Dlaczego warto używać kosmetyków ekologicznych?

Ekologiczne kosmetykiPorady płynące różnymi kanałami, autorytety z półek marketowych i przemądrzałe hasła reklamowe zostawiają nas w bezradności i konsternacji. To nie jest prawda, że brakuje ekspertów w naszym konsumenckim świecie. Obecnie mamy ich zbyt wielu. Z wielu usług korzystamy po poleceniu przez zaufane nam osoby. Agent nieruchomości, który pomaga nam sprzedać dom czy dentysta, któremu powierzamy zdrowie zębów. Jeśli chodzi o zaufanie w świecie kosmetyków, już mało kto nabierze się na etykiety zwiastujące cuda i cofnięcie czasu.

Ekologia znaczy rzetelność i uważność

Za marką musi stać profesjonalizm. Tak jest w przypadku Laboratorium FEMI. Jeśli jakiekolwiek porady dotyczące pielęgnacji można uznać za wiarygodne i rzetelne, to te, które płyną od farmaceutki i technologa receptur, aromaterapeutki i specjalistki od fitoterapii, pasjonatki botaniki i gemmoterapii. Mówimy o jednej osobie, Hannie Łopuchow. Stworzyła pierwszą polską markę kosmetyków ekologicznych i od dwudziestu ośmiu lat wsłuchuje się w potrzeby kobiet. I jeśli ktoś w Polsce miałby od podstaw wytłumaczyć, dlaczego warto używać kosmetyków ekologicznych, to jej głos wybrzmi z mocą tego wieloletniego doświadczenia i uwagi.

Moda dobra i słuszna

Filozofia Laboratorium FEMI to konsekwencja wyborów życiowych założycielki marki. Od dziecka żyła w zgodzie z naturą. W rodzinnym domu w Sopocie, na skraju lasu, zazębiały się rutyny życia jej rodziny oraz obfitości roślin i zwierząt. Tradycja, wiedza i szacunek do świata przyrody stanowiły największą wartość. Moda na ekologię i takież kosmetyki dogoniła współcześnie te uniwersalne wartości. Prowadzenie biznesu w poszanowaniu świata, czerpanie z ekonomiki przyrody jest zwyczajnie dobre i potrzebne. I całe szczęście, wreszcie, modne. FEMI kosmetyki są wegańskie, nie są testowane na zwierzętach, produkcja odbywa się w poszanowaniu ogółu środowiska naturalnego, nie tylko stworzeń. Certyfikaty dla surowców ekologicznych gwarantują, że w ich pozyskiwanie nie ingerują zbędnie ani maszyny, ani człowiek, ani chemiczne czy toksyczne substancje.

Ekologiczne kosmetyki

Bezpiecznie na łonie natury

Naturalne kosmetyki mają sporą przewagę nad syntetycznymi. Czerpią siłę z nieprzebranego bogactwa świata roślin. A tu, jeśli posłużymy się wiedzą profesjonalistów, znajdziemy błogość i ratunek dla ciała. Kosmetyk ekologiczny dobrej jakości ma recepturę opracowaną na skuteczność, wynikającą z synergicznego działania składowych. Siła takiego produktu tkwi w składnikach aktywnych. Nie posiada on wypełniaczy, które nie działają. Jeśli woda, to różana z ekologicznych upraw. Natura oferuje swoje owoce, by wykorzystać je mądrze. Kosmetyki ekologiczne FEMI są skuteczne i dbają o dobry wygląd. Hanna Łopuchow tworząc skład kosmetyku z ekstraktów roślinnych, bada wytrwale ich oddziaływanie na kilka aspektów funkcjonowania organizmu człowieka. Współgranie z przyrodą wplata pielęgnację w holistyczne postrzeganie swojego zdrowia i kondycji. Badania w gdańskim Laboratorium utwierdziły, że ciało, emocje i umysł stanowią jedność, a dążenie do harmonii skutkuje osobistym wyrazem piękna. Dlatego więc każdy kosmetyk ekologiczny FEMI zawiera szlachetne olejki eteryczne. Posiadają one naukowo potwierdzone właściwości terapeutyczne, również dla psychiki.

Kolejnym aspektem bezpieczeństwa od natury w branży kosmetycznej jest najwyższej próby surowiec. Jakość poszczególnych składników kosmetyku ekologicznego powinna legitymować się certyfikatem i regularnymi badaniami. W innym wypadku nie ma gwarancji na oczekiwane działanie produktu.

Ekologiczne kosmetyki

Rytmy natury

Obserwacja natury i człowieka w świecie pozwala na dostrzeżenie pewnych prawidłowości także w kwestii pielęgnacji i fizjologii. Pomoc niesiona przez preparaty składające się głównie z olejków eterycznych, ekstraktów roślinnych i ziołowych współgra naturalnym procesom. Kosmetyki ekologiczne według powszechnej wiedzy są dla ciała całkowicie bezpieczne oraz zdrowe. Oznacza to pomoc w przywracaniu skórze naturalnych fizjologicznych funkcji. Skóra pracuje sama, kosmetyki zaopatrują ją w drogocenne narzędzia.

Skoro zazębiliśmy rytmy swojej pielęgnacji i kosmetycznych rytuałów z cyrkulacją dóbr natury, procesy zachodzące w skórze dyktowane są naturalnym (sic!) rytmem. Pomimo zakorzenienia w obfitości flory i plonom dostępnym na wyciągnięcie ręki, świat kosmetyków ekologicznych ma silne oparcie w nauce, menzurkach i laboratorium.

Komentarze