodów w zasadzie błyskawicznie dokonujemy sprzedaży. Czasami proces trwa zaledwie godzinę - https://skupauta.warszawa.pl/. Oczywiście, nieco czasu potrzeba na to, aby dokonać wyceny samochodu, jednakże cała reszta załatwiana jest od ręki. Komis natomiast, również od ręki przyjmuje nasz samochód. Jednakże, w momencie, gdy oddajemy auto do komisu, nie otrzymujemy absolutnie żadnych pieniędzy. Dopiero wtedy, gdy któryś z klientów komisu zdecyduje się zapłacić za nasze auto otrzymujemy za nie pieniądze. Płaci nam więc nie komis, lecz nabywca samochodu, który czasem może znaleźć się po kilku dniach, jednak czasem dopiero po wielu miesiącach lub wcale. Jeśli więc zależy nam na tym, aby szybko sprzedać auto, wybierzmy się raczej do skupu, a nie do komisu.

Jakie auta kupuje skup?

Przeważnie, firma skupująca samochody jest chętna na kupno dosłownie każdego rodzaju samochodu osobowego. Ponadto, warto zauważyć, że firma kupuje zarówno auta prawie nowe, w świetnym stanie technicznym, jak i te, które wiele już przejechały i nie są w najlepszym stanie. Oczywiście odpowiednio zmniejszona zostanie wycena takiego pojazdu.

Warto również zauważyć, że samochód do skupu może sprzedać zarówno każda osoba prywatna jak również i każda firma. Skupy bowiem są bardzo chętne kupować wiele samochodów na raz. Sprzedaż kilkunastu, czy nawet kilku samochodów w komisie nie jest dobrym pomysłem. Na pieniądze ze sprzedaży czekalibyśmy bowiem wieki. Co innego w skupie samochodów, który płaci gotówką od ręki.

Ocena: 5.0

Komentarze

Weronika
Ostatnio musiałam sprzedać auto a z racji iż mąż przebywał za granicą musiałam sprzedać auto sama. Skorzystałam z usług firmy Rafi-Car. Miła obsługa, profesjonalne podejście do obsługi i formalności załatwione na miejscu. Kto chce sprzedać auto w okolicy Warszawy polecam odwiedzić ta firmę ;).