Tatuaże damskie - motywy, wzory, porady

Delikatny damski tatuażTatuaż to ozdoba, która ma tak wielu zwolenników, jak i przeciwników, również wśród kobiet. Wiele pań nigdy nie zdecydowałoby się na zrobienie sobie tatuażu, podczas gdy inne marzą o takiej nietypowej ale i wiecznej ozdobie. Jakie tatuaże najchętniej robią sobie kobiety, jakie lokalizacje wybierają i o czym trzeba pamiętać, gdy robimy sobie tatuaż?

Tatuaże: za co kobiety je uwielbiają?

Tatuaż to ozdoba na całe życie. Dla kobiety są ciekawą ozdobą oraz formą podkreślenia indywidualności. Taki wzór pomaga w wyrażeniu siebie, swojego zdania, swojej tożsamości. Może być ciekawą pamiątką, wiązać się z pewnymi wspomnieniami. Tatuaż można zrobić praktycznie w każdym wieku: przed ukończeniem 18 roku życia oczywiście niezbędna jest zgoda rodziców oraz pojawienie się z nimi na wykonaniu tatuażu.

Gdzie kobiety robią sobie tatuaże? Miejsca na ciele

Gdzie kobiety najchętniej chcą zrobić sobie tatuaż? Takich miejsc na kobiecym ciele jest wiele. Najchętniej robimy sobie tatuaże na przegubach dłoni, na przedramionach oraz łopatkach. Można tatuować również nogi, zwłaszcza łydki oraz kostki. Rzadziej tatuujemy szyję, brzuch, plecy i pośladki. Unika się wykonywania tatuażu na piersiach, między nimi oraz w okolicach bikini.

Wzory i motywy kobiecych tatuaży

Skoro wiemy już, jakie lokalizacje na swoim ciele kobiety najbardziej lubią, warto poszukać ulubionych motywów, jakie przedstawicielki płci pięknej tatuują na swoim ciele. Poniżej przykładowe wzory i motywy damskich tatuaży.

Wzór róży - damski tatuaż

Wzory kwiatowe i roślinne
Na topie od wielu lat są motywy kwiatowe i roślinne. Są to elementy bardzo delikatne, subtelne, kobiece. Panie lubią tatuować sobie kwiaty, zwłaszcza róże ale również liście, drzewa czy ornamenty. Motywy roślinne doskonale prezentują się w wielu miejscach, w tym na kostce, przedramieniu czy barku. Na takie subtelne tatuaże zwykle wybierane są miejsca częściej odsłaniane.

Motywy zwierzęce
Panie chętnie sięgają także po motywy zwierzęce, w tym koty, psy, misie, tygrysa czy ślady zwierząt. Motywy zwierzęce są chętnie wybierane przez młode kobiety, w tym nastolatki. Takie tatuaże ciekawie prezentują się na nadgarstku oraz kostce.

Ptaki i owady
Jednymi z ulubionych kobiecych motywów są ptaki oraz owady. Panie chętnie tatuują sobie ptaki lub ich skrzydła. Jednym z ulubionych owadów są motyle: to motyw lekki, delikatny i bardzo kobiecy. Moza bym spotkać można również wiele innych owadów, w tym osy, pszczoły, żuki. Ptaki i skrzydła doskonale prezentują się na plecach, owady, w tym motyle, na przedramieniu oraz kostce.

Tatuaże z napisem
Lubiane przez kobiety są także tatuaże z napisem. Co tatuują sobie kobiety? Zwykle są to imiona (np. ukochanego czy dziecka) ale i sentencje (np. o miłości, życiu, ważny cytat) ale i daty (np. urodzenia dziecka czy ślubu). Tatuaże z napisami pięknie prezentują się na przedramieniu, nadgarstku oraz na plecach, zwłaszcza między łopatkami.

