Czy wiesz, że dłonie przyciągają uwagę w pierwszym kontakcie? Sprawdź, jak o nie zadbać!

DłonieDłonie to jedna z tych części ciała, na które zwracamy uwagę w pierwszym kontakcie. Zależy nam zatem, aby były zadbane i wypielęgnowane. Po pierwsze należy skupić się na skórze, zapewnić jej gładkość i naturalny koloryt. Ale doskonale wiemy także o tym, że szczególnie w przypadku damskich dłoni dużo daje manicure!

Paznokcie, pomalowane nawet zwykłym bezbarwnym lub cielistym kolorem, wyglądają zdecydowanie lepiej, gdy znajduje się na nich lakier. Dzięki niemu zyskują zdrowy wygląd i blask. Od rodzaju wykonanego manicure zależy jednak efekt końcowy, jak i trwałość lakieru.

Manicure tradycyjny

Najzdrowszy dla paznokci jest tradycyjny manicure z zastosowaniem zwykłego lakieru, twardniejącego po kilku minutach w temperaturze pokojowej. Jest to też najtańsza opcja. Taki manicure z powodzeniem wykonamy w domu. Buteleczka lakieru zakupionego w drogerii wystarczy na kilka, a nawet kilkanaście pokryć płytki. Nie musimy umawiać się do kosmetyczki. Wystarczy chwila wolnego, np. w trakcie oglądania filmu, aby go wykonać. O czym pamiętać? Nie tylko lakier ma znaczenie. Zawsze przed malowaniem usuwajmy nieestetyczne skórki i wyrównujmy powierzchnię wokół paznokci. Nadajmy też krawędziom płytki ładny kształt. Sięgajmy po lakiery do paznokci cenionych i trwałych marek, takich jak np. Inglot, Pupa czy Sally Hansen. Wówczas mamy pewność, że na paznokciu nie pojawią się smugi, a i samego lakieru będzie można używać długo, bez obaw o trwałość.

Hybrydy

Tutaj na pewno konieczna będzie pomoc manicurzystki, która profesjonalnie zadba o nasze paznokcie. Manicure tego typu wymaga zastosowania lakieru, który twardnieje pod wpływem światła ledowego czy UV w specjalnej lampie. Lakiery do paznokci hybrydowych to m. in. Semilac, Neo Nail czy Hi Hybrid. Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy nie powinien odpryskiwać. Jego wytrzymałość to około 2-3 tygodnie. Kolejny zabieg musimy wykonać wtedy, gdy paznokieć odrasta i nieestetycznie odznacza się od pomalowanej powierzchni. Nie lada wyzwaniem jest ściąganie paznokci hybrydowych. Wymaga bowiem starcia lakieru z płytki frezarką lub pilnikiem. Jest to zabieg wymagający niezwykłej precyzji, by nie doprowadzić do dużych uszkodzeń paznokcia.

Paznokcie żelowe

Trwałością przypomina manicure hybrydowy. Wykonany jest jednak inną techniką. Dzięki żelowi paznokcie możemy dowolnie przedłużać i nadawać im pożądany kształt. Stosując żele jednofazowe, nakłada się trzy warstwy:

  1. Pierwsza nadaje kształt i długość;
  2. Druga profiluje paznokieć;
  3. Trzecia ma za zadanie utrwalić efekt.

Z kolei żele budujące same poziomują płytkę. Nie rozlewają się i szybciej nadają paznokciom oczekiwany kształt. Ich ściągnięcie jest jednak równie skomplikowane jak w przypadku hybryd. Zaangażować musimy do tego frezarkę, toteż takie zabiegi polecamy wykonywać jedynie w salonie kosmetycznym.

Komentarze