Damskie sylwetki

Endomorfik, ektomorfik i mezomorfik - czyli o trzech typach sylwetki

Kobiety - endomorfik, ektomorfik i mezomorfikNazwy endomorfik, ektomorfik i mezomorfik kojarzą się nam zapewne z biologią i jest w tym trochę prawdy, aczkolwiek rzecz tyczy się … typów sylwetek. Nazwy użyte powyżej to określenia na trzy, różne typy budowy, które obejmują zarówno wygląd zewnętrzny, jak i cechy przemiany materii, w tym szybkości metabolizmu czy też naturalne skłonności, np. do tycia. Warto więc dowiedzieć się, jakiemu typowi odpowiada nasza sylwetka, aby dbać o siebie jeszcze lepiej.

Więcej…

 

Figura dzwonu

Figura dzwonFigura kobieca typu Dzwon charakteryzuje się niewielkim biustem, wąską talią, dość wydatnym brzuszkiem oraz masywnymi biodrami. Właśnie ta dolna partia ciała jest najbardziej problematyczna dla posiadaczek tego typu sylwetki.

Więcej…

 

Figura klepsydry

Figura klepsydryPanie posiadające figurę klepsydry mają wiele szczęścia. Dlaczego? Ponieważ ten typ sylwetki śmiało można nazwać ideałem kobiecego piękna: pełny biust, wąska talia, pełne biodra i długie nogi to marzenie niejednej pani.

Więcej…

   

Figura chłopczycy

Figura chłopczycyFigura kobieca chłopczycy.

Natura nie zawsze obdarza nas figurą, o jakiej marzymy. Panie, które nie mogą pochwalić się wyjątkowo kobiecymi kształtami, czyli posiadające sylwetkę chłopczycy, często są bardzo niezadowolone ze swojego wyglądu. Mały biust, brak talii, wąskie biodra: jak tu bowiem zachwycić ukochanego, wyglądając i czując się atrakcyjnie?

Więcej…

 

Figura kielicha

Figura kielichFigura kobieca typu kielich.

Sylwetka kobieca typu Kielich jest jednym z najbardziej problematycznych typów figury, głównie z uwagi na zaburzone proporcje, które należy modyfikować odpowiednim strojem. Problemami, z jakimi musi się zmierzyć każda posiadaczka tego typu sylwetki są: szerokie ramiona, wąskie biodra i brak talii. Atutami figury Kielicha są za to długie i szczupłe nogi oraz duży biust.

Więcej…