Czym jest i do czego służy kriolipoliza?

Kobieta po zabiegu kriolipolizyKażdy z nas chce wyglądać zdrowo i atrakcyjnie. Nasza świadomość w sprawie dobrego odżywiania się oraz zdrowego trybu życia wzrasta z roku na rok, co jest oczywiście pozytywną rzeczą.

Również popularniejsze stają się zabiegi medycyny estetycznej, które mogą nam pomóc w uzyskaniu wymarzonego wyglądu. Jednym z nich jest kriolipoliza, o której więcej dowiesz się z niniejszego artykułu.

Na czym polega kriolipoliza?

Zabieg kriolipolizy w dużym uproszczeniu polega na mrożeniu tkanek tłuszczowych, które w wyniku długotrwałego nacisku niskiej temperatury zaczynają zanikać. Dzięki temu możemy się pozbyć np. zbędnych boczków w naturalny sposób. W dodatku ten zabieg jest bardzo bezpieczny i nie usunie naszych nerwów, skóry właściwej czy mięśni. Stosuje się go w konkretnych, niewielkich obszarach naszego ciała, zazwyczaj w przedziale kilku sesji. Jest to zabieg stosunkowy nowy, gdyż powstał zaledwie kilkanaście lat temu. Jednak w już w tym czasie zdobył ogromną popularność wśród wielu osób i nadal staje się coraz popularniejszy oraz coraz częściej jest stosowany w gabinetach medycyny estetycznej.

Kriolipoliza

Zastosowania kriolipolizy

Kriolipoliza może pomóc nam w kilku ważnych sprawach. Po pierwsze, pomoże nam w regeneracji naszej skóry, gdyż usunie stare warstwy naskórka i pobudzi nowe. Po drugie, dzięki kriolipolizie będziemy w stanie pozbyć się niechcianych boczków czy wypukłości z różnych części ciała - takich jak chociażby tułów, uda czy łydki. Ostatecznie oprócz wizualnego aspektu, będziemy mogli polepszyć również własne samopoczucie i samoocenę.

Gdzie wykonać zabieg kriolipolizy? I czy jest on bezpieczny?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zrealizowanie zabiegu kriolipolizy, to musimy pamiętać, że takie działania muszą być wykonywane w sterylnym gabinecie przez prawdziwych lekarzy. Brak wiedzy i umiejętności wykonawcy takiego zabiegu jest zazwyczaj powodem marnych efektów. Dlatego też warto wybrać się do profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej (jak chociażby gabinet medycyny estetycznej Dr Marcina Nowaka), w których spotkamy się z realnymi i doświadczonymi specjalistami z tejże dziedziny. Poza tym warto się najpierw skonsultować z lekarzem w sprawie możliwych przeciwwskazań i zaleceń dotyczących naszego funkcjonowanie przed, w trakcie i już po samym zabiegu.

Komentarze