Efektowne lampy w 5 popularnych stylach - inspiracje do salonu

Lampy do salonuSzukasz lampy, która będzie główną ozdobą twojego salonu? Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę nie tylko na oryginalny design, ale także na dopasowanie designu oświetlenia do stylu, w jakim jest urządzone pomieszczenie. Spójność pod tym względem ma ogromny wpływ na odbiór aranżacji i jej walory estetyczne. Sprawdź, jakie lampy będą świetnym uzupełnieniem twojego salonu.

Styl glamour

Sporą popularnością w świecie aranżacji wnętrz cieszy się obecnie styl glamour. Jego elegancki i dość luksusowy charakter idealnie pasuje do salonu, który z założenia jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w mieszkaniu. Podczas zakupów można pozwolić sobie na przepych, warto jednak zachować przy tym umiar. Ogromne wrażenie z pewnością zrobią lampy z kryształkami z oferty sklepu online Elektromag. Ponadto mile widziane są klosze pokryte ekskluzywną tkaniną np. welurem. Można też sięgnąć po metal w złotym kolorze, który można zestawić np. z gustowną czernią.

Styl industrialny

Surowy styl industrialny od dobrych kilku sezonów jest prawdziwym hitem. Wnętrza inspirowane wyglądem fabryk są bardzo nowoczesne, często też sięga się po geometrię i futurystyczne projekty. W przypadku lamp oznacza to naprawdę sporą dawkę oryginalności, w której kluczem do niepowtarzalnego efektu jest zabawa formą i surowcami. Industrialna lampa może mieć klosz z betonu, żarówkę oprawioną w metalową bryłę bez ścianek czy też fantazyjnie wygięte ramiona. Można też spotkać się z zaskakującym i jednocześnie bardzo udanym połączeniem np. metalu i drewna.

Styl skandynawski

Fani stylu skandynawskiego cenią go za przytulność, funkcjonalność i minimalizm. W salonie wzorowanym na wnętrzach skandynawskich domów nie brakuje też nawiązań do świata natury. Z tego powodu można spotkać w nim naturalne tkaniny i spore ilości drewna. W przypadku oświetlenia oznacza to np. lniane abażury, które są dostępne w sklepie internetowym Elektromag. Niemałe wrażenie mogą zrobić ponadto lampy wykonane z drewna pasującego do mebli. W kolorystyce przeważają jasne, przytulne barwy np. mleczna biel bądź ciepły beż.

Styl rustykalny

W stylu nawiązującym do wiejskiej sielanki mile widziany są klasyczny minimalizm, naturalne surowce i umiar w dekoracjach. W rustykalnym salonie ewentualne ozdoby powinny być przedmiotami z duszą. Strzałem w dziesiątkę może zatem okazać się lampa znaleziona na w sklepie z antykami. Można też sięgnąć po oświetlenie stylizowane na zabytkowe i pasujące jednocześnie do klimatu dworku na wsi np. kinkiet bądź żyrandol w formie świecznika w kolorze brązowej patyny.

Styl vintage

Styl vintage nawiązuje do minionych epok, co pozwala na sporą dowolność podczas urządzaniu salonu. Można zainspirować się np. czasami PRL-u i sięgnąć po lampy nawiązujące designem do tego okresu np. z kloszami w mlecznym kolorze. Sporym zainteresowaniem cieszą się też aranżacje wzorowane na wystroju amerykańskich domów z lat 50, gdy lampy często miały formę metalowego spodka z wystającą spod klosza żarówką.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze