Czy warto szukać miłości w Internecie?

Miłość w InternecieLata lecą, a Ty nadal szukasz drugiej połówki? Z pomocą przychodzą portale randkowe. No co jednak zwracać uwagę? Jak nie popełnić błędu?

Czy warto szukać miłości w Internecie?

Lata lecą… Skończyłaś szkołę, może studia, znalazłaś niezłą pracę. Jest fajnie, tylko czegoś jeszcze w życiu brakuje. Koleżanki jedna po drugiej wychodzą za mąż, rodzą dzieci, a Ty jakoś nie możesz spotkać na swojej drodze odpowiedniego mężczyzny… No tak, bo i gdzie? W pracy same kobiety, po południu zajęcia z pilatesu czy jogi, gdzie znów 80% to panie. W sobotę do kina umawiasz się z koleżanką, w niedzielę obowiązkowy obiad u mamy…

Myśl, tak długo już odpędzana, tym razem nie chce odejść… Staje się coraz bardziej natrętna… Istnieją przecież w Internecie serwisy matrymonialne, i najwyraźniej służą one jakiemuś celowi. Sama zauważasz w swoim otoczeniu, wśród znajomych, że część z nich spotkała się właśnie na Academic singles lub w innym miejscu w sieci. I jak na razie - puk-puk, odpukać w niemalowane - wyglądają na szczęśliwych.

Z drugiej strony przelatują Ci przez głowę te koszmarne opowieści o naiwnych dziewczętach, które wyszły na spotkanie z nieznajomym i jak dotąd, rodzina ich nie odnalazła… Czy rzeczywiście spotkania z osobami poznanymi w Internecie są tak niebezpieczne? A może to jedyny sposób, żeby odnaleźć swoją drugą połówkę? Nie ty jedna przeżywasz takie dylematy - lecz często okazują się one bezpodstawne. Wielu kobietom udaje się na serwisach randkowych poznać wspaniałych mężczyzn i nawiązać długotrwałe przyjaźnie. Jednocześnie czują się one bezpiecznie. Często potwierdzają one, że jedynym błędem, jaki popełniały na początku było marnowanie czasu na źle rokujące znajomości, gadanie godzinami na GG. Aby sobie tego oszczędzić, zapoznaj się z kilkoma bardzo praktycznymi poradami dotyczących zawierania romantycznych znajomości online.

Miłość w Internecie

Jak nie dać się przytłoczyć

Spodziewaj się, że już w kilka minut po założeniu profilu na portalu randkowym i jego aktywacji zaczniesz otrzymywać od mężczyzn wiadomości. Będą one napływały w ogromnych ilościach - istny potop… Zwłaszcza jeśli zamieściłaś swoje zdjęcie. Co w tej sytuacji zrobić? Po pierwsze, nie daj się przytłoczyć temu natłokowi, nie odpisuj natychmiast, nie sprawdzaj i nie analizuj zbyt dokładnie profili osób, które do Ciebie napisały. Nie sprawdzaj co godzinę, kto jeszcze napisał. Daj się temu "przewalić". Odczekaj dzień lub dwa. Tak, to trudne, ale warto to zrobić. Potem zapewnij sobie wolne popołudnie, zrób sobie kawę, usiądź spokojnie, weź kilka głębokich oddechów i…

Jak oddzielić ziarno od plew

Czas na znalezienie tego naj naj naj… Osobom, które z jakiegokolwiek powodu nie przypadły Ci do gustu, od razu podziękuj. Nie musisz im nic tłumaczyć, szkoda na to cennego czasu. W ten sposób możesz od razu odrzucić tych, którzy nie pasują do Ciebie na przykład poziomem intelektualnym, są chamscy, nie mają zdjęcia, od razu proponują seks lub otwarcie przyznają, że są żonaci i szukają kochanki (chyba że akurat taki układ Ci odpowiada). Wyczyść swoją skrzynkę odbiorczą z niepotrzebnych wiadomości - to da Ci większą przejrzystość. Na koniec zostanie Ci kilka najbardziej obiecujących wiadomości. Nie ograniczaj się na tym etapie do jednego partnera, po rozmowie może się okazać, że trzech na czterech nie będzie Ci odpowiadać. Mogą też być wśród nich mężczyźni, których interesuje tylko fantazjowanie przez Internet. Będą się rozwodzić na temat swoich fantazji erotycznych i wypytywać szczegółowo o Twoje, ale spotkanie będą odkładać w nieskończoność. Szkoda na to czasu.

Jak poznać, czy on ma szczere intencje

Tak więc udało Ci się wyłuskać to, co według Ciebie najlepsze. Wybrany mężczyzna przeszedł Twoją wstępną weryfikację. Nadszedł czas, by umówić się na spotkanie. Kiedy i gdzie? Teraz też się nie śpiesz. Poczekaj, aż on coś zaproponuje, gdyż to może Ci zdradzić co nieco na temat jego intencji. Bardzo często jest tak, że jeśli on koniecznie chce się umawiać w tygodniu przed południem, a weekendy mu absolutnie nie pasują, to jest tak najczęściej dlatego, że… po prostu jest żonaty! Prawdopodobnie łatwiej jest mu się wyrwać w tygodniu z pracy niż w weekend od żony i dzieci. Wolni mężczyźni na ogół mają wolne popołudnia i weekendy. Oczywiście są osoby, które muszą pracować także w weekendy, ale jeśli Twój niedoszły partner na dodatek nie ma zdjęcia na swoim profilu, to nie ma się co łudzić, że obie te rzeczy zbiegły się ze sobą przypadkiem. Daruj sobie, nie bądź jedną z tych naiwnych dziewczyn, dzięki którym powstają opowieści o niebezpieczeństwach zawierania tego typu znajomości.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo na pierwszej randce

Gdy już dojedziesz do wniosku, że to jest właśnie ten mężczyzna i nabrałaś wystarczającego zaufania, czas przestąpić do działania. Pierwszego spotkania nie warto odkładać, to właśnie dopiero ono może Ci powiedzieć, czy warto nową znajomość kontynuować. Umawiając się na pierwsze spotkanie, zaproponuj jakieś publiczne miejsce. Może to być choćby kawiarnia w centrum handlowym. Zanim dojdzie do spotkania, podaj nowo poznanemu partnerowi swój numer telefonu i zaproponuj krótką rozmowę. To konieczne. Po pierwsze, jeśli któreś z was z jakichś powodów się spóźni lub nie będziecie się mogli odnaleźć w tłumie, telefon bardzo się przyda. Po drugie, jeśli nie czujesz się pewnie przed spotkaniem, będziesz mogła powiedzieć zaufanej koleżance, siostrze lub mamie, gdzie się wybierasz i podać jej numer telefonu partnera. Na spotkaniu zrelaksuj się i zdaj się w pełni na swoją intuicję. Jeśli coś wzbudzi Twój niepokój czy wątpliwości, w każdej chwili możesz przerwać spotkanie, podziękować za kawę i po prostu odejść. Jednak w ogromnej większości przypadków tak nie będzie. Będzie bardzo miło, spotkanie będzie upływać w kameralnej atmosferze, a Ty będziesz marzyć tylko o tym, by czas się zatrzymał.

Nie zwlekaj więc. Wybierz najlepszy portal randkowy dla siebie, załóż konto i zobacz, co Ci los przyniesie. Powodzenia!

Komentarze