Inne, ciekawe wzory tatuaży damskich
Poza wymienionymi wyżej wzorami, panie lubią również wiele innych motywów, które chętnie sobie tatuują. Należy do nich oczywiście serce: jeden z najpopularniejszych motywów. Można wytatuować jedno lub więcej małych serduszek, dodać do nich napis czy motywujący cytat. Lubiane są również łapacze snów. Doskonale prezentują się na plecach. To ciekawy, nieco tajemniczy motyw. Chętnie tatuowane są również pióra, klucze ale i postaci, np. anioły.

Zrobienie tatuażu - o czym trzeba pamiętać?

Każda kobieta, która zdecyduje się na zrobienie tatuażu powinna pamiętać o kilku kwestiach, zarówno zdrowotnych, jak i pielęgnacyjnych.

  • Odradza się wykonywanie tatuażu w miesiącach letnich, gdyż wysokie temperatury mogą opóźniać proces gojenia się skóry (goi się ona zwykle od tygodnia do 10 dni). Na gojenie źle wypływa także korzystanie z solarium i sauny. Skóry nie należy zbytnio przepocić, nie wolno jej smarować żadnymi kosmetykami oraz trzeba unikać kąpieli w basenie w czasie gojenia się skóry wokół tatuażu.
  • Nie zaleca się także wykonywania tatuażu zimą, ponieważ to czas zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienia, co również może negatywnie wpływać na proces rekonwalescencji.
  • Najlepiej zdecydować się na tatuaż wiosną lub wczesną jesienią, ranę można wtedy ukryć pod niegrubą warstwą ubrań, co przyspieszy proces gojenia.
  • Nie należy umawiać się na wykonanie tatuażu w czasie miesiączki. Najlepiej wykonać go przed lub po owulacji, optymalnym czasem jest druga połowa cyklu.
  • Gdy po wykonaniu tatuażu odczuwamy ból, możemy stosować ogólnodostępne środki przeciwbólowe, pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie stosować żadnych maści przeciwbólowych na ranę!

Tatuaż a ciąża

Czy zrobienie sobie tatuażu może mieć negatywny wpływ na późniejszą ciążę? Barwnik, który wpuszczany jest pod skórę w trakcie robienia tatuażu nie ma wpływu na ciążę, w którą zajdziemy kilka miesięcy po wykonaniu wzoru. Co jednak z robieniem tatuażu w trakcie oczekiwania na dziecko? Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Większość renomowanych gabinetów odmówi wykonania tatuażu ciężarnej z kilku powodów. Po pierwsze, wykonanie tatuażu wiąże się z pewnym stresem, który jest niewskazany w czasie ciąży. Zbyt silny może nawet wywołać przedwczesny poród. Po drugie, jeśli wykonujemy tatuaż po raz pierwszy, nie wiemy na jakie doznania - również bólowe - się przygotować. Po wykonaniu tatuażu kobieta może odczuwać ból, a wiadomo, że w czasie ciąży przyjmowanie środków przeciwbólowych, zwłaszcza w dużych dawkach jest niewskazane. Nie wiadomo również, jaki wpływ na płód mają barwniki, które wprowadzane są pod skórę w trakcie trwania ciąży.

Ponadto, wykonanie tatuażu, zwłaszcza w nierenomowanych salonach, może wiązać się z wieloma groźnymi dla matki i jej nienarodzonego dziecka skutkami, w tym zarażeniem się WZW oraz wirusem HIV. Mogą one zakazić dziecko w trakcie porodu lub krótko po nim, np. podczas karmienia. Jeśli planujemy ciążę, unikajmy wykonywania tatuażu w okolicy brzucha: skóra rozciąga się na nim w miarę rozwoju ciąży, co może powodować deformowanie się wzoru. Nie zaleca się wykonywania go również w okolicy kości ogonowej: niektórzy lekarze na porodówce mogą odmówić podania rodzącej znieczulenia zewnątrzoponowego. Jeśli w czasie ciąży marzy się nam tatuaż, zdecydujmy się na hennę, jest całkowicie bezpieczna.