Czym najlepiej nakładać podkład?

PodkładW zależności od rodzaju podkładu nakładać będziemy go innymi akcesoriami. Zupełnie inaczej nałożymy kosmetyk w kompakcie, inaczej płynny, taki jak na przykład ColorStay podkład z pompką do skóry normalnej i suchej z kompleksem SoftFlex 150 Buff.

ColorStay podkład z pompką do skóry normalnej i suchej z kompleksem SoftFlex 150 Buff

Nakładanie podkładu płynnego zaprezentować można na przykładzie kosmetyku takiego jak ColorStay podkład z pompką do skóry normalnej i suchej z kompleksem SoftFlex 150 Buff. Produkt ten ma za zadanie kryć w średnim lub wysokim stopniu, dozowanie go odbywa się za pomocą pompki. Tego typu kosmetyk nakładać można na przykład gąbeczką. Pozwala ona kontrolować ilość nakładanego podkładu. Kosmetyk dozujemy na dłoń, nie bezpośrednio na gąbeczkę. Potem "stemplujemy" twarz. Gąbeczka (musi być wilgotna!) pozwala na precyzyjne nałożenie podkładu i przykrycie drobnych zmarszczek i przebarwień. Inną metodą nakładania podkładu jest użycie własnych palców. Temperatura ciała pomaga lepiej rozprowadzić kosmetyk, szczególnie w takich miejscach jak płatki uszu, czy okolice wokół oczu.

Podkład

Podkład w kompakcie

Podkład w kompakcie można nakładać specjalną płaską gąbeczką - inną niż ta używana do podkładu płynnego, ta druga przypomina kształtem jajko. I w przypadku tego kosmetyku sprawdzi się metoda "stemplowania". Podkłady w kompakcie mogą mieć konsystencję bardziej kremową lub pudrową. Te pudrowe nakładać można na przykład puszkiem, te kremowe właśnie gąbeczką.

Podkład

Pędzle

Uniwersalnym sposobem nakładania podkładu jest też używanie pędzli. Nadają się one idealnie zarówno to płynnych jak i pudrowych kosmetyków. Należy tylko dobrać odpowiedni kształt akcesorium. Wąski pędzel z zaokrąglonym włosiem będzie idealny do płynnych kosmetyków. To tak zwany koci języczek. Łatwo się go czyści (a pędzle należy czyścić przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej po każdym użyciu). Pędzel zapewnia też duże krycie. Jeszcze mocniejsze krycie zapewni płasko ścięty pędzel. Do makijażu wykonanego podkładem w kompakcie nada się pędzel typu kabuki - szeroki, gęsty.

Ważna jest pielęgnacja akcesoriów. Powinny być czyszczone - najlepiej po każdym użyciu (w przypadku gąbki koniecznie po każdym użyciu). Użyć można zwykłego szamponu do włosów. Ważne aby susząc pędzle ułożyć je na płasko lub włosiem w dół.

Ocena: 5.0