Duże, małe, średnie - jak dopasować fason i rozmiar torebki do sylwetki

Torebki do sylwetkiZastanawiałaś się kiedyś, czy mała torebka pasuje wysokim i puszystym osobom? Albo czy shoppery i worki w rozmiarze XXL są odpowiednie dla kobiet o filigranowych kształtach? Podpowiadamy, jak dopasować fason oraz rozmiar torebki do typu figury i których modeli unikać. Zaczynamy!

Torebki w rozmiarze XXL - komu (nie) pasują?

Duże torebki mogą wydawać się praktyczne, ponieważ są pojemne i pomieszczą wszystko to, czego potrzebujesz każdego dnia, jednak wbrew pozorom, nie pasują każdemu.

Toreb XXL powinny unikać zarówno kobiety o filigranowych kształtach (niskie i szczupłe), jak i panie o puszystych kształtach. Dlaczego?

Jeśli jesteś drobnych rozmiarów, wielka torba może sprawiać, że w duecie będziecie wyglądać karykaturalnie. Poza tym, żeby znaleźć coś w wielkim worku czy shopperce, musiałabyś chyba wejść do środka cała :) Nie chcesz też pewnie wyglądać tak, jakby torebka miała lada chwila Cię przeważyć.

Jeśli za to sama nosisz rozmiar XL, duża torebka może sprawić, że optycznie przybędzie Ci kilka kilogramów. Takie modele za bardzo obciążą sylwetę i spowodują, że Twoje kształty będą jeszcze bardziej puszyste.

Komu zatem pasują torby oversize? Przede wszystkim paniom, które są wysokie i szczupłe. Modele, które sięgają do bioder i są podłużnych kształtów, będą też odpowiednie dla kobiet wysokich, o szerokich ramionach.

Średnie torebki - czy są uniwersalne?

Torebki średniej wielkości to takie, które zmieszczą rozmiar A4, a także najpotrzebniejsze przedmioty. Zwykle mają kształt zbliżony do prostokąta tak jak czarna torebka Puccini. Są doskonałe dla kobiet niewysokich, a także pań o średnim wzroście i zaokrąglonych kształtach.

Torebki czarne Puccini

Mogą nosić je także kobiety wysokie, puszyste czy filigranowe, jednak należy pamiętać, że duże znaczenie w tym przypadku będzie odgrywać długość paska. Oto kilka wskazówek dotyczących tego aspektu:

  • panie o figurze gruszki - powinny nosić torebki na wysokości talii lub pod pachą, a unikać torebek sięgających do bioder;
  • posiadaczki figury w typie jabłka - torebka powinna sięgać do bioder, za to nie powinna być noszona w okolicy talii;
  • szczupłe kobiety - mogą nosić torebkę w ręku;
  • panie z dużym biustem - najlepiej byłoby, gdyby torebka sięgała do bioder lub ewentualnie do pasa;
  • puszyste osoby - najlepiej, aby unikały noszenia torby na wysokości bioder.

Torebki damskie Puccini

Torebki w wersji mini - kiedy wyglądają dobrze?

Mini torebki Puccini

Małe kopertówki lub listonoszki uchodzą za modele uniwersalne - takie, które pasują każdej kobiecie i na każdą okazję. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Torebki w rozmiarze S, takie jak skórzana kopertówka, najlepiej wyglądają w parze z kobietami o filigranowej budowie ciała lub paniami średniego wzrostu. Jeśli więc jesteś wysoka lub masz puszystą sylwetkę, najmniejsze wersje torebek, nie są dla Ciebie. Dlaczego?

Miniaturowe torebki będą kontrastowały z budową Twojego ciała i podkreślą wysoki wzrost lub dodadzą Ci kilogramów. Możesz postawić na nieco większy model, np. na elegancką listonoszkę.

Listonoszka Puccini

Źródło: www.sklep.puccini.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze