Elegancka koszula męska - jaki wzór wybrać? Klasyczną białą czy we wzory?

Elegancka męska koszulaKoszula to podstawa męskiej garderoby, emblemat męskiej elegancji i filar męskiego stylu. Niezbędna w męskiej garderobie elegancka koszula męska pasuje do wszystkich stylów. Elegancka lub swobodna, gładka lub z nadrukiem, koszula to jeden z ponadczasowych elementów garderoby, które wtapiają się w modę i dostosowują się do każdej sytuacji. Jednak jak wybrać i kupić eleganckie koszule męskie? Poznaj nasze wskazówki.

Jak wybrać elegancką koszulę męską?

Jakość materiału jest determinującym elementem Twojego wyboru. Koszula, która ma bezpośredni kontakt ze skórą i to czasami przez kilka godzin, musi być skrojona z pięknej tkaniny, która wyklucza syntetyczną (poza konkretnymi fakturami). 100% bawełna na eleganckie koszule męskie to klucz do sukcesu. Można ją oczywiście zmieszać z jedwabiem i lnem. Dopóki pozostajesz w 100% naturalnym materiale, wszystko jest w porządku! Dopasuj też koszulę do swojego rozmiaru. Oto nasze wskazówki:

  • Koszula, w której możesz swobodnie się poruszać, to koszula dobrze skrojona. Na poziomie pleców, brzucha i pach koszula nie może być zbyt luźna, ani zbyt ciasna.
  • Ramiona - aby koszula układała się harmonijnie bez trzepotania i ciągnięcia, szwy na ramionach muszą być idealne.
  • Kołnierzyk - musi się trochę zacisnąć, pozostając jednocześnie wygodnym. Sztuką jest wsunięcie dwóch palców między koszulę, a szyję. Nie możesz tego zrobić? Koszula jest za ciasna. Czy możesz włożyć więcej niż dwa palce? Koszula jest za luźna.

Jakiego koloru wybrać elegancką koszulę męską?

Jeśli nie chcesz standardowej białej koszuli, możesz rozważyć kolor. Dopasuj 3 eleganckie kolory koszuli - niebieski, brązowy i szary. Używaj i nadużywaj tych 3 kolorów, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z koszulowymi eleganckimi stylizacjami. Zwłaszcza szary jest najłatwiejszym do noszenia kolorem, który nie jest przy tym „smutny”.

Eleganckie męskie błękitne koszule to klasyka, a kojarzone z białym garniturem tworzą prosty, ale efektowny duet, dający bardzo letni efekt.

Eleganckie koszule męskie - jednolite czy we wzory?

W sytuacji zawodowej, formalnej lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej radzimy zachować trzeźwość i neutralność. Wybierz kolor biały, szary lub jasnoniebieski. Z drugiej strony w bardziej biesiadnych i rozrywkowych chwilach, takich jak wieczór czy impreza w gronie przyjaciół, oddaj się pogodniejszym kolorom. W takim przypadku możesz wybrać również koszule we wzory. Oryginalna koszula może być dobrym sposobem na zauważenie!

Zaletą koszuli w jednolitym kolorze jest to, że będzie pasować do wszystkiego. Jeśli chcesz ubrać koszulę ze wzorami, skorzystaj z naszej rady - koszulę we wzory preferuj w osobistej i mniej formalnej oprawie, zwłaszcza że trudno ją połączyć z krawatem. Koszula w kratę to świetny klasyk, ale tylko dorywczo (chyba że Twoja profesja polega na wycinaniu drzew). Wyjątkiem potwierdzającym regułę jest koszula w paski, która całkiem dobrze sprawdza się w miejscu pracy i na imprezach.

Komentarze