Drewniane krzesełka do karmienia - dlaczego warto?

Drewniane krzesło do karmieniaW okresie niemowlęcym dziecko intensywnie się rozwija. To oznacza, że bardzo szybko z pozycji leżącej przejdzie do siadania, a potem raczkowania. Gdy dziecko rośnie, wymaga poświęcenia mu większej uwagi, a co ważne także dobrania odpowiednich akcesoriów. Jednym z nich jest drewniane krzesełko do karmienia.

Niemowlak pozostaje w pozycji leżącej najczęściej do 7 miesiąca życia. Później następuje okres intensywnego rozwoju, w którym maluch siada i raczkuje. To dobry moment na wdrożenie do codziennego funkcjonowania akcesoriów, w tym np. krzesełka do karmienia. Nowoczesne modele są tak skonstruowane, że niemal rosną wraz z dzieckiem. Krzesełka dziecięce mogą tym samym towarzyszyć dziecku nawet do 15 roku życia.

Krzesełko do karmienia - po co dziecku?

Krzesełko to bardzo solidna i stabilna konstrukcja, która podtrzymuje prawidłową pozycję ciała dziecka. Dziecko, które pozostaje w takim krzesełku jest bezpieczne. Specjalnie podtrzymane nie wypadnie z niego i nie zmieni swojej lokalizacji nawet wówczas, gdy jest wyjątkowo energiczne. Co ważne, rodzice wreszcie zyskują czas na posprzątanie lub szybkie przeprowadzenie obowiązków, gdy dziecko przebywa w specjalnie wyprofilowanym krzesełku.

Zalety krzesełka do karmienia dla dzieci

Choć sama nazwa krzesełka wskazuje, że służy ono głównie do podawania maluchowi posiłku, to jego zalety nie ograniczają się wyłącznie do tego.

W krzesełku dziecko może również bawić się oraz spędzać czas oglądając bajki. Podawanie posiłków w krzesełku nie jest utrudnione, bo ułatwia to wygodny i łatwy do umycia blat, a stopy dziecka są zawsze oparte na podnóżku. To sprawia, że pozycja dziecka jest naprawdę wygodna.

W odpowiednio dopasowanym drewnianym krzesełku do karmienia, dziecko już od pierwszych miesięcy uczy się dobrych manier. Może być wygodnie przystawiane do poszczególnego stolika i podpatrywać zachowań swoich rodziców. To najlepsza lekcja dla malucha.

Jeśli chcesz kupić idealne krzesełko do karmienia zwróć uwagę na to, by miało one kompaktowe rozmiary i było łatwe do złożenia. Dzięki temu, krzesełko będziesz mógł zabrać zawsze ze sobą, czy to na wakacje, czy do restauracji.

Warto również zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest ono wykonane. Za bardzo solidne uchodzą krzesełka z drewna kauczukowego, ale zdarzają się także mocne krzesełka z drewna bukowego. Jeden i drugi materiał jest w pełni bezpieczny dla dziecka, już od pierwszych miesięcy jego życia.

Uwaga! Jeśli chcesz, by krzesełko służyło dziecku przez długi czas, zwróć również uwagę na to, jak wykonane jest jego siedzisko. Dobrze, jeśli będzie ono miało pięciopunktowe, solidne pasy bezpieczeństwa i spełniało wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa.

Ciekawym dopełnieniem i gadżetem w krzesełku do karmienia będzie dodatkowy uchwyt na butelkę lub szklankę.

Czy wiesz, że na niektórych znanych krzesełkach do karmienia może siadać nawet dorosła osoba? Przykładem może być krzesełko do karmienia Lambda, na którym po zdemontowaniu tacki oraz ogranicznika na krzesełku może usiąść rodzic o wadze do max. 85 kg (świetne jako krzesełko do stołu w jadalni bądź do biurka).

Krzesełko do karmienia to jeden z tych akcesoriów dziecięcych, które po prostu Ci się przyda. Nie obawiaj się, że po zakupie krzesełko trafi do szafy. Twoje dziecko będzie zachwycone tak funkcjonalnym gadżetem. Zobacz, jakie krzesełka znajdziesz na stronie: https://bamboli.pl.

Komentarze