Epilacja laserem DiolaSheer Ice - poznaj szczegóły!

Epilacja laserem DiolaSheer IceZabieg epilacji laserowej polega na całkowitym, trwałym usunięciu włosa. To jedyna skuteczna metoda pozwalająca cieszyć się idealnie gładką skórą. Obecnie do epilacji stosuje się wiele urządzeń, które różnią się m.in. mocą działania i zasięgiem. Jednym z nich jest DiolaSheer Ice, chętnie wybierany do epilacji różnych partii ciała. Poznaj szczegóły zabiegu z wykorzystaniem tego lasera!

Zasada działania epilacji laserowej

Istnieje wiele metod usuwania owłosienia. Włoski możemy skracać podczas golenia, wyrywać mechanicznie depilatorem, woskiem i pęsetą lub oddziaływać na nie chemicznie, przy pomocy pianek i kremów. Metody te są jednak krótkotrwałe - włosy prędzej czy później odrastają, często wydają się również grubsze. Dodatkowo niekiedy pojawia się problem z ich wrastaniem i podrażnieniem skóry.

Epilacja laserowa przeprowadzana przy użyciu nowoczesnych urządzeń, w odróżnieniu od depilacji, ma charakter trwały. W tym przypadku promienie lasera docierają do wewnętrznych struktur włosa i są pochłaniane przez barwnik (melaninę). W efekcie dochodzi do wzrostu temperatury, która przyczynia się do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych. To z nich wyrastają włosy, dlatego wyrwanie jedynie cebulki nie przynosi trwałych efektów.

Czym wyróżnia się epilacja laserem DiolaSheer Ice?

Jednym ze sposobów na trwałe usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała jest zabieg laserem DiolaSheer Ice. To urządzenie, które charakteryzuje się zwiększoną skutecznością, co zapewniają wymienne głowice o różnej mocy działania.

Jedna z głowic emituje wiązkę światła o długości 755 nm. Taka długość wykazuje wysokie powinowactwo do melaniny, dzięki czemu wiązka lasera dociera precyzyjnie do włosa. Co ważne, fala o takiej długości wnika stosunkowo płytko w skórę, dlatego jest idealna do usuwania owłosienia z miejsc newralgicznych. Pozwala to na znaczne ograniczenie dyskomfortu podczas zabiegu, przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności.

Druga z głowicy platformy DiolaSheer Ice emituje wiązkę o długości 810 nm. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku ciemnych włosów u osób z jasną karnacją. Wówczas kontrast między barwnikiem zawartym we włosie i skórze jest duży.

Laser diodowy DiolaSheer Ice posiada także głowicę neodymowo-yagową (Nd:YAG) o długości wiązki 1064 nm. Dzięki niej urządzenie usuwa nawet bardzo jasne włosy u osób z ciemną karnacją. Pozwala to na znaczne zminimalizowanie ryzyka poparzeń skóry, ponieważ wiązka lasera trafia do włosa, z pominięciem otaczających go tkanek.

Zdecydowaną zaletą urządzenia DiolaSheer Ice jest także wbudowany system chłodzący. Dzięki niemu zabieg epilacji jest bezbolesny, zwłaszcza jeśli dotyczy partii, takich jak uda, łydki, plecy czy brzuch. Przy obszarach bardziej newralgicznych, np. bikini i twarzy, może wystąpić niewielki dyskomfort w postaci uczucia ciepła, łagodnego szczypania i pieczenia.

Ile zabiegów epilacji DiolaSheer Ice trzeba wykonać?

Już pierwszy kontakt wiązki lasera z włosem prowadzi do jego usunięcia, jednak to, ile zabiegów należy wykonać, zależy od ilości włosów, jakie są aktualnie w fazie czynnego wzrostu (anagenu). Wówczas łodygi wyrastają z mieszków włosowych, są z nimi połączone, a także zawierają najwięcej barwnika. Oddziaływanie promieniami lasera na tym etapie życia włosa skutkuje jego trwałą destrukcją.

Włosy nie rosną jednak w takim samym tempie. Część z nich znajduje się w fazie spoczynku, część obumiera naturalnie, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Właśnie z tego powodu zabiegi epilacji laserowej wymagają powtórzenia. Zwykle już po kilku sesjach w równych odstępach czasowych uzyskuje się zadowalające efekty w postaci idealnie gładkiej skóry, pozbawionej jakichkolwiek włosów.

Ilość serii zabiegowych, jak również ich częstotliwość zawsze ustala się indywidualnie. Dzięki temu możemy liczyć na najlepsze rezultaty i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Chcesz dowiedzieć się więcej o epilacji? Umów się na konsultację w sprawie DiolaSheer Ice w Novoderm w Łodzi!

Komentarze