Drożdże na włosy. Z czym je łączyć? Jak zrobić domową maseczkę drożdżową?

Drożdże na włosyNasza kuchnia kryje w sobie wiele produktów, które można wykorzystać do zrobienia domowej maseczki. Jakie cenne dla włosów składniki zawierają drożdże? Są popularne w pielęgnacji włosów z kilku powodów.

Warto dostarczać włosom naturalne składniki odżywcze. Kobiety wiedziały o tym już kilka pokoleń wstecz. Z racji trudnej dostępności produktów kosmetycznych sięgały po to, co miały pod ręką. I tak rewelacyjną maseczką okazały się drożdże. Dzisiaj wracamy do tych metod. Uciekamy od kosmetyków przepełnionych konserwantami i silikonami.

Drożdże na włosy - właściwości

To bogactwo minerałów, witamin i innych składników. W niepozornych drożdżach znajdziemy m.in. witaminy z grupy B, biotynę, selen, miedź, cynk, fosfor, magnez, żelazo i potas, czyli wszystkie te składniki pożądane w dobrych produktach pielęgnacyjnych. To dzięki tej witaminowo-mineralnej bombie regularnie wcierane we włosy i skórę głowy drożdże:

  • normalizują pracę gruczołów łojowych,
  • hamują wypadanie włosów,
  • zapobiegają przetłuszczaniu się włosów,
  • opóźniają procesy starzenia się,
  • mogą naturalnie przyspieszać wzrost włosów.

Drożdże na włosy - stosowanie

Niektóre kobiety stosują drożdże jak suplement diety. Rozpuszczają świeże drożdże w ciepłej wodzie (¼ kostki na 100 ml) i wypijają tak przygotowaną miksturę raz dziennie. Taka kuracja trwa około miesiąca, ale picie drożdży ma wiele wad i może być szkodliwe.

Dużo lepsze rozwiązanie drożdżowa maseczka na włosy, którą można wykonać w domu, mając tylko kilka podstawowych składników. Bezpieczniej nakładać drożdże na włosy i skórę głowy niż je wypijać. Poza tym cenne witaminy i minerały trafiają wówczas bezpośrednio do cebulek i dzięki temu efektywniej działają na włosy.

Drożdżowa maseczka na włosy (przepis)

Potrzebne są: pół kostki drożdży, spora łyżka naturalnego jogurtu i tyle samo ulubionego olejku. Nie ma określonej zasady, która podpowiadały, jaki olejek do włosów będzie odpowiedni. Nada się każdy olej o lekkiej konsystencji, który lubią nasze włosy np. migdałowy, winogronowy, arganowy, wiesiołkowy, makadamia albo orzechowy. Nie nadają się tylko olejki eteryczne, które mogą podrażniać skórę głowy. Wszystkie składniki mieszamy do uzyskania jednolitej, gładkiej i dość gęstej masy (proporcje składników można zmieniać, jeśli maseczka wyszła za gęsta lub za rzadka). Tak przygotowana drożdżowa maseczka na włosy powinna wylądować na nich na 30-60 minut. Po tym czasie zmywamy ją delikatnym szamponem i gotowe!

Ocena: 5.0