Figura klepsydry

Figura klepsydryPanie posiadające figurę klepsydry mają wiele szczęścia. Dlaczego? Ponieważ ten typ sylwetki śmiało można nazwać ideałem kobiecego piękna: pełny biust, wąska talia, pełne biodra i długie nogi to marzenie niejednej pani.

Niestety, figura kobieca Klepsydry nie zawsze przysparza wiele radości, zwłaszcza ze względu na dość szerokie ramiona. Poza tym, wiele pań narzeka na swoje kobiece, ale jednak zbyt obfite kształty. W wielu przypadkach posiadaczki figury Klepsydry nie wiedzą, jak się ubierać, aby wyeksponować swojej atuty, a ukryć mankamenty.

Głównym cel, który powinien przyświecać każdej posiadaczce figury Klepsydry to podkreślanie jej najważniejszego atutu, czyli talii. Wiele kobiet popełnia dość prosty błąd, chcąc zatuszować swoje kobiece kształty i ubiera się w tuniki czy szerokie swetry. Pełny biust i krągłe biodra są bardzo kobiece, nie należy ich więc ukrywać! Poza tym, wyraźnie zaznaczona talia jest marzeniem wielu kobiet. Panie Klepsydry mogą delikatnie zaakcentować ją paskiem lub wybrać ubrania, które stykają się właśnie na poziomie talii: na przykład krótszy sweterek i spódnicę z wysokim stanem.

Znakomitym wyborem są również płaszcze z paseczkiem lub modele taliowane. Unikajmy szerokich kurtek: poszerzają w każdym miejscu, a talia znika, odbierając figurze Klepsydry jej znakomite proporcje. Warto poznać też kilka porad, które pozwolą nam na ukrycie niedostatków tego typu sylwetki. W przypadku Klepsydry, są to, wspomniane wcześniej, szerokie ramiona. Problematyczny może być również zbyt pełny biust. Aby utrzymać piersi w ryzach i jednocześnie zwęzić optycznie ramiona, poszukujmy bluzek z rękawem do łokcia. Niech nie będą zbyt opięte: tylko zaakcentują problem! Lepiej zrezygnować z bluzek gorsetowych i koszulek na ramiączkach: nie tylko poszerzą ramiona, ale również nie podtrzymają odpowiednio biustu.

Latem znacznie lepszym wyborem są luźniejsze bluzeczki z krótkim rękawem, mogą być wykonane z delikatnej, przewiewnej tkaniny, na przykład szyfonu. Pani - sylwetka kobieca Klepsydra - powinna również pożegnać się z bluzkami z bufiastymi rękawami. Zaburzają one proporcje sylwetki i odwracają uwagę od atutów figury. A jaki jest sposób na pełne biodra? Znakomitym wyborem będą spódniczki i sukienki o linii A, czyli rozszerzane ku dołowi. Lepiej zrezygnować z opiętych i wąskich spódnic. Paniom Klepsydrom pasuje praktycznie każdy krój spodni, ale znakomicie wyglądają w modelach z podwyższonym stanem, które zwracają uwagę na talię. Figura Klepsydry jest bardzo kobiecym typem sylwetki. Mając to na uwadze trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzić! Nie musimy podkreślać wszystkich atutów, zarówno pełnych bioder jak i biustu. Nawet jeśli skupimy się na jednym, poczujemy się bardzo atrakcyjnie. Figura Klepsydry daje nam wybór: można podkreślić pełny biust, krągłe biodra, długie nogi czy szczupłą talię.

Komentarze