Depilacja laserowa w domu czy w specjalistycznym gabinecie? Różnice w zabiegach

Depilacja laserowaSkuteczność oraz trwałość depilacji laserowej sprawiły, że coraz więcej osób wybiera właśnie tę metodę usuwania zbędnego owłosienia. Mimo, iż najczęściej likwidowanie niechcianych włosków przy pomocy lasera, kojarzone jest z regularnymi wizytami w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, to na rynku pojawiają się urządzenia, mające umożliwić samodzielną depilacją laserową w domu. Czy rzeczywiście mogą one więc zastąpić zabiegi w specjalistycznych salonach?

Profesjonalny laser a depilator laserowy

Depilacja laserowa w domu może być wykonana wyłącznie na urządzeniach opartych na technologii IPL. Polega ona na emitowaniu przez tego typu depilator wiązki światła. Aby uzyskać efekt gładkiej skóry trzeba w tym przypadku przeprowadzić przynajmniej piętnaście zabiegów. Jednak i wtedy nie można liczyć na to, że wydepilowane miejsce będzie pozbawione włosków już na stałe. Zadaniem technologii IPL jest bowiem usypianie całego procesu rozwoju włosków, poprzez mocne osłabienie ich struktur. Nie są one jednak całkowicie zniszczone, a cebulki owłosienia nadal pozostają na swoim miejscu. Skutkuje to ponownym odrastaniem włosów, nawet już po dwóch tygodniach od wykonania sesji.

Lasery wykorzystywane w specjalistycznych salonach kosmetycznych, mają jednak nieco inne działanie. Po pierwsze dzięki skoncentrowanej wiązce lasera idealnie trafiają wprost do macierzy włosa, skutecznie ją likwidując. Jednocześnie nie uszkadzają pobliskich tkanek. Tego typu lasery, mają za zadanie skutecznie zniszczyć cebulki owłosienia, tak aby nigdy nie mógł już z nich odrosnąć żaden włos. Idealnie gładką skórę można tutaj uzyskać po wykonaniu około sześciu zabiegów depilacji laserowej. Przeprowadzenie całej serii pozwala uzyskać piękną, gładką skórę już na stałe.

Należy również pamiętać, że sprzęt najwyżej jakości może być używany wyłącznie przez odpowiednio przeszkolony personel. Duża moc działania takich laserów wymaga wyspecjalizowanej wiedzy, którą można uzyskać tylko poprzez ukończenie odpowiednich studiów oraz kursów. Powszechnie dostępne do użytku domowego depilatory IPL, nie będą więc tak skuteczne jak profesjonalne lasery.

Gdzie depilacja laserowa - w salonie kosmetycznym czy w domu?

Inne działanie urządzeń laserowych to nie jedyna różnica pomiędzy depilacją laserową wykonywaną w warunkach domowych, a tą przeprowadzaną w profesjonalnym gabinecie. Ważną kwestią jest również samo bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Decydując się na zabieg w salonie kosmetycznym, możemy liczyć na to, że depilacja będzie odbywać się w komfortowych warunkach i sterylnym pomieszczeniu. Ponadto, każdą sesję naświetlań laserem poprzedza krótka konsultacja, na której personel danego gabinetu informuje o wszystkich przeciwwskazaniach, a także instruuje jak pielęgnować skórę przed i po zabiegu. Dodatkowo, ocenia faktyczny stan skóry oraz strukturę włosów, dobierając do niej właściwe parametry lasera. Samodzielna depilacja laserem w domu może skończyć się wieloma powikłaniami i niepokojącymi objawami, wynikającymi po prostu z braku odpowiedniej wiedzy w tym temacie.

Nikt nie powinien mieć więc wątpliwości, że usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy lasera powinno odbywać się wyłącznie w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych. Profesjonalny zabieg depilacji laserowej możesz wykonać, w znajdujących się w całym kraju takich salonach jak Depilacja.pl ! Poddasz się terapii, która gwarantuje większą skuteczność i przyniesie długotrwałe efekty. Nie trać więc czasu na korzystanie z domowych depilatorów, nie pozwalających uzyskać odpowiednich rezultatów i pomyśl o depilacji laserowej.

Komentarze