Duży salon duże możliwości - mały salon… duże możliwości

Aranżacja dużego salonuTrudno wyobrazić sobie osobę, która nie marzy o dużym salonie, w którym znajdzie się miejsce na komfortowy wypoczynek dla całej rodziny. Niestety, statystyki pokazują, że często nie jesteśmy rozpieszczani przez metraż mieszkania, przez co jesteśmy zmuszeni urządzić funkcjonalny i przytulny salon na stosunkowo małej powierzchni. Sprawdź, w jaki sposób urządzić ciekawy pokój dzienny niezależnie od jego wielkości.

Jak urządzić mały salon?

Jak urządzić salon, zwłaszcza ten o niewielkich wymiarach? To pytanie spędza sen z powiek wielu osób. Aranżacja małego salonu powinna uwzględniać zarówno jego ograniczenia, jak i atuty. Jeżeli salon jest niewielki, ale za to ma regularny kształt prostokąta i jest ustawny, to jego urządzenie nie powinno przysporzyć Ci większego problemu. Jeżeli kształt jest nieregularny, stworzenie funkcjonalnej aranżacji może być nieco trudniejsze, ale przy odrobinie fantazji efekt z pewnością będzie zachwycający.

Aranżacja dużego salonu

W małym salonie doskonale sprawdzi się podejście minimalistyczne. Meble do salonu o niewielkich wymiarach powinny być w miarę możliwości skrojone na wymiar i dopasowane do wnętrza, którego nie powinny przytłaczać. Duży narożnik warto zastąpić stylową sofą, a duży stół mniejszym stolikiem kawowym. Ciekawym rozwiązaniem do małych salonów jest zestaw trzech niewielkich stolików o podobnym kształcie, ale różnej wysokości. Na co dzień mogą one stać ustawione jeden pod drugim, nie zajmując dużo miejsca, a jedynie podczas odwiedzin gości mogą stać obok siebie, służąc do serwowania napojów oraz przekąsek.

Urządzając mały pokój dzienny warto sięgnąć po wielofunkcyjne meble, które nie zabierają dużo miejsca, ale mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Przykładem może być rozkładana kanapa z funkcja spania czy pufy, które poza miejscem do siedzenia oferują także miejsce do przechowywania.

Pomysły na aranżację salonu

Aranżacja pokoju dziennego o dużych wymiarach daje spore możliwości, ale także stawia przed Tobą pewne wyzwania. Jeżeli masz to szczęście, że dysponujesz dużym pokojem dziennym, zadbaj o jak najlepsze jego wykorzystanie. W większych pomieszczeniach warto pokusić się o wydzielenie kilku stref funkcyjnych, np. jednej poświęconej wypoczynkowi i rozrywce oraz drugiej, przeznaczonej na jadalnię. Pomogą Ci w tym nowoczesne meble do salonu, za pomocą których oddzielisz od siebie poszczególne strefy, zapewniając komfort wszystkim domownikom. W większości polskich domów sofa ustawiana jest pod ścianą, ale w nieco większych pomieszczeniach meble do salonu, takie jak kanapa, mogą zostać ustawione na środku. Pomaga to nie tylko lepiej wykorzystać przestrzeń, ale także oddzielić od siebie strefy funkcjonalne. Na wprost sofy możesz umieścić wybrane meble do salonu: szafkę rtv lub nowoczesną meblościankę, z kolei drugą część salonu możesz wykorzystać do ustawienia stołu jadalnego lub stworzenie kącika zabaw dla dzieci: zależnie od potrzeb.

Aranżacja dużego salonu

W większym pokoju dziennym możesz pozwolić sobie także na komfortowe meble wypoczynkowe do salonu odpowiednie nawet dla licznej rodziny: duży narożnik lub modułową sofę, która pomieści zarówno domowników, jak i gości.

Urządzając pokój dzienny warto pamiętać, że przy odrobinie pomysłowości i dobrych chęci niewielki rozmiar salonu nie powinien stanowić większej przeszkody w urządzeniu stylowego i wygodnego miejsca do odpoczynku dla domowników. Skorzystaj z nowoczesnych mebli i inspiracji, które pomogą Ci urządzić idealny salon niezależnie od jego metrażu.

Autor: www.agatameble.pl.

Komentarze