Depilacja miejsc intymnych i okolic bikini - dylematy: wyrywać czy golić?

Depilacja miejsc intymnych, depilacja okolic bikiniWyrywać, czy golić? Depilacja intymna czy depilacja okolic bikini - jej dylematy. Okolice bikini oraz miejsca intymne są miejscami, które dla poczucia estetyki i wygody powinny być gładkie, zarówno dla oczu - czyli brak wystających zza linii bielizny włosków, jak i w dotyku - kłucie jest bardzo nieprzyjemne i może przyprawić nam duży dyskomfort.

Cóż robić, kiedy niestety większość z nas w owych miejscach ma dość bujne owłosienie, w dodatku włoski do najmiększych i najdelikatniejszych nieszczęśliwie nie należą.

Depilacja miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych jest dość kłopotliwym zabiegiem, nie tylko z racji tego, że niezbyt łatwo jest dokładnie usunąć wszystkie niepożądane włoski z owych okolic, ale też przede wszystkim dlatego, iż skóra w okolicach intymnych jest dużo bardziej wrażliwa niż w pozostałych częściach ciała. Stąd regularna, drażniąca skórę depilacja nie pozostawia skóry w najlepszym stanie. Swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie to tylko kilka możliwości spośród tych, które czekają nas w przypadku regularnego męczenia skóry nieustającymi zabiegami depilacji. I o ile dobrym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, poniżej zaprezentowane są inne popularne i tańsze sposoby radzenia sobie ze zbyt szybko odrastającymi włoskami: mianowicie trwalszymi metodami usuwania włosów niż golenie czy stosowanie kremu do depilacji.

Depilacja miejsc intymnych woskiem

Depilacja miejsc intymnych woskiem nie należy do najprostszych zadań, przez co trudno może być wykonać ją skutecznie samodzielnie w domu. Plastry do depilacji na zimno mogą okazać się niewystarczająco skuteczne w walce z owłosieniem intymnym. Z kolei w przypadku tych delikatnych obszarów skóry niewskazane jest kilkukrotne przyklejenie plastra w tym samym miejscu, przez co taka samodzielna depilacja może zakończyć się fiaskiem. Dlatego lepiej jest udać się do kosmetyczki, ale nawet wtedy warto pamiętać o podstawowym minusie tej metody, jakim jest jej duża bolesność.

Depilatory

Depilatory nadają się znakomicie do depilacji nóg, jednak w przypadku pozostałych części ciała należy wykazać się dużym samozaparciem. Taka depilacja zajmuje bowiem sporo czasu, jako że wyrywamy raptem kilka włosków jednocześnie. Odczuwamy przy tym całkiem spory ból. Co gorsza, w przypadku depilatorów nieuzbrojonych w dodatkowe nakładki dla delikatnej skóry, łatwo jest uszkodzić ją szybko obracającymi się pęsetami - i o ile nie zdarzy się to raczej w przypadku napiętej skóry łydek, to miękka skóra na podbrzuszu jest znacznie bardziej podatna. Tak więc depilator jest wskazany tylko dla osób zdecydowanych i o dużym samozaparciu, jednak pod warunkiem, że będą one bardzo ostrożne w wykonywaniu takiego zabiegu.

Depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa nadaje się do depilacji miejsc intymnych w większym stopniu niż wcześniej wymienione metody, jednak warto pamiętać, że może nie przynieść tak dobrych efektów, jak depilator lub wosk u kosmetyczki. Zwłaszcza jeśli sporządzamy taką pastę samodzielnie. Jednak sporym plusem tej metody jest to, że odczuwa się przy niej znacznie mniejszy dyskomfort niż podczas standardowego wyrywania włosów. Może warto spróbować, czy w naszym przypadku pasta cukrowa wystarczy do skutecznego usunięcia włosów intymnych, i oszczędzić sobie sporo bólu i cierpienia.

Depilacja pęsetką

Pęseta jest świetnym narzędziem depilacji, zwłaszcza w przypadku niewielkich obszarów ciała. Jej stosowanie jest bardzo czasochłonne, bo każdy włosek wyrywamy tutaj z osobna. Jednak oddzielne wyrywanie włosów jest mniej nieprzyjemne w odczuciu, co więcej nie mamy ryzyka poważnego uszkodzenia czy podrażnienia skóry, jak w przypadku depilatora. Pęseta doskonale się nada do wydepilowania linii bikini, ciężko jednak wyobrazić sobie stosowanie jej do depilacji całego obszaru intymnego.

Jak widać, żadna z powyższych metod depilacji nie jest metodą idealną. Wyrywanie włosków jest bolesne, żmudne i pracochłonne. Co więcej, istnieje spore ryzyko, że po takim wyrywaniu wraz z cebulkami włoski będą miały tendencję do wrastania pod skórę, co jest bardzo nieprzyjemne zwłaszcza w przypadku okolic intymnych. Z tego powodu należy dokładnie przeanalizować plusy i minusy usuwania włosków wraz z cebulkami.

Niewątpliwy atut, jakim jest długość czasu odrastania po wyrwaniu, to przecież nie wszystko. Najważniejsze jest własne samopoczucie i wygoda. Warto spróbować różnych środków depilowania ciała, jednak trzeba pamiętać, że jeśli któryś sposób jest zbyt bolesny, nie warto się poświęcać na siłę. Depilacja powinna być możliwie bezbolesna.

Komentarze

Sylwiiiiaaaa
Ja polecam laser. Mam za sobą 5 zabiegów na okolice bikini i faktycznie te włoski nie odrastają. Przede wszystkim fajne jest to, że nie mam żadnych podrażnień po goleni i wrastających włosków. Jak ktoś z Wawy polecam salon Laser Care. Pracują na dobrym laserze :)
Sara34
Korzystałam z zabiegów depilacji laserowej w Laser Delux w Szczecinie. Jestem naprawdę bardzo zadowolona. Łącznie zrobiłam 6 zabiegów. Nie odrastają. Depilację miałam robioną laserem light sheer
Lidkaa
Ja używam depilatora z różnymi nakładkami (Panasonic), z reguły miejsca intymne po prostu golę, ale czasem porywam się na depilację z nakładką do delikatnej depilacji i jakoś daję radę, ale jednak wolę po prostu używac nakładki golącej.
Alina
Moja kosmetyczka wspominała że całkowita depilacja nie jest wskazana ze względów zdrowotnych i faktycznie po niej miewałam problemy z infekcjami intymnymi dlatego zaczęłam brać provag doustny probiotyk ginekologiczny, po jakimś czasie stosowania nieprzyjemne dolegliwości całkowicie ustąpiły