Dlaczego warto wybrać projekty domów drewnianych?

Projekt drewnianego domuPodejmując decyzję o postawieniu swojego domu, przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiego projektu ma to być nieruchomość? Ostateczna decyzja zależeć może od osobistych upodobań, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak korzystnie byłoby wybrać bardziej nietypowe, niecodzienne domy.

Do takich należą m.in. projekty domów drewnianych, które swoim przyjemnym, specyficznym mikroklimatem wnętrza zachwycą każdego. Wbrew obiegowej opinii, domy te nie są tylko sezonowe, ale można mieć pewność, że na rynku znajdzie się oferty budowlane bogate w projekty domów drewnianych całorocznych.

Wśród tych projektów można znaleźć wiele rozwiązań, które zainteresują miłośników nadzwyczajnych, wywołujących przyjemne odczucia konstrukcji. Dlatego już dziś warto zgłębić tajemnicę, jaką skrywają w sobie projekty domów drewnianych.

Co kryją w sobie projekty domów drewnianych całorocznych?

Najlepszym przykładem tego, że projekty domów drewnianych całorocznych spełniają swoje zadanie, są konstrukcje w stylu góralskim. Tego typu projekty nie bez powodu wybierane są zwłaszcza tam, gdzie otoczenie jest wyraźnie zdominowane przez naturę. To właśnie sielski charakter tych budowli w pełni podbije serca mieszkańców, sprawiając, że z radością będzie można spędzać w nim czas niezależnie od aury za oknami. Co więcej, to właśnie w nich zimy będą ciepłe, lata zaś zaowocują przyjemnym, orzeźwiającym chłodem. Architektura domów drewnianych nie różni się w stosunku do tradycyjnej technologii budownictwa. Możliwe jest również większe wzbogacenie budowli o nowe rozwiązania, również łącząc je z innym typem materiałów.

Projekty domów drewnianych do 100m - czym się wyróżniają?

Wybranie domów z drewna jest z pewnością dobrym rozwiązaniem również dla mniejszych powierzchni, na których będziemy chcieli postawić nasze przyszłe domostwo. W przyjemnym zaciszu natury idealnie sprawdzą się projekty domów drewnianych do 100m, które oferują powierzchnię idealną do zagospodarowania w idealnym połączeniu energooszczędności i funkcjonalności. Dlaczego warto wybrać właśnie je? Nie tylko w nich mniejsze zużycie energii, ale przede wszystkim koszty jego budowy również będą wyraźnie niższe. Co więcej, wybierając właśnie projekty domów drewnianych do 100m, zdołamy je wkomponować w niemal każdą działkę budowlaną. Nie bez przyczyny warto sięgnąć po gotowe projekty, których duży wybór, podobnie jak przemyślany charakter, z pewnością znajdzie uznanie w oczach zręcznego dewelopera.

Projekty domów drewnianych szkieletowych

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat projekty domów drewnianych szkieletowych podbiły rynek budowlany. Mnoga ilość ich zalet sprawia, że coraz częściej wypierają one typowe domy murowane. Przede wszystkim, są one budowane w bardzo krótkim odstępie czasu, nieraz taki budynek postawić można w zaledwie 6 tygodni. Co więcej, koszty budowy są niezwykle niskie. Pozwala to nam na cieszenie się wyjątkowym domem, którego wybranie będzie podwójnie korzystne: nie dość, że będziemy zachwycać się jego wyglądem i wyjątkowym klimatem, jaki wprowadza, to dodatkowo pozwoli to nam na zaoszczędzenie pieniędzy. Te projekty jednak nie są zapewnieniem przetrwania wielu pokoleń, gdyż ich lekka konstrukcja nie sprzyja takiemu stanowi rzeczy. Jednakże 50-letnia gwarancja ze strony producentów z pewnością odpowiadać będzie inwestorom, którzy nie szukają domostwa na pokolenia. Dla nich idealnym wyjściem będą projekty domów drewnianych szkieletowych.

Projekty domów drewnianych parterowych - co je wyróżnia?

Najlepszym połączeniem tradycji i nowoczesności są współcześnie budowane domy drewniane. Dla tych, którym zależy na szybkim, wygodnym, ale i ekologicznym rozwiązaniu, odpowiedzią będą projekty domów drewnianych parterowych. Nowoczesne propozycje pozwolą nam na zapewnienie sobie błogiego spokoju na lata. Swoje uznanie znajdują również u zwolenników rozwiązań sezonowych lub przypominających domy letniskowe. Pamiętać jednak należy o tym, że projekty domów drewnianych parterowych mogą być również użyteczne na lata i to przez cały rok. Co jednak wyróżnia drewniane domy parterowe? Przede wszystkim tkwi w nich niezwykle praktyczna myśl architektoniczna, co w połączeniu z niskimi kosztami budowy daje rozwiązanie dla wielu.

Budownictwo drewniane - źródło (energo)oszczędności

Co sprawia, że to właśnie projekty domów drewnianych zawierają w sobie opcje, które wyraźnie wzmocnią energooszczędność naszego domostwa? Ściany w szkielecie domu drewnianego są najcieplejsze i najcieńsze ze wszystkich dostępnych ścian. Oznacza to, że nie będziemy musieli dodatkowo ocieplać naszego domu grubą warstwą izolacji, jak ma to miejsce w przypadku ścian murowanych. Dzięki temu zwiększymy naszą przestrzeń użytkową nawet o 10%. Co więcej, projekty domów drewnianych zakładają możliwość przeprowadzenia prostej, łatwej modernizacji np. w zakresie wymiany instalacji elektrycznej. Rozwiązanie to będzie zdecydowanie bardziej opłacalne.

Komentarze