Czy warto zainwestować w materac sprężynowy kieszeniowy?

Materac sprężynowy kieszeniowyWielu osobom materace sprężynowe kojarzą się z modelami z poprzedniej epoki, które były bardzo głośne i podatne na uszkodzenia. Dzisiaj na rynku można znaleźć materac 140x200 bonellowy, jednak jego konstrukcja jest nowoczesna i pozbawiona takich wad. Całkiem nową propozycją, która w sklepach pojawiła się jakiś czas temu są zaś materace oparte na sprężynach kieszeniowych. Przez wielu uznaje się je za luksusowe i niezwykle komfortowe. Czy są jednak warte swojej ceny?

Jaka jest konstrukcja materaca kieszeniowego?

Modele sprężynowe kieszeniowe można znaleźć w coraz większej ilości sklepów. Oferują je na przykład tacy producenci jak Godre, którzy zapewniają o ich wyjątkowym komforcie. Z czego wynika unikalność materaców kieszeniowych?

  • Zbudowane są z przynajmniej kilkuset sprężyn na jeden metr kwadratowy powierzchni,
  • są to sprężyny w różnych rozmiarach, dzięki czemu materac 140x200 idealnie dopasowuje się do kształtu ciała w każdym miejscu,
  • każda sprężyna znajduje się w swojej własnej kieszeni, a dopiero kieszenie łączą się ze sobą.

Właściciele materaców sprężynowych kieszeniowych często wskazują, że są to materace ciche i bardzo wygodne. Jeśli optymalnie dopasujemy stopień twardości swojego modelu, na przykład na stronie godre.pl, ten będzie stanowił idealne podparcie. Dodatkowo, na materacu kieszeniowym nie powstaje efekt falowania. Ten znany był właścicielom starych materaców sprężynowych. Kiedy jedna z osób śpiących zmieniała swoją pozycję, drugą często budziło poruszanie się materaca połączone z jego skrzypieniem.

Materace 140x200: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-140x200-cm-do-lozka-do-spania.

Dlaczego materace sprężynowe kieszeniowe są tak drogie?

W sklepach z dobrymi materacami bez trudu znajdziemy modele kieszeniowe. Najczęściej są to jednak jedne z droższych opcji w sklepie. Dlaczego tak jest? Za cenę przede wszystkim odpowiada unikalna konstrukcja. Złożoność materaca oraz ilość zastosowanych sprężyn sprawiają, że jego wyprodukowanie jest dość kosztowne. Poza tym, nie można zapominać o wyjątkowej wygodzie, jaką jest w stanie zapewnić właśnie materac 140x200 sprężynowy kieszeniowy.

Warto pamiętać, że taki materac to produkt na wiele lat. Materace sprężynowe są bardzo wytrzymałe, nawet na intensywne użytkowanie. Dlatego tak chętnie wybierane są do hoteli i pensjonatów wysokiej klasy.

Komentarze