Czym się kierować podczas doboru odpowiedniego kremu do twarzy?

Krem do twarzyOdpowiednia pielęgnacja to wstęp do pięknej i młodo wyglądającej skóry. Często stojąc pod półką z kremami do twarzy, masz w głowie mętlik?

Wszechobecna reklama, social media i opinie innych klientów mogą nas naprowadzić w dobrym kierunku, ale czy zawsze? Warto zrobić rekonesans oraz przeanalizować co dla Ciebie jest ważne, i czego Ty oczekujesz od pielęgnacji. Dzięki szerokiej ofercie, masz duży wybór i możesz przebierać w kosmetykach, aby znaleźć ten jedyny i idealny właśnie dla Ciebie.

Idealny krem do twarzy - jaki powinien być?

Oto pytanie kluczowe, czy istnieje coś takiego jak "idealny krem" ? I czymże on jest? Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy, idealny krem do twarzy to taki, który jest dopasowany do POTRZEB TWOJEJ CERY. Podstawą idealnego kremu na pewno powinno być nawilżenie skóry, czyli krem nawilżający do twarzy, i to akurat jest zasada uniwersalna dla każdego typu cery. Natomiast jeśli chodzi o formułę, tu już musimy wejść głębiej i dokładniej określić potrzeby i preferencje skóry. Pamiętaj o tym, by zweryfikować typ skóry, aby dobrać odpowiednia pielęgnację.

Krem do twarzy

Innej formuły będzie potrzebować cera sucha a innej cera tłusta. Jeśli masz skórę suchą z pewnością pokochasz bogate formuły o roztapiającej się na twarzy konsystencji, która zostawia delikatny film, ale niweluje dyskomfort ściągniętej skóry, pozostawiając błogi efekt nawilżenia i odżywienia. Cera tłusta uwielbia lekkie i żelowe formuły, które wchłaniają się natychmiastowo, bez uczucia lepkości i ciężkości. Jeśli masz cerę naczynkową zwróć uwagę na skład kremu, by nie posiadał alkoholu i substancji drażniących, świetnie sprawdzą się też bogatsze formuły, które ukoją i wyrównają koloryt cery. Cera dojrzała potrzebuje wygładzenia, ale i odżywienia, dlatego wybierz krem o rozświetlającej i wypełniającej formule, która doda Ci młodości i świeżości. Cera normalna w teorii jest najłatwiejsza do pielęgnacji, ale czy na pewno ? Możesz wybrać każdą konsystencję i każdą formułę, o jakiej tylko zamarzysz! Więc do dzieła testuj i próbuj, aż znajdziesz ideał.

Gdzie można szukać najlepszych kosmetyków?

Idealnie byłoby znaleźć super kosmetyki bez wychodzenia z domu lub np. w trakcie przerwy na lunch. Dobrze, że mamy XXI wiek i ogrom możliwości, więc możesz kupić wszystko, czego potrzebujesz bez wychodzenia z domu. Wejdź do świata, w którym znajdziesz odpowiedź na każdą potrzebę Twojej skóry. Sklep internetowy z kosmetykami Puder i Krem to skarbnica wiedzy o produktach, ale i sklep z kosmetykami, w którym dokonasz właściwego wyboru i odnajdziesz Twój idealny krem oraz inne kosmetyki do cery.

Komentarze